Marca 28, 2024, 10:49:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Matematyka w NES/Pegasus/Famicom  (Przeczytany 3750 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« : Września 08, 2014, 17:48:09 »

Nigdzie takiego tematu nie znalazłem, ani nie wiedziałem gdzie wstawić..

Jestem zacnym studentem Matematyki na UAM wydział Matematyki i Informatyki i jestem ciekaw czy można użyć do czegoś matematyki w naszej umiłowanej konsoli Smile
Mógłbym zająć się czymś w tym stylu na scenie?

Dlatego kieruje, więc pytanie do wyjadaczy jak Dizzy9, Siudym, Berion, Spazz4 i wiele innych osób zainteresowanych sceną Smile
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2014, 17:50:26 wysłane przez Helper » Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #1 : Września 08, 2014, 18:15:38 »

Matematyki do czego? Do programowania, oczywiście. Smile
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #2 : Września 08, 2014, 18:24:27 »

Hmm do wszystkiego Wink chodzi mi właśnie o programowanie, budowanie układów, schematów i więcej. Po prostu co się da Wink

Berion coś więcej mógłbyś powiedzieć Tongue

Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Banan
Gość
« Odpowiedz #3 : Września 08, 2014, 19:03:16 »

napisz demo na NESa wyświetlające na pierwszym planie caluteńki wzór na pole sześcianu w czterech wymiarach z owym sześcianem fantazyjnie się obracającym na drugim planie.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #4 : Września 08, 2014, 20:14:11 »

... tudzież obracającą się nieoteksturowaną kulę (z samej siatki) a w tle multiplanes z wzoru matematycznego na objętość kuli i wzorem na powierzchnię kuli  Smile
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #5 : Września 08, 2014, 20:16:37 »

kula bez tekstur... to po prostu byłaby wielka kropka na środku xD już lepszy sześcian lub jakakolwiek inna figura przestrzenna złożona z ...-kątów.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #6 : Września 08, 2014, 22:13:45 »

napisz demo na NESa wyświetlające na pierwszym planie caluteńki wzór na pole sześcianu w czterech wymiarach z owym sześcianem fantazyjnie się obracającym na drugim planie.

w 30 minut
Zapisane
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #7 : Września 09, 2014, 08:35:55 »

napisz demo na NESa wyświetlające na pierwszym planie caluteńki wzór na pole sześcianu w czterech wymiarach z owym sześcianem fantazyjnie się obracającym na drugim planie.
w 30 minut

To jest bardziej jej ukazanie niż zastosowanie Tongue Pomysł zacny, ale nie dla mnie do zrealizowania :/
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #8 : Września 09, 2014, 18:58:28 »

Ciekawa byłaby 'aplikacja', która potrafiłaby wykonywać proste obliczenia arytmetyczne Wink Np. prosty kalkulator, albo wykonanie czegoś na wzór liczenia delty i znajdowanie x-ów Wink Albo rozwiązywanie równań z dwoma niewiadomymi, ewentualnie rozkład studenta z n-1 stopniami swobody Cheesy
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #9 : Września 09, 2014, 19:46:20 »

Ciekawa byłaby 'aplikacja', która potrafiłaby wykonywać proste obliczenia arytmetyczne Wink Np. prosty kalkulator, albo wykonanie czegoś na wzór liczenia delty i znajdowanie x-ów Wink Albo rozwiązywanie równań z dwoma niewiadomymi, ewentualnie rozkład studenta z n-1 stopniami swobody Cheesy

Hmm może zacząć od tego się programowania uczyć, to jest jakiś start i myśl Smile
Muszę dorwać jakąś książkę dobrą, na uczelni tylko asm 8606 :/

Chociaż i tak nie do końca o to mi chodzi.. chodzi mi o różne potrzebne obliczenia, logikę i inne jej działy, które można wykorzystać w określony sposób
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #10 : Września 09, 2014, 20:44:51 »

a co powiesz na kalkulator matematyczny z obsługą funkcji i programowania sekwencji i obsługą różnych systemów liczbowych ( taki kalkulator naukowy ), algorytmy kompresji danych, wydajne algorytmy detekcji kolizji, obliczenia do grafiki semi 3D ?
Zapisane

pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #11 : Września 09, 2014, 22:38:29 »

a co powiesz na kalkulator matematyczny z obsługą funkcji i programowania sekwencji i obsługą różnych systemów liczbowych ( taki kalkulator naukowy ), algorytmy kompresji danych, wydajne algorytmy detekcji kolizji, obliczenia do grafiki semi 3D ?

Racja, kalkulator programisty byłby idealny Wink zamiana z systemu dziesiętnego na binarny, heksadecymalny, ósemkowy i na odwrót. A na przeróżne demka idealnie by się przydała finezyjna transformata fouriera.
To są pomysły, a co z realizacją?
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #12 : Września 09, 2014, 22:39:23 »

Spazziu to już nie mój poziom, chociaż obsługa funkcji jeszcze może. Robiłem prosty kalkulator plus proste funkcje(liniowa, kwadratowa) w pascalu i dobrze wyglądało.

Nie mówię, że nie. Warto wykorzystać jako dalsze rozszerzenie postu Pawgala Wink Pomysł dzięki wam kreuje się w głowie, dzięki wielkie Smile mam nadzieję, że  może czymś zabłysnę na kolejnym zlocie

Pawgal Zająłbym się tym chociaż w połowie znając chociaż podstawy Smile
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Dizzy9
Nadworny programista.
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 351



WWW
« Odpowiedz #13 : Września 09, 2014, 22:42:47 »

Od siebie rzucę jeszcze propozycję:
Może obliczenia balistyczne? Czyli grawitacja+siła lotu+kąt lotu itp
Takie coś by się mogło przydać w jakiejś mojej grze....niestety, wiele pomóc nie mogę bo z matematyki jestem bardzo cienki, ale jak coś to zawsze możesz pisać i pytać.
A jeśli zechcesz robić ten wspomniany kalkulator to ja mogę zakodować wizualną reprezentację Twoich obliczeń.
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #14 : Września 13, 2014, 13:09:16 »

Taki cytat znalazłem w internetach. Wink

Cytuj
ASM is the Devil's programming language and I firmly believe it was created to break people.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 18 zapytaniami.