Marca 29, 2024, 00:01:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Pegagruz - nasze czasopismo o Pegasusie w absurdalnej otoczce  (Przeczytany 26117 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #40 : Marca 04, 2015, 02:30:01 »

wszyscy, którzy są zainteresowani publikowaniem swojego tekstu w Pegagruzie, proszeni są o kontakt na priv z dafem, żurkiem lub ze mną. nawet jeśli nie masz pomysłu na tekst, ale chcesz pisać, skrob PW, wymyślimy ten temat razem!

/edit/

Pegasus Flashback, czyli wydarzenie mające na celu ankietę pośród szerokiej grupy odbiorców na temat Pegasusa, zostało przedłużone do 20.03. kto jeszcze nie wziął udziału, nie napisał odpowiedzi ani nie wypełnił ankiety - polecam się streszczać! https://www.facebook.com/events/1540286926229841/
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2015, 14:52:03 wysłane przez dziat » Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #41 : Marca 29, 2015, 01:20:30 »

Ostatnio mam chronicznie mało czasu, ale zebrałem się w końcu i przeczytałem cały PG#1. Moje skromne uwagi:
1. Panowie, bardzo dużo literówek! Zliczyłem z kilkanaście, ale niewykluczone że część przegapiłem.
2. Screeny są rozmazane przez skalowanie. Podejrzewam, że były tyci tyci i w edytorze postanowiliście je rozsmarować. Wink Proponuję inaczej, powiększyć za pomocą programu graficznego metodą nearest neighbour i zapisać do *.png (istotne jest też ustawione ich DPI bo to z tych wartości edytory tekstowe biorą rozmiary). Potem oblecieć to optipng i wyjdzie możliwe najmniejszy rozmiar bez meta danych.
3. Eksportując do PDF nie konwertujcie obrazków do JPG tylko skompresujcie (a więc bezstratnie) bodajże LZW.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2015, 01:22:17 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #42 : Marca 29, 2015, 14:48:08 »

Byś w tym czasie lepiej coś do dwójki napisał.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #43 : Marca 29, 2015, 21:58:20 »

Już napisałem. Wink Na kolejne potrzeba weny.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #44 : Marca 29, 2015, 22:26:27 »

Trzeba też pamiętać, że skład pierwszego numeru trwał chyba 2-3 doby (nie bez przerwy, oczywiście), tuż przed samym zlotem. Mało było czasu, aby wszystko dokładnie posprawdzać i popoprawiać. A początkowe recenzje z działu "Z archiwum EN" nie przeszły chyba w ogóle korekty. Teraz planujemy nieco poważniej podejść do tematu, więc mam nadzieję, że będzie dużo lepiej i zminimalizujemy ilość baboli. ;)
Co do składu w wykonaniu Zitza, mam bardzo pozytywną opinię. Powiem szczerze, że nie zauważyłem kompresji grafik.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #45 : Marca 30, 2015, 00:29:44 »

to prawda Berion, na szczęście na wydanie drugiego numeru przygotowaliśmy lekko uschematyzowane formy, ażeby nie było takiego wypadku ponownie. pewnie nie obędzie się bez dobijania znaków po nocach, co nie zmienia faktu, że czas na skład od kwietnia do czerwca (niemal trzy miesiące) bardzo dużo ułatwi - korekta korektą, ale szczególnie jeśli chodzi o przełożenie tego na papier, czyli magię Zitza i dafa.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #46 : Marca 30, 2015, 20:00:33 »

Słuchajcie, mam nietypowe pytanie. Czy jest ktoś, kto chciałby... zareklamować się/cokolwiek w Pegagruzie? Nie mówię tu o dziale anonsów i "sprzedam Opla", ale chciałbym urozmaicić czasopismo jakimiś klimatycznymi graficzkami, stylizując je jednocześnie na prasę dostępną na rynku. Nagrywacie muzykę? Możecie rozreklamować swoją twórczość na łamach. Warzycie piwo? Pochwalcie się w reklamowej formie. Cokolwiek, co chociaż trochę pasuje do klimatu Pegagruzu. Jestem chętny wykonać proste strony reklamowe.

Wydanie jest przeznaczone głównie dla naszej społeczności, aczkolwiek nigdy nie wiadomo w czyje ręce się dostanie (numer pierwszy otrzymało przecież kilkanaście osób spoza forum).
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2015, 20:56:16 wysłane przez daf » Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #47 : Kwietnia 12, 2015, 21:27:06 »



okładka jest! kto jeszcze chce pisać, albo zapowiedział że napisze, a nie napisał - pamiętajcie o sądzie polowym na FamiCON7!
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #48 : Kwietnia 16, 2015, 19:24:26 »

Wymiata!
Tylko zmieniłbym ten róż na coś innego. ;p
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #49 : Kwietnia 20, 2015, 01:47:12 »

Berion, kiedy to nie róż, a jogurtowy burgund!
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #50 : Kwietnia 20, 2015, 10:57:14 »

To jest taki kolor w ogóle? ;p
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #51 : Kwietnia 28, 2015, 08:54:29 »

Nie, bo to jest wybielona magneta.

Co do pegagruza-co byście powiedzieli gdyby z poziomu strony głównej można było pobrać pegagruz, albo go zobaczyć online?
Gdy zobaczyłem że mirror od dziada padł... Well... Stwierdziłem że potrzebujemy lepsze rozwiązanie.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #52 : Kwietnia 28, 2015, 12:22:52 »

Transferu chyba nie zje? Ile osób to będzie oglądać? W porywach kilkaset * ~10MB, a to i tak chyba przesadzona liczba (jestem pesymistą Cheesy).
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #53 : Maja 02, 2015, 14:01:57 »

Duobix, tak, tak, tak, tak!
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #54 : Maja 02, 2015, 14:12:14 »

O właśnie, mam genialne pytanie które nie było nigdy jeszcze zadawane albo nie pamiętam odpowiedzi- w temacie jest napisane "NASZE" czasopismo Pegagruz, zatem czy to ma być gazeta dla stricte tylko dla nas sekretnych ludzi Illiminati czy to ma wyjść w jakiś sposób na publikę?? Hmmm osobiście może jestem negatywnym człowiekiem ale jestem zdecydowanie najbardziej za pierwszą opcją zatem bardzo mocno bym się zastanowił nad drugą opcją albo i nawet w ogóle jej nie brał pod uwagę i jednocześnie bym się jednak zastanowił nad propozycją którą zaproponował Duobix...

Chociaż strona główna.... kurde, i tak prawie nikt (chyba) i tak na nią nie zagląda, więc może nie ma co się przejmować i rzeczywiście dać (albo i nie dać??) uploadu na nią?? Wink
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2015, 14:14:52 wysłane przez MaarioS » Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #55 : Maja 02, 2015, 18:33:09 »

MaarioS papier dla nas, cyfrowo dla wszystkich - bo czemu nie, to piękna sprawa.
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #56 : Maja 02, 2015, 18:48:26 »

Powinno być tak...... gazeta dla mas Smile cyfrówa na forum. Kto chce to sobie zaciągnie.
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #57 : Maja 02, 2015, 19:16:20 »

MaarioS papier dla nas, cyfrowo dla wszystkich - bo czemu nie, to piękna sprawa.
A może dlatego nie że to jest pismo dla NAS i zbyt hermetycznie pisane dla postronnego czytelnika żeby je w ogóle przetrawił ?
Zapisane

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #58 : Maja 02, 2015, 19:20:06 »

Fakt, krzyżówka była tak hermetyczna, że nie wiem czy 4 hasła odgadłem Tongue
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #59 : Maja 02, 2015, 19:39:34 »

oczywiście, spazz ale jeśli ktoś chce czytać - niech ma taką możliwość, najwyżej stwierdzi, że to totalnie poza jego spektrum zrozumienia. a nuż wyjają się z tego new challangers, zupełnie jak w przypadku obecności na konwentach manga/anime i tych stricte growych, na pierwszej wyprawie większą grupą na konwent Animatsuri pojawił się Milos, a tą legendarną postacią przez które warto wieszać plakaty zlotowe po dziś dzień jest Ryan.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.