Marca 28, 2024, 23:04:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ebay  (Przeczytany 1574 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« : Lipca 05, 2014, 09:30:02 »

Siema. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna czegoś na ibeju. Tylko, nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, z czym to zjeść, jak i z czym to się wiąże. Przypuśćmy, że chciałbym kupić to:
http://www.ebay.pl/itm/Mega-Drive-SEGA-Nomad-Konsole-inkl-Netzteil-US-starke-Gebrauchsspuren-/371050695077?pt=PC_Viedeospielzubeh%C3%B6r&hash=item56645849a5&_uhb=1
CO dalej, co mam zrobić? Kompletnie nie mam o tym zielonego pojęcia. Pomóżcie coś proszę.
Zapisane

1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #1 : Lipca 05, 2014, 09:54:15 »

tu masz płatność przelewem, więc nie widzę problemu.  ale w większości aukcji będziesz potrzebował konta na paypal które powinno być powiązane z kontem bankowym i z tym już jest trochę fatygi.

edit: przecież strona jest po polsku nawet, może po kliknięciu w "utworz konto" napisz jak będziesz miał konkretny problem z czymś: )
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2014, 09:58:10 wysłane przez 1990in1 » Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipca 05, 2014, 10:56:56 »

Dred i mog są specjalistami ds. ebay!
Nomad spoko, też jestem go ciekaw, tylko jakbys chcial z niego korzystać w terenie to musialbys mieć akumulator na plecach Smile
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipca 05, 2014, 12:45:57 »

Cytuj
tu masz płatność przelewem, więc nie widzę problemu.  ale w większości aukcji będziesz potrzebował konta na paypal które powinno być powiązane z kontem bankowym i z tym już jest trochę fatygi.
starczy tydzień i już masz powiązane konto bankowe z PayPalem. jak nie mniej.

also, można doładować konto PP przelewem z jakiegokolwiek konta bankowego (nawet przy pomocy druczka na poczcie).
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipca 05, 2014, 13:05:37 »

Dred dobrze gada. Musisz mieć konto w banku, najlepiej swoje żeby Cię rodzice nie zlinczowali za zakupy. Gdy takie konto posiadać będziesz, po zarejestrowaniu na PayPalu (a rejestrujesz się niemal tak samo jak na forum) musisz po prostu powiązać konto PayPal z numerem swojej karty debetowej aby pieniążki z konta szły automatycznie na PayPal w momencie opłacania zakupionej rzeczy. No i wiadomix, musisz mieć konto PayPal powiązane z kontem na Ebay. To proste po robi się jednym kliknięciem - opcja powiązania PayPalu z Ebay pojawi Ci się podczas płatności za pierwszy udany zakup.

Poza tym powiem Ci tak od siebie że teraz Ebay to moje główne miejsce zakupów wszlekich gier, konsol czy kolekcjonerskich figurek. Ale i ja dłuższy czas wzbraniałem sie od zakupów na Ebay bo nie wiedziałem o co kaman i co z czym zrobić. Ale przekonałem sią bo płatnosci w Ebay sa banalnie proste, w zasadzie to klikasz tylko trzy razy: raz jak zdecydujesz sie na zakup, potem aby zapłacić i ostatni raz aby potwierdzić przelew. Potem juz tylko czekasz z niecierpliwością na paczuszkę.
No chyba że idzie ona z USA i zostanie zatrzymana w izbie celnej w celu opłaty cła. Ale to już inna historia, którą nie chcę Cie tu teraz straszyć Wink
Zapisane

1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #5 : Lipca 06, 2014, 01:37:30 »

musisz po prostu powiązać konto PayPal z numerem swojej karty debetowej aby pieniążki z konta szły automatycznie na PayPal w momencie opłacania zakupionej rzeczy.

nie trzeba mieć karty debetowej. zwykle konto dla nieletnich to tydzień~ półtora kurierami (bezpłatnie) w banku i z niego bez żadnych kart da się płacić.

Seba - ja tylko opisuję sprawy ebay-owe z mojego punktu widzenia i moich własnych doświadczeń Wink
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2014, 02:21:35 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #6 : Lipca 07, 2014, 08:45:26 »

Moim zdaniem najlepiej powiązać kartę z paypalem, wtedy płacisz jednym kliknięciem bez żadnych zabaw z doładowywaniem itd.
Wiele rzeczy już z Azji kupiłem i Europy, żadnego problemu nigdy nie miałem. Z Japonii paczki idą jakieś 7 dni zwykłym listem poleconym (listem rejestrowanym - takim polecam zamawiać, bo kurierowe na 99% są zatrzymywane przez urząd celny)
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.