Kwietnia 18, 2024, 07:53:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne Nawyki w Grach  (Przeczytany 1538 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« : Grudnia 19, 2014, 22:58:43 »

Zapewne większość z Was jak nie wszyscy widzieli czarną komedię -Dzień Świra w której główny bohater ma różne rytuały oraz nawyki, które dla ogółu nie mają większego sensu. Postanowiłem więc wypisać kilka z moich podobnych rytuałów, które "odprawiam" grając w gry video.

1) Grając w RPG unikam jak ognia używania apteczek, potionów i innych wspomagaczy.
2) W grach wyścigowych zdarza mi się "skręcać" całym sobą lub nachylając pad w kierunku skrętu.
3) Zdarza mi się wciskać klawisz mocniej by moja fura pojechała szybciej lub by zadać mocniejszy cios.
4) W grach RTS zawsze buduje olbrzymie miasta, dbając o jego wygląd i infrastrukturę.
5) Odkładam tonę wirtualnej waluty -złota, monet itp. której nigdy nie wydam.
6) Drażnią mnie niewypełnione questy w dzienniku. Wolę nie podejmować się go w ogóle niż mieć przez całą grę jako niewypełniony.
7) Rzadko gram w więcej niż 2-3 tytuły na raz. Dopiero po ukończeniu jednego biorę się za kolejny.
Cool W platformerach zawsze zbieram wszystkie znajdźki.
9) W grach RPG zazwyczaj gram jednak mężczyzną, tworząc wirtualnego siebie.
10) Noszę gorsze itemki w RPG bo wyglądają lepiej na postaci niż te silniejsze.

To kilka z moich nawyków. Czy podzielacie któryś z nich? Jakie są Wasze growe rytuały? Grin
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudnia 20, 2014, 02:11:37 »

Ad1. Ja tak mam we wszystkich grach. Zawsze ekstremalnie oszczędzam i potem mam tonę śmiecia pod koniec gry...Ponieważ zawsze w głowie tli mi się myśl: "bo może zabraknąć!". Stara szkoła, to nie dziwny nawyk, to dobry nawyk i to do przeniesienia w świat z poza telewizora. Wink

Ad2. Błędnik Cie oszukuje, albo Ty jego.

Ad3. To też coś z psyche. Też tak mam.

Ad4. Kandyduj, już wolałbym Ciebie od Hanki. Cheesy

Ad5. >> Ad4. >> Ad1.

Ad7. Gdybyś robił odwrotnie to żadnej gry byś nie skończył. Wink

Ad8. O to chodzi m.in w platformerach.


Diagnoza: jesteś normalny. ;}
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
siudym
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudnia 20, 2014, 12:35:27 »

Chyba standardy ogolnie Wink
Ja tez zawsze staram sie ukonczyc dana gre na najslabszej broni. Np. moja uwielbiana, klasyczna seria TRaider zawsze wszystko zalatwiam pistoletami, a pod koniec gdy lara ugina sie od ciezaru "plecaczka". :]

Zwyczaju machania padami ja nie mam - ale przerabialem takie widoki z dawnych lat na pegasusie- u innych osob. Niektore osobniki robily to tak 'zamachliwie', ze trzeba bylo uwazac, aby nie dostac w glowe siedzac obok.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2014, 12:37:04 wysłane przez siudym » Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #3 : Grudnia 20, 2014, 14:20:53 »

Czyli nie tylko ja oszczędzam itemki w grach RPG.

Dawniej czasem zdarzało mi się grając w gry 3D wychylać głowę, żeby zobaczyć co znajduje się np. za budynkiem.
Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #4 : Grudnia 20, 2014, 16:01:26 »

Poza oszczędzaniem co lepszych itemów albo amunicji w FPSach chyba żadnych specjalnych nawyków nie mam. Poza jednym... zawsze zaczynam grę dwa razy. Wpierw na sprawdzenie, a potem dopiero zaczynam grać na poważnie. Oczywiście od początku.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #5 : Grudnia 21, 2014, 21:53:41 »

Ad1. Ja tak mam we wszystkich grach. Zawsze ekstremalnie oszczędzam i potem mam tonę śmiecia pod koniec gry...Ponieważ zawsze w głowie tli mi się myśl: "bo może zabraknąć!". Stara szkoła, to nie dziwny nawyk, to dobry nawyk i to do przeniesienia w świat z poza telewizora. Wink

Ad2. Błędnik Cie oszukuje, albo Ty jego.

Ad3. To też coś z psyche. Też tak mam.

Ad4. Kandyduj, już wolałbym Ciebie od Hanki. Cheesy

Ad5. >> Ad4. >> Ad1.

Ad7. Gdybyś robił odwrotnie to żadnej gry byś nie skończył. Wink

Ad8. O to chodzi m.in w platformerach.


Diagnoza: jesteś normalny. ;}

1) Czy ja wiem czy dobry nawyk? Owszem chodzi właśnie o poczucie "co jeśli zabraknie potionów w ostatniej walce), ale nawet tam praktycznie ich nie używam, kończąc grę z toną zbędnego złomu.

2) Taki nawyk został mi raczej z młodzieńczych czasów, gdy grało się w takie tytuły jak Lotus III: Ultimate Challange na PC. Chodzi raczej o swego rodzaju "wczówkę" w to co się dzieje na ekranie.

3) Nawyk głównie z ery gier na NESa. Najlepiej ten stan określił chyba AVGN nazywając go "NES fever", gdy nasz organizm działa na litrach adrenaliny, całe nasze ciało jest spięte, przyspieszony puls bo jest późno w nocy a my jesteśmy na ostatnim levelu mając ostatnie życie zaś na plecach czujemy widmo "Game Over".

4) Ten nawyk pochodzi od jednych z pierwszych RTS w jakie grałem czyli Settlers i Faraon. Obie gry są bardzo nastawione na element ekonomiczny, zwłaszcza Faraon w którym musimy dbać nawet o estetykę, nawyki te przeniosłem do Tzara (pamięta w ogóle ktoś?) czy Age of Empires. Samo budowanie wielkiego imperium... cóż sądzę, że w każdym z Nas tkwi mały imperator, który gdyby miał okazję przejął by władzę nad światem Grin -Dlatego uwielbiam gry z serii Europa Universalis i Rise of Nations.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2014, 23:50:46 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 18 zapytaniami.