Marca 28, 2024, 15:00:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Castlevania 1-3 na Famicoma lub Pegasusa?  (Przeczytany 4789 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« : Sierpnia 26, 2014, 13:04:13 »

Witam. Czy istnieją wersje Castlevanii 1-3 na Pegasusa? W sensie hacki na kartridżach? Jaką cenę żądają ludzie za takie coś, jeżeli jest? Oraz kwestia ceny takich wersji na Famicoma bez pudełka itd. Sama dyskietka.
Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 26, 2014, 14:10:18 »

http://allegro.pl/gry-na-konsole-pegasus-82578?order=m&string=castlevania&search_scope=wszystkie+działy&bmatch=seng-v6-p-1-ce-0718&department=wszystkie+działy
Allegro nie boli.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 26, 2014, 15:00:01 »

Famigyver niezgrywaj cwaniaczka, bo jedną nogą jesteś na tymczasowym urlopie na forum.
Co do tematu, to o ile mi wiadomo, ale głowy nie dam, to istnieją wersję na Pegasusa, ale Castlevani 1 i 2. Trójka natomiast NES-Famicom. Nie spotkałem się z trójką na Pegasusa, jedynie z tym, że Cv 3 na Pegasusa była jako Akumajou special boku dracula kun, tzn na carcie był napis Cv 3, ale w środku był tytuł, który wymieniłem wyżej. O cenach zupełnie nie mam pojęcia, więc się niewypowiem żeby jakiejś gafy niestrzelić, pozdrawiam.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 26, 2014, 16:49:37 »

Famicomową Castlevanię 3 Dracula Curse znajdziesz bez trudu na ebay. O ile tylko nie masz oporów na ebay kupować a uwierz mi że warto bo znajdziesz tam znacznie więcej ofert niż na allegro. O wcześniejsze dwie części popytaj Twina, henka155, MWK lub innych naszych użytkowników którzy mają ogromne zbiory kartridży. Jestem pewien że wkrótce uzbierasz całą serię Smile
Zapisane

siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #4 : Sierpnia 26, 2014, 18:33:20 »

Przepraszam, że zejdę z tematu, ale jak to jest z kolekcjonowaniem na Pegasusa w Polsce? Warto zbierać? Drogie gierki? Sam mam Fenix'a w domu i fioletową dyskietkę 168in1(widzę, że na Allegro trochę warta). Martwi mnie jednak kwestia padów, które no nie są jak wiadomo najlepszych lotów i szybko padają. Da się je jakoś naprawiać kupując kable, wtyczki iluś tam pinowe itd?
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 26, 2014, 19:15:02 »

Coraz mniej się opłaca "zbierać" kartridże, z racji tego, że ceny zaczynają powoli przekraczać granicę opłacalności. Ludzie windują ceny znacznie za wysoko, przez co opłaca się kupować jedynie te gry, w które chciałbyś dłuższą chwilę pograć, a nie dla samego kurzenia się na półce. Sam kupowałem kiedyś carty famicomowe często jedynie dla samego carta - są przepiękne. ;) Jednak ostatnio coraz rzadziej nabywam coś nowego. Ciężko kupić jakąś fajną grę na FC za rozsądną cenę...

A Castlevania na Pegasusa nie jest żadnym zjawiskiem, da się wyhaczyć nawet na Allegro. Oczywiście - tak jak wspomniał Mati - wykluczając "trójkę".
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #6 : Sierpnia 26, 2014, 19:49:57 »

Witam. Czy istnieją wersje Castlevanii 1-3 na Pegasusa? W sensie hacki na kartridżach? Jaką cenę żądają ludzie za takie coś, jeżeli jest? Oraz kwestia ceny takich wersji na Famicoma bez pudełka itd. Sama dyskietka.

O_o kurde jeśli istnieją to ciekawe czemu nie miałem okazji zagrać w nie w latach 90? (...)
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #7 : Sierpnia 26, 2014, 23:58:09 »

Mi jak najbardziej chodzi o kupowanie gier, które będę ogrywał. Obecnie kolekcjonuję na PSX i PS2, a trochę tych gier już jest i dosłownie każda mi się podoba, pograłem trochę, ale nie każdą przeszedłem. Kupuję głównie długie gry, ponieważ większa wartość teoretyczna zł/h, jeżeli ktokolwiek tak liczy (ja tak nie oceniam). Wziąłbym sobie Castlevanie 1-3, Metroida, Mega Mana 1-6 (jak wygram w totka), Ninja Gaiden itd ;]
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 27, 2014, 03:17:07 »

Większość mało juz gier kupuje i inwestuje w Everdrive N8, jeśli byś był zainteresowany CV3 pisz do mnie Grin
Zapisane
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #9 : Sierpnia 27, 2014, 09:41:40 »

Dla mnie to się mija z kolekcjonowaniem Smile A da się jeszcze dostać samodzielne piraty mega man 1-6 na forum od kogos?
Zapisane
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #10 : Sierpnia 27, 2014, 09:50:54 »

Coraz mniej się opłaca "zbierać" kartridże, z racji tego, że ceny zaczynają powoli przekraczać granicę opłacalności. Ludzie windują ceny znacznie za wysoko, przez co opłaca się kupować jedynie te gry, w które chciałbyś dłuższą chwilę pograć, a nie dla samego kurzenia się na półce [..] Ciężko kupić jakąś fajną grę na FC za rozsądną cenę...

Potwierdzam słowa Daf'a chciałem sam zacząć zbierać oryginalne gry na FC, ale ceny zabija. Ostatnio kupiłem Batmana (złapałem jakiegoś bzika na jego punkcie xD) za cały komplet (box+manual+cart) z transportem zapłaciłem 100zł plus jeszcze dojdzie transport do mnie, bo sprowadzałem przez kolegę Maarios'a Smile

Może wydawać się i tak tanio, ale Batman jest popularny, gorzej z bardziej rzadkimi cartami
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Banan
Gość
« Odpowiedz #11 : Sierpnia 27, 2014, 12:48:41 »

widzę, że ja tu wystąpię w roli wariata, ponieważ ja na zdrowym umyśle płaciłem za niektóre gry sumy rzędu 300-400 złotych. Sad
Cytuj
Większość mało juz gier kupuje i inwestuje w Everdrive N8
ja nie inwestuje i nie będę inwestował w Everlusta pod Famicoma.
Zapisane
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #12 : Sierpnia 27, 2014, 13:09:39 »

Jestem tego samego zdania co ty Smile Chromole jakieś nagrywarki i inne cuda Smile Jak grać to na normalnych dyskietkach Smile Można samemu robić hacki i nagrywać na jakieś dyskietki za pomocą epromów ?
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #13 : Sierpnia 27, 2014, 14:57:44 »

Jestem tego samego zdania co ty Smile Chromole jakieś nagrywarki i inne cuda Smile Jak grać to na normalnych dyskietkach Smile Można samemu robić hacki i nagrywać na jakieś dyskietki za pomocą epromów ?

Można ale w takim przypadku lepiej i taniej jednak kupić everdrive'a.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #14 : Września 02, 2014, 20:24:23 »



/offtopic

smells like stare o2!

/offtopic


Smells jak F23, dziade.  /dafe
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2014, 20:29:52 wysłane przez daf » Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #15 : Września 06, 2014, 22:47:36 »

Dyskietkach? No błagam... Tongue
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #16 : Września 07, 2014, 03:07:02 »

Oj tam oj tam.. nie wszyscy nowi wyznawcy retrokultu Pegazuz potrafią poprawnie nazywać nośniki gier. Stąd czasem cartridge staje się dyskietką i będzie nią dopóty któryś z "hierarchów" nie oświeci młodego z poprawnym nazewnictwem  Wink
Zapisane

BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #17 : Września 07, 2014, 10:55:36 »

Oj tam oj tam.. nie wszyscy nowi wyznawcy retrokultu Pegazuz potrafią poprawnie nazywać nośniki gier. Stąd czasem cartridge staje się dyskietką i będzie nią dopóty któryś z "hierarchów" nie oświeci młodego z poprawnym nazewnictwem  Wink

A...ale ja tak nazywałem te nośniki zanim sie dowiedziałem że to Cardtridze (sp) ponadto "dyskietka" łatwiej sie pisze, a jestem rocznik z lat 80-tych
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #18 : Września 07, 2014, 11:57:25 »

Kardridże to też nie są! Panie, carTridge. Jako informatyk protestuję, na stół też powiesz krzesło bo Ci tak łatwiej? Smile Dyskietki to nośniki magnetyczne i magneto-optyczne, "carty" (cartridge'e) to nośniki, powiedzmy że flash. Dwie kompletnie różne rzeczy.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #19 : Września 07, 2014, 12:01:04 »

Ja również przez całe moje dzieciństwo mówiłem na carty per dyskietki, zresztą razem ze wszystkimi moimi znajomymi w mieście oraz ze sprzedawcami na giełdzie bądź w sklepach elektronicznych. ;) Offtop.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 19 zapytaniami.