Marca 28, 2024, 17:48:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pegagruz - nasze czasopismo o Pegasusie w absurdalnej otoczce  (Przeczytany 26111 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #100 : Maja 03, 2015, 22:14:07 »

...soon, na razie muszę z wójtem z piętra wyżej się zobaczyć żeby remiza była tańsza, termin mamy zaklepany
Zapisane
Mejs
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 196



« Odpowiedz #101 : Maja 04, 2015, 00:05:20 »

Absurdalna sytuacja, przecież dziat niczego ani nie ukrywał ani niczego nawet nie zrobił w tej kwestii oprócz zapytania jak coś takiego by wyglądało od strony prawnej. W żadnych sądach tego nie czytali, nikt niczego za plecami nie załatwiał.  Po chuj ten dym?
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #102 : Maja 04, 2015, 10:16:52 »

Myślisz że ten dym był od tak dla zwały bez powodu?? Osobiście nie dziwię się bo na początku gigantyczna dezinformacja ludzi wnerwiła
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #103 : Maja 04, 2015, 10:29:16 »

MaarioS, napisz mi proszę coś więcej o tej dezinformacji i swoją osobistą opinię w sprawie - parę postów już napisałeś, a ja wciąż nie wiem co Ty uważasz
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #104 : Maja 04, 2015, 10:34:51 »

No tak, przez to że jesteś humanistą to rozumiesz dużo rzeczy inaczej ale sprawdziłem w słowniku definicję słowa i trochę się pomyliłem- chodziło mi bardziej o brak informacji a nie dezinformację
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #105 : Maja 04, 2015, 10:40:54 »

nadal - mógłbyś temat rozwinc? jakich informacji brakowało?
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #106 : Maja 04, 2015, 11:21:02 »

Jeżeli już trzeba kontynuować temat i go wyjaśnić (ale uważam że nie ma sensu bo już zostało wyjaśnione to tak) to co ja uważałem- pisanie artykułu jak i cały Pegagruz to jest dla nas sprawa ważna albo i nawet zajebiście ważna, co nie?? No to wysłałem swój jeden text i wszystko ładnie pięknie i nie ma problemu. Natomiast zaraz po tym.... zupełna cisza i 0 informacji. Zatem co się do jasnej ciasnej z całym Pegagruzem dzieje?? Wcześniej były słowa..... PRASA.... PRAWNICY..... GAZETY.... Zatem cholera co się dzieje z moim poradnikiem?? Prawdopodobnie kiedy już go wysłałem to już jest generowany, wysyłany, przetwarzany i weryfikowany przez bibliotekę narodową, GUS, ZUS, przez największych międzynarodowych profesorków dr rehab. nadzw. inż. spec. nauk ch.w.c. od spraw gazety, władze NATO, telewizję NASA no co jest grane?? A może ja tego nie chcę i chcę dać sprzeciw?? Zatem był dym i zadyma bo chyba to jest dla nas sprawa zajebiście ważna i nie ma żartów i nie można tego zostawić od tak po prostu i trzeba wyjaśnić, sądzę że to jest sprawa w pełni zrozumiała. Natomiast zaraz po poście dafa już ulżyło i wszystko zostało wyjaśnione, teraz wiadomo o co chodzi i na czym sytuacja stoi Wink . To jest chyba sprawa w pełni zrozumiała i każdy ogarnięty to zrozumie
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #107 : Maja 04, 2015, 11:32:28 »

hej, uwierzyłeś że ktokolwiek zechce sprzedać teksty/gazetę komukolwiek i za cokolwiek?
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #108 : Maja 04, 2015, 11:40:00 »

Porównując wszystkie absurdy jak sam wcześniej stwierdziłeś jakie się dotychczas działy to i w ten absurd bym w pełni uwierzył Wink . Ale nawet jeśli to przecież każdy pomysł jest do przedyskutowania i nie trzeba go od razu negować. Wystarczy go tylko przedyskutować na spokojnie i określić jakie są plusy i minusy i wybrać co lepsze no ale właśnie- przedyskutować
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #109 : Maja 04, 2015, 11:42:31 »

Już w porządku, chłopaki. Wszystko zostało wyjaśnione, a plany na dalszy rozwój zostaną przedstawione i omówione na zlocie. Dziadziuś dał słowo, że nie podejmie żadnej akcji w tym kierunku do czasu aż sobie wszystko wyjaśnimy na żywo i na pewno nie będzie to obejmowało drugiego numeru czasopisma.
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #110 : Maja 04, 2015, 18:52:01 »

Widze ze rak Skype elity pojawił się na forum, więc tak:
-Nie wiem po co miałby Tomek robić z tego hajs jak wiadomo że Pegagruz jest tylko dla nas, a forma rozdawania ok, ktoś robi prowo.
-Co do projektów które chcą być stworzone wspólnymi siłami nazywa sie ze tak powiem "indywidualnymi narcyzami" powiem jedno, że Skype to jedna wielka forma lizania sie po grudkach jąder, i tak, to jest prawda, bo większość właśnie siedzi na skype i tam sie nowosci dowiaduje co będzie na zlocie pokazane i takie tam. Przypominam że spazzu sam nie informowałes ludzi więc elo.
-Argumentowanie i mówienie mi ze ide za jezusem z afro jest jak mówienie do jasia meli czy złapał o co chodzi. Wysnułem własną opinie i mówie że emunes w koncu p***olnie i umrze przez brak aktywności.

Swoje napisałem nie na temat, i najlepiej czasem sobie odpuścić i normalnie porozmawiać, bo zaczyna sie robić coś czego nie powinno, a kilka osób będzie wiedziało o kim mówie. I szczerze w chuj mam co będziecie o mnie myśleć, ale zamiast pokojowo normalnie pogadać robicie afere i nagonkę o błachy powód i nawet nie mam pieczenia dupy bo zasadniczo nie daje jebania, ale dzisiaj zrobiłem wyjatek i dodałem kilka słów.

Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #111 : Maja 04, 2015, 20:44:20 »

Cytuj
-Co do projektów które chcą być stworzone wspólnymi siłami nazywa sie ze tak powiem "indywidualnymi narcyzami" powiem jedno, że Skype to jedna wielka forma lizania sie po grudkach jąder, i tak, to jest prawda, bo większość właśnie siedzi na skype i tam sie nowosci dowiaduje co będzie na zlocie pokazane i takie tam. Przypominam że spazzu sam nie informowałes ludzi więc elo.

Roben jak zwykle p***olenie o Szopenie, w dupie byłeś, gówno widziałeś a się wypowiadasz. Sam jesteś na tej grupie więc się zastanów co żeś właśnie napisał bo aż żal gdy się czyta Twoje fanaberie. Zmartwić Cię muszę - większość nie siedzi na skype, ba ani tam ani na forum nie ma aktualnych wiadomości co do zlotu ani atrakcji potwierdzonych w 100% zwłaszcza że w tym roku palca nie przykładam do jego dopięcia i nie moja to broszka ( mam takie same informacje co do atrakcji jak Ty ) a co do aktywności jedyne pretensje możesz mieć do siebie bo narzekać łatwo ale samemu być aktywnym to już nie, prawda hipokryto ?

Więc na przyszłość Roben, nie chlej piwska przed pisaniem a każdy kolejny offtop nie dotyczący przyszłości Pegagruzu będzie lądował w właściwym miejscu z właściwą "premią". Jak ktoś ma prywatne wycieczki zapraszam na PW/tel/skype.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2015, 20:46:11 wysłane przez spazz4 » Zapisane

Zitz
Gość
« Odpowiedz #112 : Maja 28, 2015, 21:07:01 »

Berion napisał:
Cytuj
Ostatnio mam chronicznie mało czasu,

To tak jak my mieliśmy na złożenie pierwszego numeru w całość

Cytuj
2. Screeny są rozmazane przez skalowanie. Podejrzewam, że były tyci tyci i w edytorze postanowiliście je rozsmarować. Wink Proponuję inaczej, powiększyć za pomocą programu graficznego metodą nearest neighbour i zapisać do *.png (istotne jest też ustawione ich DPI bo to z tych wartości edytory tekstowe biorą rozmiary). Potem oblecieć to optipng i wyjdzie możliwe najmniejszy rozmiar bez meta danych.
Twoje rozwiązanie nie znajdzie tutaj zastosowania gdyż w ID i tak obrazki są skalowane, wrzucaie ich w projekt 1:1 byłoby spełnieniem najskrytszych pragnień DTP-owców masochistów Wink. W jednym poście zalecasz "optymalizację" czyli usuwanie m.in danych meta (co przy całym numerze dałoby oszczędność miejsca... nie wiem... strzelam, 100kb?) a z drugiej strony polecasz kompresję lzw.
Cytuj
3. Eksportując do PDF nie konwertujcie obrazków do JPG tylko skompresujcie (a więc bezstratnie) bodajże LZW.
Nie jesteśmy zawodowcami (co zresztą widać), nie dostajemy materiałów prasowych od dystrybutorów oprogramowania (ha, dobre!), bazujemy na stuffie znalezionym w necie. a net ma to do siebie że prędzej znajdziesz pliki jpg/png/nawet gif niż tiffy do wykorzystania. Jpg zapisany jako tif nie będzie miał lepszej jakości, tego nie przeskoczymy. btw - nie było kompresji jpg dodatkowej (nie licząc wersji elektronicznej). Całość była wysyłana na ostatnią chwilę, gdybym chciał wrzucać wszystko w extra jakości to nigdy nie zobaczylibyśmy tego numeru na oczy Wink.
BTW - nie było mnie jakiś czas na forum ale widzę, że dużo nie straciłem.

« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2015, 21:08:53 wysłane przez Zitz » Zapisane
Zitz
Gość
« Odpowiedz #113 : Czerwca 05, 2015, 22:59:10 »

Krótko:
Pisma nie będzie.
Po bardziej szczegółowe wyjaśnienia zapraszam na e-mail:
Kod:
pawelparzyszak(at)gmail.com
Dziękuję osobom zaangażowanym w projekt, zwłaszcza dafowi, który zrobił naprawdę wiele by pismo powstało.
Niestety w obecnej sytuacji prace nad numerem muszą zostać wstrzymane.
Poprzednim numerem, którego skład trwał ok. 3 dni udowodniliśmy, że niemożliwe jest możliwe. Było amatorsko, ale wspólnie. Niestety, powtórki nie będzie.
Niniejszym żegnam się z forum Emunes.pl. Z przyjaciółmi się nie żegnam. Spotkamy się na F7.
Paweł "Zitz"
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #114 : Czerwca 07, 2015, 03:04:34 »

normalnie czytam i nie wierzę

hejtujcie Dziatka jeszcze bardziej bo zaraz z prawnikami sprzeda gazetkę i obłowi się za plecami wszystkich nikomu o tym nie mówiąc hahahah  laugh

FRUSTRACI I STRAŻNICY MORALNOŚCI -DOROŚNIJCIE

swoją drogą też tam napisałem artykuł i nie obchodzi mnie kto go zobaczy

tylko przykro że mikrospołeczność emu-nesa jest rozbijana przez takie bzdury
Zapisane
Ret
Gość
« Odpowiedz #115 : Czerwca 07, 2015, 11:16:06 »

normalnie czytam i nie wierzę

hejtujcie Dziatka jeszcze bardziej bo zaraz z prawnikami sprzeda gazetkę i obłowi się za plecami wszystkich nikomu o tym nie mówiąc hahahah  laugh

FRUSTRACI I STRAŻNICY MORALNOŚCI -DOROŚNIJCIE

swoją drogą też tam napisałem artykuł i nie obchodzi mnie kto go zobaczy

tylko przykro że mikrospołeczność emu-nesa jest rozbijana przez takie bzdury

Tu sie zgadzam z Grzesiem. Dziękujemy.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #116 : Czerwca 07, 2015, 11:17:03 »

swoją drogą też tam napisałem artykuł i nie obchodzi mnie kto go zobaczy

Wiesz, to też zależy o czym dokładnie napisałeś artykuł. Jeżeli jakieś na luzie recenzje i felietony to się zgodzę natomiast sytuacja ma się trochę inaczej jeżeli napisałeś jakiś seryjny poradnik do natłukiwania kasy (nie żebym sugerował że mój poradnik to jest jakaś seryjna poważna rzecz natomiast coś w tym jest lol). Zatem czy mnie zupełnie nie obchodzi kto przeczyta mój poradnik?? No niezupełnie Wink  (może trochę przesadzam za bardzo, rzeczywiście ale to jest trochę coś w stylu tak jakby "zboczenia zawodowego" albo ogólnego podejścia do życia).

Natomiast o co chodziło w temacie pegagruzu na początku to sam pamiętam-było niedoinformowanie w temacie co się w ogóle dzieje z całym pegagruzem, milion konceptów i było milion planów i sam się trochę wnerwiłem. Natomiast potem zostało wyjaśnione o co chodzi, jakie są plany i do jakich ludzi mniej więcej to trafi i spoko, wyraziłem zgodę na swój artykuł i nadal wyrażam i nie ma żadnego problemu. Natomiast teraz mam wrażenie, że temat pegagruzu jest cały czas odświeżany i rozdmuchiwany zupełnie niepotrzebnie. Cały czas są myśli w stylu "a może wyślą pegagruz do FBI??" "a może przez nich wybuchnie bomba atomowa??" "bo co się stało to się nie odstanie". No ludzie kurde bez przesady, to nie jest propaganda telepudła i szukanie sensacji na siłę. Jak dla mnie bardzo dobrze że chłopaki się starają żeby coś takiego wyszło i jakoś to rozgłosić (żeby gazetę przeczytało więcej niż 5 osób) tylko żeby z tym nie przesadzić w drugą stronę, wiadomo, naturalna sprawa a że coś tam wcześniej zawalili albo nie dociągnęli no to co z tego?? "Bo każdy człowiek popełnia błędy". Jest na to bardzo proste rozwiązanie a nawet niesamowicie banalne które sam stosuję- schować zwyczajnie wszystkie honory i inne takie rzeczy do kieszeni i dajmy im wolną rękę do zrobienia pegagruzu a jeżeli coś seryjnego zawalą- to będzie na nich i tyle a jeżeli coś rzeczywiście zawalą poważnie to będzie sąd na forum, proste. A nawet jeśli nie oni to kto inny miałby złożyć pegagruz?? No właśnie, dajmy im dojść do głosu i tyle, sprawa jest w rzeczywistości znacznie prostsza do rozwiązania niż ludziom się wydaje
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #117 : Czerwca 13, 2015, 00:27:46 »

Tak odświeżę temat z zapytaniem z ciekawości- czy cokolwiek z drugim numerem gazety się dalej podziałało?? Ze względu na to, że osoba odpowiedzialna za złożenie gazety zrezygnowała z tego i odeszła to znalazł się ktoś inny który chciałby to zrobić?? Nie ukrywam że byłoby w porządku gdyby jednak kolejna część numeru wyszła a jak nie to trudno, w takim wypadku pozostałoby mi zamieścić swój artykuł jako temat na forum ale jednak wolałbym żeby to wyszło co jak co w gazecie.
Zapisane
Mejs
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 196



« Odpowiedz #118 : Czerwca 16, 2015, 20:09:00 »

Dziad sprzedał juz teksty do niemieckiej telewizji
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 18 zapytaniami.