Marca 28, 2024, 13:49:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Pegagruz - nasze czasopismo o Pegasusie w absurdalnej otoczce  (Przeczytany 26110 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dafczynsky
Gość
« : Października 13, 2014, 17:11:38 »

Cześć! Ponieważ już trochę czasu od premiery ostatniego Pegagruz minęło, można zacząć pracę nad kolejnym dekadnikiem. Ogólnie rzecz biorąc, planujemy wydanie PG#2 szybciej, niż za 10 lat - może nawet na przełomie 2014/15, aby na zlocie uraczyć Was już trzecim numerem (chociaż znając życie, ledwo wyrobimy się numerem drugim do lipca). Liczę, że większość z Was zaangażuje się w powstawanie naszego czasopisma i że objętościowo przeskoczymy pierwszy numer przynajmniej dwukrotnie. Uważam też, że limit rzewnych tekstów został przekroczony w PG#1, więc w nowym numerze wolelibyśmy widzieć więcej aktualności i felietonów dotyczących "demosceny", aniżeli rozklejania się nad tym, jak drzewiej bywało.

Teksty możecie wysyłać mi albo Dziatowi celem korekty i ogarnięcia całości materiału. Nie wyobrażam sobie innej osoby składającej Pegagruz w InDesignie niż Zitza - mam nadzieję, że tym razem również będziesz z nami.

Ja - jak już wcześniej pisałem - chciałbym podjąć się opisu naszych prac nad Electro Body 2, zrobić jakąś recenzję gry (subiektywną okropnie, rzecz jasna ;> ) oraz opisać relację z pobytu EmuNES na targach PGA. Oczywiście o ile zdążymy wydać pełną wersję gry przed wydaniem czasopisma. ;) Na razie chciałbym wykonać to - później będę myślał nad kolejnymi artykułami.

Okładkę mamy już gotową, teraz czas wypełnić środek Gruzu. Czekamy na efekty Waszej pracy!
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2014, 17:15:06 wysłane przez daf » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #1 : Października 13, 2014, 18:10:12 »

Biorąc pod uwagę ilość materiału z produkcji EB starczyło by na całe wydanie - speszial gruz, faktem jest też iż należałoby numer zrobić bardziej treściwym w artykuły bliższe scenie i temu co się w świecie Pegasus dzieje.
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #2 : Października 13, 2014, 20:30:52 »

ja coś napisze. jeszcze nie wiem co i czy w ogóle napisze, ale napisze. XD
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #3 : Października 13, 2014, 20:33:35 »

Najważniejsze że napiszesz, a jak napiszesz to napisz że napisałeś !
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #4 : Października 13, 2014, 22:03:37 »

Właśnie, jakie typy textów wchodzą w grę?? Poradniki też mogą być?? Tongue
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #5 : Października 13, 2014, 22:08:37 »

Mogą pod warunkiem że będą ciekawe a przede wszystkim profesjonalnie napisane !
Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #6 : Października 13, 2014, 23:19:30 »

Pewnie, że tak. Czytałeś przecież (albo i nie) przepis na galaretkę w jednym z ostatnich numerów (hie hie) - tekst nie musi nawet dotykać tematyki Pegasusa. Może być to tekst ocierający się o nasze zloty, o gry, o gameroomy, o alkohol, o cokolwiek, czym chciałbym się podzielić z nami, a co można umieścić w: Pegagruz - jedynej polskiej niezależnej gazecie o Pegasus. Czaisz czaisz?

Tematyka dotycząca EB2 rzeczywiście ma duży potencjał i warto może podzielić ją na przynajmniej dwie osoby. W każdym razie, jak ktoś zacznie już pisać jakieś artykuły, fajnie byłoby, jakby wypowiedział się tutaj co zamierza sobie zaklepać (żeby nie wyszło, że 4 osoby piszą o tym samym).
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #7 : Października 13, 2014, 23:20:23 »

Dobra, to ja też się piszę! W wolnym czasie coś spróbuję skrobnąć. Smile
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #8 : Października 14, 2014, 07:52:37 »

wszelką forma artystycznego wyrazu mile widziana! w PG#1 były komiksy Ery i Pawgala, tutaj trzeba nowych.

w tym numerze scena, scena, scena, kilka recenzji produkcji ostatnich że świata, może jakiś felieton czy też poradnik odnosnie carthackingu właśnie? ją dwa teksty mam na dysku które nie weszły do pierwszego numeru Smile
Zapisane
Skorpion
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #9 : Października 14, 2014, 15:41:42 »

    Jaki jest ostateczny termin zgłaszania czy w ogóle nadsyłania prac (zarówno pisemnych, jak i rysowanych) do odsłony drugiej?
Zapisane

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #10 : Października 14, 2014, 15:58:54 »

Ciekawe jaki byłby koszt wydawania tego jako kwarantalnika w kioskach? Tongue
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #11 : Października 14, 2014, 16:50:20 »

Na razie jeszcze nie ma żadnego terminu. Ale fajnie byłoby, jakby do końca grudnia udało się zebrać cały materiał, a w styczniu ruszyć ze składem oraz drukiem.
No i właśnie kwestia druku - pierwsze gruzopismo drukowane było w amatorskich warunkach: na papierze kredowym, który słabo się sprawdził (jest zbyt plastyczny), cięte było na tępej, krzywej gilotynie i zszywane było antycznym zszywaczem. Wydaje mi się, że w przypadku kolejnych numerów, zaangażować musimy profesjonalną drukarnię, przez co cena wykonania czasopisma byłaby dużo (?) wyższa... A więc przypuszczam, że konieczna byłaby składka każdego zainteresowanego naszym brukowcem.
Ale to na razie kwestia drugorzędna, teraz przede wszystkim należy zająć się pisaniem.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #12 : Października 14, 2014, 20:57:21 »

czy też poradnik odnosnie carthackingu właśnie?

Ehhh no dobra, skoro to już powiedziałeś na głos to właśnie dokładnie taki pomysł mi przyszedł na myśl aby o tym napisać Tongue . Czyli zakładam, że pomysł potwierdzony Wink

Aha i jeszcze jedna sprawa- czy pomysły można publicznie tutaj proponować?? Bo wydaje mi się, że to trochę rujnuje ideę tematu bo na mój gust to artykuły powinny mieć formę niewiadomej niespodzianki bardziej
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #13 : Października 14, 2014, 21:12:22 »

Maarios, tylko podejdź do tego z dystansem !

Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #14 : Października 14, 2014, 21:24:26 »

Naturalnie, jak najbardziej! Haha dobry meme btw crazy
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #15 : Października 15, 2014, 00:21:38 »

MaarioS w punkt, trochę konspiry też się przyda, wszak narodziny pierwszego numeru dekadnika były okryte gęstym płaszczem kurtuazji! ale póki co - o zarysach warto na ogólnym forum porozmawiać, żeby razem dojść do wspólnych pomysłów Smile

carthacking jest baaardzo! numer o scenie jest niemniej baaardzo! trochę aktualności, zgrabny rys historyczny nas jako sceny, bo rzewnosci się nie pozbedziemy - a przy takiej tematyce przewodniej warto wspomnieć o tych pomysłach na stworzenie R.O.B.a nie tylko przynoszacego browar, ale też chodzacym do januszexu jako szczudlarz myjacy latarnie gazowe. trochę takie A boy and his blog - i wiedz Dredu, że i na Ciebie liczę

a w ogóle to najbardziej z tego wszystkiego co baaardzo to jest to, że pierwsze osoby już się odzywają Smile jakbym miał kobietę która dawałaby mi 1/17 tej energii co Wy.., a mowilem o tym już ostatnio
Zapisane
1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #16 : Października 15, 2014, 09:46:08 »

Techniczny Pegazus FAQ?
Warsaw City i pochodne Battle City? Wywiad z Berionem? Cheesy
Nerdy Nights bunnyboy'a po polsku?
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2014, 09:48:23 wysłane przez 1990in1 » Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
retRoben
Gość
« Odpowiedz #17 : Października 15, 2014, 11:07:37 »

Nerdy Nights bunnyboy'a po polsku?
Jestem ZA!
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #18 : Października 15, 2014, 14:50:44 »

Ja chcę do niego plakat A3 z butelką Argusa w biustonoszu!
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #19 : Października 15, 2014, 19:40:32 »

Właśnie, taka moja propozycja ode mnie która chyba jeszcze w temacie nie padła- może ktoś by napisał na temat EverDrive N8?? Jak dla mnie temat idealnie w sam raz i "na czasie", tym bardziej, że za niedługo jeszcze więcej ludzi będzie miało szansę go doświadczyć i o nim napisać Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.