Kwietnia 23, 2024, 16:44:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Narazie, papa - czyli alzen żegna się z emunesem  (Przeczytany 3255 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alzen
Gość
« : Lipca 17, 2014, 20:48:16 »

Tak szybko, bo właśnie dobitnie odczułem, że na tym, forum są równi i równiejsi. Spazz albo inny mod może sobie teraz wywalić ten temat, a czy to zrobią czy nie - to już nie moja sprawa.

Dlaczego kasuję konto i znikam z tego forum? Z kilku powodów, chociaż obecnie właśnie przez traktowanie mnie i tego co piszę jak kogoś zupełnie na forum zbędnego - chociaż nie wiem czy jest to dobre ujęcie tego jak właśnie zachował się Spazz.

W tym temacie odpowiedziałem na słowa retRobena "-Nie chce nam się bo gunwo guwno robimy dla demo sceny i wgl tylko pijemy w laskach cnie?", konkretnie z tego posta. Moja dyskusja, akurat ze Spazzem odnośnie tego co napisałem odnośnie tych słów - moim zdaniem kultularnie i logicznie - została przez kolegę Spazza wyrzucona. Napisałem później, że może nie podobało mu się to co pisałem - też usunął.

A w dyskusji tej pisał, że nie mnie oceniać czy słusznie dostałem kicka czy nie - więc napisałem, że ja dostałem i nie mnie oceniać? Czy jakby on dostał mandat to też by nie oceniał czy słusznie czy nie? Usłyszałem również, że nie mnie oceniać innych ludzi i zlot; spytałem czy kick i czasowy ban z nim związany z czata nie był swego rodzaju oceną mnie przez pozostałych kolegów? Tzn. że ja nie mogę oceniać, a mnie można oceniać, nawet dosyć bezpośrednio i prostolinijnie?

Ale w kwestii tego co pisałem, dla nietwajemniczonych bo wiadomości były tam może jakieś 30 minut najwyżej.

Pisałem również, że nadal zgadzam się z tym co powiedziałem o zlocie na czacie z taką zmianą, że znalazłem już argumenty za zlotem i zobaczyłem jakieś jego miejsce w Polskiej społeczności NES-owej. Co ciekawe, moi od ładnych kilku lat koledzy na forum zamiast poświęcić chociaż 5-10 minut na dyskusję ze mną na ten temat woleli po kilku minutach wykopać mnie z czata co wiązało się z czasowym banem na czat. Uważam, że tak się nie traktuje ludzi po kilku latach wspólnego postowania.

Napisałem też, że nadal uważam, że 95% forumowiczów nie robi nic dla sceny; na zarzut, że ja sam powinienem dać przykład odpowiedziałem, że dałem swoim hackiem - niewielkim, fakt - ale większości nawet tego nie chce się zrobić.

A zlot, jest z pewnych względów istotny, dziwne że sam musiałem dojść do takich wniosków bo zapalonym zlotowiczom nie chciało się rozmawiać. Po prostu jest jaki jest, jednym pasuje - drugim mniej.

Dodałem też, że ja za zjechanie zlotu na czacie przeprosiłem, a do mnie w kwestii tego kicka i czasowego bana na czat nikt słowa nie napisał. Nawet właściwie nie o nie chodzi, ale właśnie o podejście do kolegi z forum po kilku latach, który zaczął mówić coś "nie tak".

Cóż, NES żył i bez emunesa, i bez emunesa istniały społeczności zainteresowane tą platformą.

Najwyraźniej na mnie czas aby wyłączyć się z grona forumowiczów na tym portalu.

Pozdrawiam wszystkich z którymi zdążyłem się w tym czasie zakumplować - trzymajcie się i najlepszego.

alzen
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #1 : Lipca 17, 2014, 20:51:03 »

Krótko-cześć Smile
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #2 : Lipca 17, 2014, 21:00:31 »

Żegnamy, wspominać będziemy. Na poklepanie po plecach nie licz - nie szanujesz zasad, nie licz na pobłażliwość, poniżej post który Ci jako ten zły i niedobry skasowałem  naughty

http://i62.tinypic.com/21dorvo.png

Gdybyś jeszcze tu wrócił i to przeczytał - nie zawsze masz racje i nie zostałeś potraktowany nieuczciwie - wszystko zgodnie z regułami.
Zapisane

pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #3 : Lipca 17, 2014, 21:15:13 »

Well, szkoda, że nie udało się porozumieć.
Trzeba też pamiętać, że zlot to nie tylko bite granie w gry od świtu do zmierzchu, ale również próba integracji z ludźmi ze zlotu. A pomysł hamakowy z maluchami był idealny "na pauzę" w grze Smile
See ya.
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #4 : Lipca 17, 2014, 21:24:56 »

Napisałem też, że nadal uważam, że 95% forumowiczów nie robi nic dla sceny; na zarzut, że ja sam powinienem dać przykład odpowiedziałem, że dałem swoim hackiem - niewielkim, fakt - ale większości nawet tego nie chce się zrobić.

Uważasz że nic się nie dzieje?? To w takim razie dlaczego nie zauważasz chociażby tego, że gry Dizzy9 zajęły 3 MIEJSCE w międzynarodowym konkursie na nesdev?? Ale nadal twierdzisz, że NIC się nie dzieje i NIKT NIC nie robi, każdy się obija i chleje piwsko na zlocie i nie robi nic wspólnego z nesem. Tym razem to naprawdę muszę poprzeć wszystkich innych oprócz Ciebie bo za taki text to powinieneś dosłownie, jak to ujmę delikatniej, bardzo mocno w twarz z pięści dostać za takie marudzenie...

Ale, i tak się tym nie przejmuję bo jak widać już jest po ptokach Wink
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipca 17, 2014, 21:45:32 »

Bardzo dobrze. Nie będzie już zrzędzenia jak stary żydzący dziad. Stałeś się Alzenie dziwnym człowiekiem, ale widocznie ludzie się stażeją. Mam nadzieję, że ja nie będę takim marudnym człowiekiem w przyszłości. Zacząłeś się przypieprzać o dziwne rzeczy. Nic ci tu nie pasuje ostatnio, to droga wolna. Żyd i zrzęda tyle powiem. Nic się nie dzieje powiadasz? Szkoda, że nie widziałeś tego co zrobił Dizzy9, tego, co aktualnie powstało na scenie w przeciągu ostatnich miesięcy. Nie szanujesz w tym momencie i Dizzy'ego i nikogo z ludzi, którzy tworzą tą scenę. Tu może społeczność jest nie wielka, ale tu się nie p***oli głupot i nie żyje samymi emulatorami. Może sajtu nie ma, ale jest rodzina, która się tu zna od co najmniej 6ciu lat. Żegnaj. Nikt tu po tobie nie będzie płakał, przynajmniej nie ja. Swoimi ostatnimi zachowaniami sprawiłeś, że czuję do ciebie odrazę. Zrzędzisz, pieprzysz jak baba na emeryturze, albo jak te mohery, które w autobusach dostają speeda kiedy znajduje się wolne miejsce. Skoro nic nie robimy, to poszukaj sobie forum na którym się dzieje więcej, na pewno nie w Pl, ale może w Uk?
Nie sądziłem, że sprawy się tak potoczą, ale odebrałem to w taki sposób, że jesteśmy nikim. Emunes jest nikim, bo nic nie robi, zapamiętajmy to sobie. Pozdrawiam wszystkich moich ludzi tutaj, którzy są i będą i którzy nie mają bólu dupy za głupoty w internecie. A tobie mówię jedno. Powodzenia na innej drodze życia Macieju, nara.
Zapisane
Zitz
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipca 18, 2014, 16:18:18 »

Nie znam sprawy, nie klikam w linki, ale jedno zdanie mnie osobiście dotknęło - odnośnie demosceny. Więc napiszę coś osobistego: Przed poznaniem dziata (pierwsza osoba, jaką poznałem osobiście, nie licząc wcześniejszej znajomości z Krisem) i na pierwszym zlocie moja wiedza na temat NESa ograniczała się jedynie do gier i wspomnień (tylko tyle i aż tyle). Dzięki zaś ludziom takim jak Nielogiczny, Koks czy w końcu Dizzy9 (ten ostatni wykazał się szczególną cierpliwością wobec mojej osoby) dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy na temat nesa lub też - co dla mnie osobiście jest bardzo ważne - dostrzegłem SENS samego siedzenia w tym temacie. Nielogiczny grał na PH, Dizzy9 zgarnął nagrodę w konkursie... Nie można tego nie dostrzegać. Na szczęście inne osoby dostrzegają (jak choćby Innuendo, która była na zlocie po raz pierwszy - bynajmniej nie jest z przypadku i NES stanowi sporą część Jej życia).
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2014, 16:20:10 wysłane przez Zitz » Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipca 19, 2014, 15:45:31 »

No siemanko, troche nabroiłeś, pokuta musi być. A zmotywowałeś mnie w pewnym sensie do zrobienia czegoś w Asemblerze #alzenalert. No i wspierałeś mnie pozytywnie przy moich videorecenzjach. Trzymaj się.
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #8 : Lipca 19, 2014, 16:33:57 »

Co to ma w ogóle być? Drama jakiegoś emo szesnastolatka? Alzen, fajnie było ciebie spotkać na Fami kilka lat temu, nawet na ten jeden dzień, ale czy nie sądzisz że właśnie taki zlot jest esencją naszej sceny w Polsce? Jest to przecież miejsce gdzie możemy pochwalić się nowymi produkcjami i sprzętami, które zdobyliśmy lub zbudowaliśmy. A to że uważasz że na polskiej scenie nie dzieje się nic to naprawdę wielka pomyłka Tongue Po za tym, jak dużo jest aktywnych użytkowników na forum - 50... 100... 150 osób? Chciałbyś żeby od razu każdy z nich hackował gry i nagrywał romy? No sorry, ale tak nigdy nie będzie ;P Nie każdy ma takiego skilla jak Dizzy9, czy Machbed albo Spazz4 _^_ A jeżeli chodzi o równych i równiejszych to cóż... takie są i będę realia na każdym forum czy w każdym społeczeństwie. To nie socjalizm, to realia tego świata Cheesy Jeżeli nie możesz się do tego dostosować, czy chociażby zaakceptować takiego stanu rzeczy no to sorry, trzymaj się dzielnie chłopie i narazie~!

machbed: Ja? Za dużo wypiłeś. Nie ogarniam nawet pascala, co dopiero ASM.  Ja tylko znam się na elektromontażu i baardzo powierzchownej zasadzie działania układów sieciowych, co nie ma nic wspólnego z "czotenemunyz". Cheesy

ryan: co nie oznacza że nie podziwiam tego jak tłumaczyłeś mi zasady wgrywania romów na kardridż na poprzednim zlocie Tongue
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2014, 20:45:45 wysłane przez Ryan » Zapisane
Skorpion
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #9 : Lipca 19, 2014, 20:38:00 »

    Niedobrze, że takiego obrotu sprawy nabrały. Obyś alzen jeszcze wrócił. Do zobaczenia - życzę szczęścia!
Zapisane

FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #10 : Lipca 19, 2014, 20:41:46 »

Szkoda trochę że odszedłeś. Ale jeśli to przeczytasz to dzięki za wiadomości. Nie musiałeś od razu odchodzić.
Według tego ja powinienem już jakiś czas temu odejść Tongue.
Zapisane

Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #11 : Sierpnia 01, 2014, 21:58:44 »

Niby szkoda, że odszedł użytkownik, ale bardziej mnie martwi komu ja teraz nie sprzedam Kazzo poniżej ceny komponentów; albo innego flash carta za stówkę Sad
Zapisane
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpnia 02, 2014, 10:22:49 »

Alzen zawsze chciał wszystko kupić poniżej ceny rynkowej, a sprzedać byle co po cenie z kosmosu Wink
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 02, 2014, 14:13:54 »

Alzena można nadal spotkać na innych forach "pegazuz" i konsolowych zatem biznesy mogą byc zawierane nadal  Wink
Zapisane

retRoben
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpnia 02, 2014, 20:13:53 »

Tak szybko, bo właśnie dobitnie odczułem, że na tym, forum są równi i równiejsi. Spazz albo inny mod może sobie teraz wywalić ten temat, a czy to zrobią czy nie - to już nie moja sprawa.

Dlaczego kasuję konto i znikam z tego forum? Z kilku powodów, chociaż obecnie właśnie przez traktowanie mnie i tego co piszę jak kogoś zupełnie na forum zbędnego - chociaż nie wiem czy jest to dobre ujęcie tego jak właśnie zachował się Spazz.

W tym temacie odpowiedziałem na słowa retRobena "-Nie chce nam się bo gunwo guwno robimy dla demo sceny i wgl tylko pijemy w laskach cnie?", konkretnie z tego posta. Moja dyskusja, akurat ze Spazzem odnośnie tego co napisałem odnośnie tych słów - moim zdaniem kultularnie i logicznie - została przez kolegę Spazza wyrzucona. Napisałem później, że może nie podobało mu się to co pisałem - też usunął.

A w dyskusji tej pisał, że nie mnie oceniać czy słusznie dostałem kicka czy nie - więc napisałem, że ja dostałem i nie mnie oceniać? Czy jakby on dostał mandat to też by nie oceniał czy słusznie czy nie? Usłyszałem również, że nie mnie oceniać innych ludzi i zlot; spytałem czy kick i czasowy ban z nim związany z czata nie był swego rodzaju oceną mnie przez pozostałych kolegów? Tzn. że ja nie mogę oceniać, a mnie można oceniać, nawet dosyć bezpośrednio i prostolinijnie?

Ale w kwestii tego co pisałem, dla nietwajemniczonych bo wiadomości były tam może jakieś 30 minut najwyżej.

Pisałem również, że nadal zgadzam się z tym co powiedziałem o zlocie na czacie z taką zmianą, że znalazłem już argumenty za zlotem i zobaczyłem jakieś jego miejsce w Polskiej społeczności NES-owej. Co ciekawe, moi od ładnych kilku lat koledzy na forum zamiast poświęcić chociaż 5-10 minut na dyskusję ze mną na ten temat woleli po kilku minutach wykopać mnie z czata co wiązało się z czasowym banem na czat. Uważam, że tak się nie traktuje ludzi po kilku latach wspólnego postowania.

Napisałem też, że nadal uważam, że 95% forumowiczów nie robi nic dla sceny; na zarzut, że ja sam powinienem dać przykład odpowiedziałem, że dałem swoim hackiem - niewielkim, fakt - ale większości nawet tego nie chce się zrobić.

A zlot, jest z pewnych względów istotny, dziwne że sam musiałem dojść do takich wniosków bo zapalonym zlotowiczom nie chciało się rozmawiać. Po prostu jest jaki jest, jednym pasuje - drugim mniej.

Dodałem też, że ja za zjechanie zlotu na czacie przeprosiłem, a do mnie w kwestii tego kicka i czasowego bana na czat nikt słowa nie napisał. Nawet właściwie nie o nie chodzi, ale właśnie o podejście do kolegi z forum po kilku latach, który zaczął mówić coś "nie tak".

Cóż, NES żył i bez emunesa, i bez emunesa istniały społeczności zainteresowane tą platformą.

Najwyraźniej na mnie czas aby wyłączyć się z grona forumowiczów na tym portalu.

Pozdrawiam wszystkich z którymi zdążyłem się w tym czasie zakumplować - trzymajcie się i najlepszego.

alzen
1. Zdejmij klapki o ile to czytasz, ja zrobiłem demko z pomocą koksa i Dizzy9, małe, ale jest.
2. Każdy coś robi albo nie, wszędzie tylko ty i twój Silus Pluz, ja zrobiłem demko i co mam być swag? Mam sie wozić po forum jaki to hakier ze mnie? No k***a stary xD
3. Nie grałem w twojego hacka.
4. Sam chce coś robić niż walić wódkę do ryja z emunyz na zlocie xD.
5. Płaczesz w różnych tematach, stary, forum ma swoją rozwiniętą kulturę, nie ma że cenzura, każdy coś do emunesa włożył, fakt ze nie ukrywam czasami zdarzają się kółka adoracji... ale jestem takim typem że nie daję o to jebania.
6. PRZESTAŃ SIĘ CHWALIĆ TYM SWOIM HAKIEM, DUZO LUDZI ROBIŁO HAKI, DARK GIMMICK, I JAKOŚ NIE WIDZE BY BERION SIĘ WOZIŁ JAK PAW ZE ON COŚ ZROBIŁ.
Dziękuje dobranoc.
I wrzucam demko miniprodukcję, bo ja coś robiłem wolololo xD
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uoMniC9dVzk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uoMniC9dVzk</a>
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2014, 20:16:21 wysłane przez retRoben » Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #15 : Sierpnia 02, 2014, 21:47:13 »

Uważam, że temat można zamknąć.......
Pożegnaliśmy kolegę i tyle.....
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #16 : Sierpnia 02, 2014, 22:14:03 »

Tak szybko, bo właśnie dobitnie odczułem, że na tym, forum są równi i równiejsi. Spazz albo inny mod może sobie teraz wywalić ten temat, a czy to zrobią czy nie - to już nie moja sprawa.

Dlaczego kasuję konto i znikam z tego forum? Z kilku powodów, chociaż obecnie właśnie przez traktowanie mnie i tego co piszę jak kogoś zupełnie na forum zbędnego - chociaż nie wiem czy jest to dobre ujęcie tego jak właśnie zachował się Spazz.

W tym temacie odpowiedziałem na słowa retRobena "-Nie chce nam się bo gunwo guwno robimy dla demo sceny i wgl tylko pijemy w laskach cnie?", konkretnie z tego posta. Moja dyskusja, akurat ze Spazzem odnośnie tego co napisałem odnośnie tych słów - moim zdaniem kultularnie i logicznie - została przez kolegę Spazza wyrzucona. Napisałem później, że może nie podobało mu się to co pisałem - też usunął.

A w dyskusji tej pisał, że nie mnie oceniać czy słusznie dostałem kicka czy nie - więc napisałem, że ja dostałem i nie mnie oceniać? Czy jakby on dostał mandat to też by nie oceniał czy słusznie czy nie? Usłyszałem również, że nie mnie oceniać innych ludzi i zlot; spytałem czy kick i czasowy ban z nim związany z czata nie był swego rodzaju oceną mnie przez pozostałych kolegów? Tzn. że ja nie mogę oceniać, a mnie można oceniać, nawet dosyć bezpośrednio i prostolinijnie?

Ale w kwestii tego co pisałem, dla nietwajemniczonych bo wiadomości były tam może jakieś 30 minut najwyżej.

Pisałem również, że nadal zgadzam się z tym co powiedziałem o zlocie na czacie z taką zmianą, że znalazłem już argumenty za zlotem i zobaczyłem jakieś jego miejsce w Polskiej społeczności NES-owej. Co ciekawe, moi od ładnych kilku lat koledzy na forum zamiast poświęcić chociaż 5-10 minut na dyskusję ze mną na ten temat woleli po kilku minutach wykopać mnie z czata co wiązało się z czasowym banem na czat. Uważam, że tak się nie traktuje ludzi po kilku latach wspólnego postowania.

Napisałem też, że nadal uważam, że 95% forumowiczów nie robi nic dla sceny; na zarzut, że ja sam powinienem dać przykład odpowiedziałem, że dałem swoim hackiem - niewielkim, fakt - ale większości nawet tego nie chce się zrobić.

A zlot, jest z pewnych względów istotny, dziwne że sam musiałem dojść do takich wniosków bo zapalonym zlotowiczom nie chciało się rozmawiać. Po prostu jest jaki jest, jednym pasuje - drugim mniej.

Dodałem też, że ja za zjechanie zlotu na czacie przeprosiłem, a do mnie w kwestii tego kicka i czasowego bana na czat nikt słowa nie napisał. Nawet właściwie nie o nie chodzi, ale właśnie o podejście do kolegi z forum po kilku latach, który zaczął mówić coś "nie tak".

Cóż, NES żył i bez emunesa, i bez emunesa istniały społeczności zainteresowane tą platformą.

Najwyraźniej na mnie czas aby wyłączyć się z grona forumowiczów na tym portalu.

Pozdrawiam wszystkich z którymi zdążyłem się w tym czasie zakumplować - trzymajcie się i najlepszego.

alzen
1. Zdejmij klapki o ile to czytasz, ja zrobiłem demko z pomocą koksa i Dizzy9, małe, ale jest.
2. Każdy coś robi albo nie, wszędzie tylko ty i twój Silus Pluz, ja zrobiłem demko i co mam być swag? Mam sie wozić po forum jaki to hakier ze mnie? No k***a stary xD
3. Nie grałem w twojego hacka.
4. Sam chce coś robić niż walić wódkę do ryja z emunyz na zlocie xD.
5. Płaczesz w różnych tematach, stary, forum ma swoją rozwiniętą kulturę, nie ma że cenzura, każdy coś do emunesa włożył, fakt ze nie ukrywam czasami zdarzają się kółka adoracji... ale jestem takim typem że nie daję o to jebania.
6. PRZESTAŃ SIĘ CHWALIĆ TYM SWOIM HAKIEM, DUZO LUDZI ROBIŁO HAKI, DARK GIMMICK, I JAKOŚ NIE WIDZE BY BERION SIĘ WOZIŁ JAK PAW ZE ON COŚ ZROBIŁ.
Dziękuje dobranoc.
I wrzucam demko miniprodukcję, bo ja coś robiłem wolololo xD
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uoMniC9dVzk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uoMniC9dVzk</a>
Roben nie ma co drążyć dyskusji, po prostu niektórzy chcą zwrócić na siebie uwagę i tyle i mają z tego powodu mocny ból dupy i obrażają się za niedomówienia tudzież powiedziałbym niechcące nieprzemyślane słowa posty itp itd. Na forum są równi i równiejsi? Jakoś ja tego niezauważyłem będąc tu od hoho 10 lat? Tak będzie. Tu przynajmniej niewypieprza się za nieprzemyślane słowa. Tyle ode mnie, dzieciom, cwaniactwu i żydom mówimy niet, amen.
Temat zamykam, papapapapapa. :<3> xD.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 18 zapytaniami.