Marca 28, 2024, 23:40:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z emulacją C64.  (Przeczytany 9380 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« : Października 25, 2014, 14:21:16 »

Mam pewien problem z emulowaniem dowolnej gry na emulatorze C64
Kiedy ładuję grę, mam ciągle jakiegoś orła na ekranie z dyskietką w dziobie.
<-- Udało mi się walnąć SCREENKA
Jak wyłączyć tego orła? Wciskam sobie dowolny klawisz i gra mi się nie włącza.
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #1 : Października 25, 2014, 14:32:28 »

Widze że mamy podobnego pecha, u mnie nie działały sterowniki jak chciałem zagrać na emulatorze w Montezuma's revenge
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 11:12:48 wysłane przez BH ouji » Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #2 : Października 26, 2014, 11:04:53 »

Proponuję pogrzebać w ustawieniach joysticków Tongue bo aby przejśc dalej [poza ekran intro], należy albo wcisnąć spację albo fire w joy 1 lub joy 2 Wink
Zapisane
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #3 : Października 26, 2014, 14:15:06 »

Proponuję pogrzebać w ustawieniach joysticków Tongue bo aby przejśc dalej [poza ekran intro], należy albo wcisnąć spację albo fire w joy 1 lub joy 2 Wink
Próbowałem, ekran powracał mi do tego niebieskiego ( Interfejsu startowego, czy jakotam )
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #4 : Października 27, 2014, 18:36:29 »

Jakiego emulatora używasz ?
Zapisane
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #5 : Października 27, 2014, 19:43:34 »

CCS64 - Nie wiem, jak ustawić sobie JOY'a
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #6 : Października 27, 2014, 20:44:26 »

CCS64 - Nie wiem, jak ustawić sobie JOY'a

Ja to samo Sad

Więc dla mnie pomoc też mile widziana
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #7 : Października 27, 2014, 21:43:17 »

Dla wersji 3.9.1 :

włączamy emulator -> alt+I -> define joystick keys [ ustawiamy sobie joy'a na klawiaturze, ja używam keyset 3 który standardowo jest ustawiony na strzałki i ctrl jako fire ] -> esc [wychodzimy z ustawień] -> strzałkami przechodzimy na 'mode' w control port 1 i ustawiamy swój ustawiony key set

To w sumie tyle, bardzo proste i łatwe do ustawienia ;P A w trakcie gry, kiedy chcemy przełączyć porty joy'a [ niektóre gry mają playera 1 na porcie 1 a inne na porcie 2 ], klikamy alt+F10. Do meny wchodzimy F10 albo z menu Tongue
Zapisane
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #8 : Listopada 01, 2014, 16:07:19 »

Dla wersji 3.9.1 :

włączamy emulator -> alt+I -> define joystick keys [ ustawiamy sobie joy'a na klawiaturze, ja używam keyset 3 który standardowo jest ustawiony na strzałki i ctrl jako fire ] -> esc [wychodzimy z ustawień] -> strzałkami przechodzimy na 'mode' w control port 1 i ustawiamy swój ustawiony key set

To w sumie tyle, bardzo proste i łatwe do ustawienia ;P A w trakcie gry, kiedy chcemy przełączyć porty joy'a [ niektóre gry mają playera 1 na porcie 1 a inne na porcie 2 ], klikamy alt+F10. Do meny wchodzimy F10 albo z menu Tongue
Cześć! dzięki za to, wiem jak tego orłła już wyłączyć: wciśnąłem F1, ale co zrobić, aby te ustawienia sterowania zapisać? Bo ciągle muszę je zmieniać, kiedy ponownie włączam emulator.
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopada 07, 2014, 17:23:29 »

>Hakieruj gry jako plemnik
>nie potraf poradzić sobie z emulacą C64
Witamy na trwałym emunes.pl
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #10 : Listopada 08, 2014, 13:29:59 »

>Hakieruj gry jako plemnik
>nie potraf poradzić sobie z emulacą C64

I get it!

Dzięki, spróbuje
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #11 : Listopada 08, 2014, 14:41:52 »

>Hakieruj gry jako plemnik
>nie potraf poradzić sobie z emulacą C64

I get it!

Dzięki, spróbuje

W jaki sposób?? No chyba że siedzisz jeszcze w jąderkach jako plemnik i masz tam dostęp do neta, no to spoko
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #12 : Listopada 09, 2014, 10:31:51 »

>Hakieruj gry jako plemnik
>nie potraf poradzić sobie z emulacą C64

I get it!

Dzięki, spróbuje

W jaki sposób?? No chyba że siedzisz jeszcze w jąderkach jako plemnik i masz tam dostęp do neta, no to spoko

smiley' chodziło mi o emulacje C64, głuptasku Cheesy
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #13 : Listopada 14, 2014, 17:27:24 »

>Hakieruj gry jako plemnik
>nie potraf poradzić sobie z emulacą C64
Witamy na trwałym emunes.pl
Pytałem poważnie...
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #14 : Listopada 14, 2014, 18:30:13 »

Jeżeli zrobiłeś hacka Duck Hunta kiedy byłeś jeszcze plemnikiem to powinieneś sobie poradzić z emulacją C64 już 10000 razy Wink
Zapisane
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #15 : Listopada 15, 2014, 12:59:07 »

Jeżeli zrobiłeś hacka Duck Hunta kiedy byłeś jeszcze plemnikiem to powinieneś sobie poradzić z emulacją C64 już 10000 razy Wink
Eh... Nie wiesz, co to znaczy być poważny...
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #16 : Listopada 16, 2014, 04:52:33 »

A ty już wiesz jaka jest reakcja chłopaków gdy próbujesz im wmówić że stworzyłeś hack, który został stworzony przez kogoś innego i na dodatek przed twoim narodzeniem. Chciałeś wszystkich w wała zrobić to na starcie skazałeś się na pożarcie i kpiny. Czemu?? Bo tu nie nooby siedzą ale retrogracze z krwi i kości, którzy scenę i jej wytwory znają na wylot. A dla oszustów takich jak ty miejsca tu nie ma i jesteś chłopcze na tym forum skończony - na własne życzenie!!
Zapisane

RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #17 : Listopada 16, 2014, 11:23:41 »

A ty już wiesz jaka jest reakcja chłopaków gdy próbujesz im wmówić że stworzyłeś hack, który został stworzony przez kogoś innego i na dodatek przed twoim narodzeniem. Chciałeś wszystkich w wała zrobić to na starcie skazałeś się na pożarcie i kpiny. Czemu?? Bo tu nie nooby siedzą ale retrogracze z krwi i kości, którzy scenę i jej wytwory znają na wylot. A dla oszustów takich jak ty miejsca tu nie ma i jesteś chłopcze na tym forum skończony - na własne życzenie!!
ja tutaj mam problem z emulatorem c64, a nie hackowaniem...
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopada 16, 2014, 12:05:52 »

A ty już wiesz jaka jest reakcja chłopaków gdy próbujesz im wmówić że stworzyłeś hack, który został stworzony przez kogoś innego i na dodatek przed twoim narodzeniem. Chciałeś wszystkich w wała zrobić to na starcie skazałeś się na pożarcie i kpiny. Czemu?? Bo tu nie nooby siedzą ale retrogracze z krwi i kości, którzy scenę i jej wytwory znają na wylot. A dla oszustów takich jak ty miejsca tu nie ma i jesteś chłopcze na tym forum skończony - na własne życzenie!!
ja tutaj mam problem z emulatorem c64, a nie hackowaniem...
Nie pajacyku. Problem to ty masz sam ze sobą i Seba akurat ma rację. Przyszedłeś tutaj, bo nie masz kolegów i chcesz kupić znajomość przez ściemy, które akurat ci nie wychodzą? Nie dziw się, że każdy z ciebie ma bekę skoro jesteś taki hacker Duck huntów a masz problemy z emulatorem. A z baniakiem to ty problemu przypadkiem nie masz młodziudki? Gardzę takimi spammerami, trollami jak wszyscy tu razem wzięci do tej pory i będę to tępił najgorszymi zwrotami. Nie ma na poważnych forach miejsca dla takich jak wy. Chyba, że się ogarniecie, ale to musi potrwać, więc nie dyskutuj chłopcze i zacznij bądź poważny, albo wypieprzaj ztąd. Wybaczcie musiałem, bo do niedorobieńców tylko takie słowa mogą jeszcze pomóc.
Zapisane
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #19 : Listopada 16, 2014, 14:17:22 »

Ta, jeszcze trochę i wyskoczy z tekstem że stworzył "Warsaw City" Tongue.

Weź się ogarnij Michał, jesteś zaledwie 3 lata młodszy ode mnie, a odpierdzielasz takie maniany, że po prostu ręce i nogi opadają. Nie trolluj i nie rób userów EN w bambuko, to wtedy wszyscy będą traktować Cię poważnie. Sam kilkanaście lat temu byłem nie lepszy od Ciebie (wiele osób to potwierdzi) dla sprostowania (Kuban), no ale nie oszukiwałem innych. Nie mówiłem innym że... "o patrzcie jakiego udało mi się hacka zrobić, siedziałem przy nim w 'uj' czasu, no ale w końcu zrobiłem"...
Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.