Marca 28, 2024, 19:24:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Pegagruz - nasze czasopismo o Pegasusie w absurdalnej otoczce  (Przeczytany 26113 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #80 : Maja 02, 2015, 21:31:17 »

O ile dobrze pamiętam, to Ty sam Dziadziuś, opuściłeś naszą grupę Skype bez żadnego uzasadnienia. Nie widziałem byś dużo tam komentował. Skype miał taki problem, że nie obsługiwał kamerek przy grupach większych niż 10 osób, więc usunęliśmy Cię tylko z grupy, na której prowadziliśmy konferencje, ponieważ i tak nie brałeś w nich udziału tłumacząc się brakiem mikrofonu, a gołą klatę trzeba czasem pokazać Tongue

Co do tematu.
Ludzi podsyłają teksty z myślą o wydaniu ich dla naszego forumowego grona, a nie ponieważ chcą wydania czasopisma na większą skalę.
Sam nie zdążyłem nic podesłać, ale gdybym to zrobił, to raczej chciałbym się wiedzieć co się z nim stanie. Pytaliście się mnie o tekst (nie zdążyłem napisać, wiem), ale nikt mi nic nie mówił, że może on pójść dalej w świat.

Ciągle piszesz, że nic nie zaszło, ale jednak rozmawiałeś z prawnikami i o wycieczce do sądu w swoim pięknym garniturku.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #81 : Maja 02, 2015, 21:35:29 »

Endru, to prawda: sam odszedłem
skąd w ogóle pomysł, że Pegagruz ma iść do kiosków? błagam Was: opowiedzcie mi jak połączyliście wątek rozmowy o rejestracji pisma z jego wydaniem na szeroką skalę? są od siebie dosyć daleko z racji na to, że było to wyłącznie absurdem, tak typowym dla tego rodzaju pomysłów

zaszła jedna rozmowa - whoaaa - i napisałem o wycieczce do sądu w bomba marynarze i to prawda, tyle, że w trybie przypuszczającym Cheesy


idę po browara do nocnego bo jestem strasznie ogorzały dyskusją, pewnie z godzinę mnie nie będzie, chciałbym od razu zaznaczyć, że nie jadę do Bauera negocjować warunki sprzedania dekadnika Pegagruz, w ramach dowodu wrzucę zdjęcie butelki jak tylko wrócę

« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2015, 21:37:42 wysłane przez dziat » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #82 : Maja 02, 2015, 21:46:48 »

wygląda na to, że także inni chcą, skoro podsylają teksty, prawda?

To może ja się wypowiem bo mam jakieś w tym prawo głosu skoro napisałem artykuł a tak naprawdę bardziej to poradnik- nie wymawiaj słowa za mnie. Ja podesłałem już text i wolałbym żeby czytali to ludzie z forum i ewentualnie ktoś z zewnątrz na małą skalę, czy to konwenty, jacyś potencjalnie zainteresowani itp. bo czemu by nie. Jednak jestem zupełnie PRZECIWKO dawania go na publikę, na wielką skalę, na jakąkolwiek monetaryzację i NIE CHCĘ żeby go czytali ludzie z biblioteki narodowej ani inni prawnicy. Osobiście to raczej powinienem usłyszeć chociaż jakiekolwiek pytanie albo informację co z tym artykułem będzie się dalej dziać a osobiście do tej pory nie usłyszałem NIC co jest co najmniej nie w porządku...

skąd w ogóle pomysł, że Pegagruz ma iść do kiosków? błagam Was: opowiedzcie mi jak połączyliście wątek rozmowy o rejestracji pisma z jego wydaniem na szeroką skalę? są od siebie dosyć daleko z racji na to, że było to wyłącznie absurdem, tak typowym dla tego rodzaju pomysłów

zaszła jedna rozmowa - whoaaa - i napisałem o wycieczce do sądu w bomba marynarze i to prawda, tyle, że w trybie przypuszczającym Cheesy

Słowo pisane to jest słowo pisane i w pewnym momencie żarty się kończą- CO DOKŁADNIE chcesz z tym zrobić??
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #83 : Maja 02, 2015, 21:48:28 »

ach MaarioS - nic z tym nie chcę zrobić mój drogi poza tym, co zaplanowane: wydrukować i rozdać na zlocie, dokładnie tak, jak - o dziwo - napisałem w 4-5 poprzednich postach, do tego udostępnić wersję pdf na forum/stronie EMU-NES

autobus nocny mi uciekł
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #84 : Maja 02, 2015, 21:50:29 »

Endru, to prawda: sam odszedłem

Myślałem, że odszedłeś z głównej grupy, ponieważ poczułeś się urażony, że wykluczyliśmy Cię z kanału do rozmów, więc wyjaśniłem sytuację. Nie napisałeś ani słowa dlaczego, więc się nieco zmartwiłem.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #85 : Maja 02, 2015, 21:54:01 »

Endru, miałem pewien powód - ale zostawmy to (tym bardziej w tym wątku, który i tak puchnie niemiłościwie w dziwną stronę), nie przejmuj się tym

zaraz wychodzę
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #86 : Maja 02, 2015, 21:59:32 »

ach MaarioS - nic z tym nie chcę zrobić mój drogi poza tym, co zaplanowane: wydrukować i rozdać na zlocie, dokładnie tak, jak - o dziwo - napisałem w 4-5 poprzednich postach, do tego udostępnić wersję pdf na forum/stronie EMU-NES

autobus nocny mi uciekł

Jeżeli tak to w takim razie w porządku, trzymam za słowo i trzymajmy się tych konkretów a resztę pomysłów lepiej ustalać ze wszystkimi innymi Wink
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #87 : Maja 02, 2015, 22:07:49 »

Cytuj
spójrz proszę w PW, SMSy, na fb
- z nich nic nie wynikało, nie było się do czego odnieść i to nie tylko moje zdanie
 
Cytuj
samowolnie podjąłeś działania w kierunku rejestracji Pegagruzu jako czasopismo, nie wal ściemy"
to prawda, natomiast powiedzieliście co sądzicie na Skype (Ty, Maarios, Helper, może jeszcze Robi) - nie było uznania, więc i pomysł zgasł.
- zgasł ? ja tu widzę usilne parcie wedle Twoich własnych planów pomimo sprzeciwu zaangażowanych osób

Cytuj
wygląda na to, że także inni chcą, skoro podsylają teksty, prawda?
- nieprawda, nie podciągają tego pod wlasne założenia i interpretację, nikt się ich nie pytał jaką formę pisma chcą ani jakby ją widzieli w przyszłości, to tylko Twoje plany a nie pozostałych zaangażowanych

Cytuj
- "znów się powtórzę z Twoją wypowiedzią"
możemy tutaj wrócić do pierwszego myślnika, podkreślę raz jeszcze: w tej sprawie poza pomysłem nic więcej się nie zadziało
- znowu się zakręciłeś, podjąłeś działania na własna rękę, nie mając ani poparcia w tym temacie ani upoważnienia

Cytuj
możemy to przenieść do tematu Sąd?
- nie możemy, temat powinien widzieć każdy bo sprawa jest ważna i rozwojowa

Zatem Dziat mój drogi ( tak, bardzo lubisz nadużywać takiej retoryki i haseł wobec innych, nieprawdaż mój drogi ?), im dalej w las tym więcej drzew, brniesz, wykręcasz się, przeczysz własnym wypowiedziom i próbujesz wymigać się od odpowiedzi. Najpierw sam piszesz o tym co samowolnie podjąłeś potem zwalasz na innych. Przestań kręcić, przestań na siłę pomimo oczywistości sprawy się tłumaczyć jakbyś nie wiedział o co chodzi, zaplątałeś się w własnych wypowiedziach, nie przypisuj sobie prawa do decydowania za innych, zjedz Snickersa bo jak sławne hasło głosi "gwiazdorzysz" i nie decyduj za innych zwłaszcza w tematach tak ważnych jak ten.
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #88 : Maja 02, 2015, 23:17:58 »

Cytuj
Fakt, krzyżówka była tak hermetyczna, że nie wiem czy 4 hasła odgadłem

Ja jedno odgadłem bez problemu. ;d
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2015, 23:19:56 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #89 : Maja 02, 2015, 23:19:31 »

Tak, Ty jednak jesteś z forum
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #90 : Maja 03, 2015, 00:39:57 »

dotarłem na chatę:

- MaarioS dzięki - czuje się w matrixie, więc dzięki bardzo,

- z nich nic nie wynikało, nie było się do czego odnieść i to nie tylko moje zdanie
to tylko moje pomysły na to co dalej - luz, widocznie lepiej było ich nie komentować, chociaż nie do końca wiem dlaczego pracowało nad tym więcej osób niż jedna (hej, mówimy o PW, smsach i fb w mocno koleżeńskim nastroju zajawki) - to jednak może tłumaczyć, dlaczego były tak strasznie nieważne,

- zgasł ? ja tu widzę usilne parcie wedle Twoich własnych planów pomimo sprzeciwu zaangażowanych osób
pokaż mi proszę

- znowu się zakręciłeś, podjąłeś działania na własna rękę, nie mając ani poparcia w tym temacie ani upoważnienia
staram się nie wychodzić z tego stanu, a jak już tak mówimy - mam wrażenie że jestem na przestrzał jakiegoś matrixa, bo zaraz usłyszę że sprzedałem Pegagruz Bauerowi za 168 in 1 - hej, rozmawiałem z prawnikami o możliwości rejestracji pisma, o procedurze, czy jeśli rozmawiasz z kimś na NintendoAge, bądź innym forum, odnośnie produkcji demoscenowych - to także jest planowanie czegoś na własną rękę? chciałbym, abyśmy to odbierali w ten sam sposób - jako gromadzenie potencjalnie przydatnej wiedzy w ramach jakiegoś projektu,

- nie możemy, temat powinien widzieć każdy bo sprawa jest ważna i rozwojowa
w porządku, mój drogi

spazz, mój drogi, lubię tę retorykę, jeśli chcesz rzeczywiście rozpatrywać pewne zwroty grzecznościowe w ten sposób. w pewnym zaufanym gronie można do siebie mówić z tym zgrubieniem la "-czku" "-ciku", także Rychu. lubię to, czuję się tutaj bezpiecznie, pomimo tego, że zaraz będziesz mógł to nazwać częścią mojej retoryki

porozmawiajmy jeszcze trochę o tym, jak kiedyś gadałem z prawnikami o tym jak zarejestrować takie pismo jak Pegagruz, dobrze? pomimo moich kilku postów z których każdy w równoważniku zdania tłumaczył tę sytuację: mówi mi o tym, mój drogi Rysiu, a wspomnij, proszę ja kogo, na kogo zwalałem także!
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2015, 00:48:36 wysłane przez dziat » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #91 : Maja 03, 2015, 00:52:38 »

Konsultacja z prawnikami/konsultantami/sądami czy czymtam w celu zdobycia ewentualnych cennych informacji, no dobra, to jest zrozumiałe i rzeczywiście rozsądne podejście uważam. Jednak w tej sytuacji czyli w sytuacji Pegagruzu mam jedno pytanie- po co??
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #92 : Maja 03, 2015, 00:58:26 »

kręcimy się w gęstym pyle absurdu tutaj na EMU-NES, dlatego pomyślałem, że rejestrowanie gazety która jest wydawana raz na dwanaście lat aby istniała w rejestrach państwowych jest dosyć zabawne, mniej więcej tak jak to, że spotykamy się w remizie, myjemy w kabinach prysznicowych z worków na śmieci i drewna (vide ostatni zlot, bo własnoręcznie zgubiłem prysznic zlotowy u siebie w domu), i ponad wszystko gramy na Pegasusie. czujesz jakie to jest niedopasowane do tego co nas otacza? a robimy to pełną parą - to strasznie fajne, dlatego wymyśliłem sobie taki jeszcze jeden absurdzik.

trzy powiązania ze sprzedażą Pegagruzu za 168 in 1 Bauerowi dalej

no, i to był taki kawał (...)
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #93 : Maja 03, 2015, 01:38:47 »

a temat dalej nie rozwiązany-
chciałbym zauważyć, że kopii pisemka jest mało, szanse na dodruk za rok, dwa pierwszego numeru są... zerowe?
Dlatego w ramach prezerwacji myślałem nad wrzuceniem tego na stronę:
-nieodpłatnie = nie wiem kto chciałby dawać w gronie fanów emulatorów piniądze za niefizyczne kopie... Sorry Gaben.
-do przejrzenia w całości na stronie

Moja propozycja teraz jest taka-skoro nie chcemy tego na głównej (która wcale nie jest martwa), co byście powiedzieli
na coś w stylu pegagruz.emunes.pl - tam byśmy zrzucali numerki trochę czasu po tym, jak cały nakład się rozejdzie.

Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #94 : Maja 03, 2015, 08:52:33 »

Zrobimy może tak, by było wszystko jasne. Jakiekolwiek pomysły, plany i zamierzenia na szersze promowanie pisemka zostaną wstrzymane do czasu zlotu.
Siądziemy wtedy razem w gronie, przedstawione zostaną pomysły, wypowiedzą się ludzie zainteresowani tematem. Będzie wiadomo kto za, kto przeciw itd.
Całość zarejestruje się na kamerce, by był dowód i z czego można by było robić później notatki.

Tym, którzy na zlocie nie będą, przedstawi się wszystko po zlocie w temacie na forum.

Myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie na chwilę obecną zamiast się tak przekrzykiwać.
Zgoda?
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #95 : Maja 03, 2015, 11:58:15 »

Andrzejku, ależ tu się nikt nie przekrzykuje! spotkanie to rozsądny pomysł, ale nie wiem czy jest odpowiednim rozwiązaniem, skoro to ważne aby dyskusja w temacie była widoczna tutaj jako Rysiu rzecze, z drugiej jeszcze strony, są jakieś pomysły które będzie trzeba przegadywać, tzn. są jakieś pomysły na promowanie się? ja mam jeden świeży: zostawiłbym 2-3 egzemplarze w 11 bit studios, bo wiem, że jest tam parę osób które po dziś dzień jeżdżą na Olimpię zgarnąć raz na parę miesięcy siatkę z kartridżami. ale możemy to oczywiście przegadać w lipcu
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #96 : Maja 03, 2015, 12:33:51 »

Uważam, ze to lepsze wyjście niż pytanie się każdego po kolei na PW, FB itd. Niech będzie to sprawa otwarta dla wszystkich. Nikt nie będzie miał wtedy nikomu za złe, że nie wiedział, bo nikt mu nie powiedział. Bez żadnych tajemnic, czy planów po cichu. Przygotuj co chcesz powiedzieć, jakie masz plany i jak chciałbyś to zrealizować i na co liczyć i powiedz to na spotkaniu otwarcie i na żywo. Rozwiej wtedy wszystkie wątpliwości. Robienie wszystkiego na szybko i niedoinformowywanie reszty zawsze będzie się kończyło w taki sposób. Wysłuchasz opinii zgromadzonych, przedyskutujemy wszystkie za i przeciw, każdy pomysł, każdą opinię.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #97 : Maja 03, 2015, 13:32:03 »

Pegagruz będzie "wydany" w sposób niemal identyczny, jak numer pierwszy. Wydrukujemy ~40-50 egzemplarzy, które dostanie każdy chętny z EmuNES, a reszta która pozostanie stanowić będzie zapas, który pozostanie rozdania osobom spoza forum, które chciałby egzemplarz dostać, bądź - po prostu - zasługują na to. Natomiast słowo "niemal" w pierwszym zdaniu tyczy się różnicy takiej, że pismo najprawdopodobniej nie będzie drukowane z mojego i Dziata portfela, a po prostu każdy kto będzie chętny mieć fizyczną kopię, zapłaci za nią około 10 PLN za druk. Osobiście nie zamierzam ponownie płacić za tą szopkę z własnych pieniędzy.

Z tego, na ile poznałem podejście Dziata wiem, że stawianie tezy ażeby uznał Pegagruz za formę otrzymania z tego jakiegokolwiek zysku, jest trochę nie na miejscu. Dziat jest, jaki jest. Trochę w gorącej wodzie kąpany, z tysiącami pomysłami na minutę w głowie i potrafiący od czasu do czasu napisać coś na forum pod wpływem emocji, jednak... znając jego podejście i współpracując z nim przy obecnym numerze Pegagruzu dobrze wiem, że coś takiego nawet nie przeszłoby przez jego afro.
Nie jestem w temacie z prawnikami, ani z rejestracją czasopisma, więc może też nie powinienem się tutaj wypowiadać. Uważam jednak, że to jeden z charakterystycznych absurdalnych (w pozytywnym jednak tego wydźwięku) pomysłów, jakich wiele ze strony Tomka. Dziadek, myślę (tym bardziej teraz) powinniśmy sobie odpuścić takie numery i zająć się tym, czym powinniśmy się najbardziej. Zmaterializowaniem się czasopisma w formie fizycznej, dokończeniu relacji z 6. zlotu oraz ogarnięciu w końcu administracyjnych kwestii związanych z naszym spotkaniem. To niezbędne minimum, będzie jednocześnie wystarczającym, abym poczuł satysfakcję na zlocie.

Wasze teksty, które napisaliście do Pegagruzu, na pewno będą wystawione na "eksport" w postaci kilku fizycznych czasopism, które otrzymają osoby spoza forum, oraz w postaci pliku pdf, które mogą trafić do kogokolwiek. Musicie się z tym pogodzić, a jeżeli macie coś przeciwko temu, Wasze teksty pozostaną po prostu usunięte z listy tekstów w czasopiśmie. Musicie to tylko po prostu zgłosić. I to tyle w temacie, nikomu nie zagwarantuję, że to co napisaliście będzie czytane tylko i wyłącznie przez użytkowników EmuNES, bo wiem, że tak nie będzie. Sam mam zamiar rozdać 1-2 numery wśród znajomych, których wiem że to zainteresuje. Jeżeli więc macie coś przeciwko temu - pisać do mnie/do Tomka, usuniemy wtedy Wasz artykuł z wersji finalnej.

Jeszcze co do hermetyczności naszego tworu. Numer drugi zawiera w sobie niewiele z tego absurdu, którym przeciekał numer pierwszy. Teksty, które mamy dotychczas w swojej puli, na pewno są w stanie zainteresować każdego, kto miał kontakt z Pegasusem. Nawet obecna krzyżówka zawiera hasła, które rozwiąże każdy, kto zna się dobrze na grach 8-bit. Także proszę nie oceniać tego aspektu przed wydaniem czasopisma i o nieporównywanie numerów pierwszego i drugiego, bowiem ciężko pracowaliśmy, aby klasa dwójki była o wiele, wiele wyższa.


Nie chciałem tego pisać przed zlotem, jednak zaryzykuję i napiszę swoje oświadczenie - najprawdopodobniej Pegagruz #2 będzie ostatnim numerem, który wyjdzie spod mojego "rednaczelnictwa". Numer trzeci, o ile takowy wyjdzie, nie będzie już sygnalizowany moim nickiem.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #98 : Maja 03, 2015, 19:21:41 »

Nareszcie jakieś konkrety i porządne wyjaśnienie sytuacji, tak jak było potrzeba Wink . Jak coś to ja na takie warunki nadal się zgadzam i można mój artykuł zamieścić i co do zbiórki 10PLN to się do niej piszę Wink . Tylko jak ze zbiórką kasy, będzie jakaś lista i kiedy trzeba by było wpłacić i jak??
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #99 : Maja 03, 2015, 19:26:00 »

Podejrzewam, że gdy będzie ustalona wysokość wejściówki i ewentualnego t-shirta.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.