Marca 19, 2024, 04:03:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gdzie szukać rekordów NES?  (Przeczytany 12323 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alzen
Gość
« : Maja 18, 2014, 23:43:50 »

No właśnie, ci co oglądali "Ecstasy of Order" - film o mistrzach w Tetrisa pewnie kojarzą serwis Twin Galaxies. Mi osobiście nigdy się on nie podobał bo trzeba płacić za zamieszczenie rekordu + wiarygodny film z grania(to akurat plus). Chodzi o płacenie. Potem TG padło na jakiś czas(hehe), i teraz znów śmiga w nowej odsłonie z tym, że nie ma możliwości przeglądania rekordów bez rejestracji. Osobiście unikam jej bo nie chcę za coś bulić, nie wiem jak to jest - pewnie za rejestrację nie koszą ale kto ich tam wie.

Przy okazji to orientuje się ktoś w ogóle czy nowa odsłowna TG to tylko szata graficzna czy też zmienione zasady, np. zamieszczanie rekordów za free(oj dobrze by było, znaczy dobrze - normalnie po prostu)?

I teraz pytanie, gdzie jeszcze można zamieszczać rekordy, chodzi o to, żeby serwis był wiarygodny i dość znany powiedzmy.

Ja znalazłem takie coś:
http://recordsetter.com/NES-world-records

Tutaj mamy umieszczanie za free jak mówi FAQ:
Cytuj
Does it cost anything to set a record on RecordSetter.com?

Nope. For everyday people, joining our site and submitting records is completely free of charge.

I trochę mało tam polskich flag, nie zauważyłem żadnej - czy naprawdę nie ustanowiliśmy żadnych nesowych rekordów? Może pora? Film z grania można nagrać, byleby zaznaczyć że gramy na PAL(no chyba, że ktoś gra na NTSC).

ps. napisałem do portalu RS, czy nie uważają, że rekordy powinny informować na jakim regionie były grane, tzn. czy PAL czy NTSC. Ciekawe co odpiszą.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2014, 23:55:22 wysłane przez alzen » Zapisane
1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #1 : Maja 19, 2014, 01:37:27 »

wiarygodny film z grania
Nie istnieje coś takiego. Film da się zmontować przecież i wkleić w swój telewizor nagranie Chucka Norrisa masterującego Guerilla War. Nagrania z emulatorów też są edytowalne(hexedytory). Obraz stream na twitch.tv też może nie pochodzić z gry przecież...
Jedyną wartą stronką jest temat Hi-Score. Choć sam też bardzo dobrze bawię się na retroachievements.org o którym wspominał kiedyś Sogetsu, gdzie są listy Hi Scorów i czasem figlarne trofea do zdobycia w grach:)

Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
alzen
Gość
« Odpowiedz #2 : Maja 19, 2014, 19:37:15 »

retroachievements.org jest spoko, bardzo dobra rzecz - ale dla mnie taka bardziej zabawka, chociaż rozbudowana. I brak wersji linuksowych - ble.

Co do wiarygodności filmów. Założę swoją drogą temat o wspomnianym filmie prędzej czy później bo uważam go za trochę naciągany - w sensie to nie był żaden super turniej imo ale mniejsza. Wiarygodność filmów jest jaka jest - wszystko można zmontować - nawet można nic nie montować ale zrobić hacka gry i wlutować przeprogramowane kostki - a ułatwienia? Jakie? Niewyczuwalne, tak dobrane żeby było łatwiej ale żeby nie było tego za bardzo widać, da się da - spokojnie. Kwestia uczciwości ale sprawdzać trzeba - paru kanciarzy się wyłapie.

Ja pozostanę na RS i tam pewnie wrzucę jak coś zrekorduje, np. 2 miliony w Balloon Fight Cheesy - spokojnie liczę na więcej pewnego dnia.

Bo mi też chodzi o stronę uznawaną na świecie a nie tylko można powiedzieć przez maniaków NESa, chociaż Twin Galaxies był gdzieś po środku.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2014, 22:28:58 wysłane przez alzen » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 18 zapytaniami.