Marca 29, 2024, 00:20:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: AmiParty#16  (Przeczytany 3933 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« : Lutego 01, 2015, 22:46:31 »

Witajcie Wink
Za namową Dziada, chciałbym zaprosić was na imprezę AmiParty, która odbędzie się w Chełmie w dniach 6-8 lutego. Wiem że to za tydzień, ale może ktoś jest z okolic, kto chciałby spotkać się w fajnym gronie, pogadać i pograć w kilka fajnych, kultorych gier.
Już od kilku lat jeżdże na tą imprezę i nigdy nie żałowałem spędzonego tam czasu. Klimat kameralny, bardzo podobny jak na naszym zlocie FamiCon, przyjazna atmosfera i ciekawi ludzie. Oczywiście wszystko [w granicach rozsądku], krąży w około Amig, lecz nie jest to regułą. Na pierwszym spotkaniu, na którym byłem w Chełmie, prawie nikt nie miał ze sobą Amigi. Większość to były komputery [nie specjalnie lubianej przeze mnie firmy] Atari Wink W zeszłym roku dużo było Amig, Atarynek ale też ZX Spectrum. W tym roku zapowiada się równie dobrze, pora zabrać w tym roku ze sobą pegazusa i pochwalić się kilkoma demkami z naszej rodzimej sceny:

Krótki plan (bez określonych godzin bo te jak zwykle są dość płynne):

Piątek: pokazy dem (PC/DOS, ZX Spectrum, Amiga AGA/ECS), krótka prezentacja Mist FPGA (core minimig, minimig-AGA, STe/STeroids, SMS, Atari 2600, NES), miniturniej (grę/gry ustalimy na miejscu).

Sobota: dema Atari 8bit, dema C64 (jak ekipa Commodorowców da radę), secik MarioDJ nocną porą, kompoty (20:00 – i to jest jedyny termin, którego chcemy się sztywno trzymać), ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Niedziela: relaks Wink


Gdyby ktoś był zainteresowany niech szuka więcej info pod linkami:

https://www.facebook.com/events/784678941578802/?ref=2&ref_dashboard_filter=upcoming
oraz
http://chal.ppa.pl/

Pozdrawiam~!
Ryan
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #1 : Lutego 01, 2015, 23:57:12 »

Ryan, kilka pytań kontrolnych ode mnie :

- kima na partyplace, prawda?
- co z zapleczem sanitarno-żywieniowym (albo smaczniej chyba będzie odwrotnie heh)?
- Lio ma dwie A1200 i jedną A600, chcielibyśmy aby ktoś rzucił na te klamoty fachowym okiem i porobił/ponaprawiał/podoradzał - czy taka opcja jest możliwa na miejscu czy raczej uczestnicy mają na takie sprawy wyjebane? To bardzo ważne i w zasadzie, będąc całkowicie szczerym oraz nie ujmując niczego imprezie, która jest fajna sama w sobie, to w głównej mierze determinuje moja i/lub Lio ewentualne przybycie, serio, tak w 75% bo mamy ten sprzęt rozłożony na części już ponad rok (jak nie lepiej) i chcemy w końcu raz a porządnie to ogarnąć, zrobić jedną A1200 a z reszty co się da to poskładać i sprzedać w pizdu, a sami nie damy rady bo nie za bardzo w temacie...
- ile wjazd, bo nie doczytałem?

Dzięki.
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #2 : Lutego 02, 2015, 01:21:03 »

Mareczku,
- na miejscu można wynająć pokuj za 30zł/doba od osoby, albo kimać w podobnych warunkach jak na FamiCon [śpiwór + karimata], czyli na głównej sali. Ja co roku nie żałuje sobie dobrego snu i biore z kumplem pokuj żeby się wyspać.
- full kuchnia jest na miejscu, można kożystać, tak samo jak prysznic i wc Tongue Prysznic jest lepszy niż nasz zlotowy w Laskach - nie rozpada się przy podmuchu wiatru Wink
- wjazd, koszty itp - szczerze to nawet nie pamiętam, i wydaje mi się że nigdy nie płaciłem za wejście tam na miejscu, choć moge się mylić, i jeżeli tak, to na pewno nie była to kwota ogromna - może 10-20zł? O_o Naprawde nie pamiętam, ale wydaje mi się że nigdy tam nie płaciłem za nic oprócz pokoju [chyba że byłem tak narąbany że nie wiedziałem gdzie jestem, bo tak też mogło się zdatrzyć XD ]
- naprawa sprzętu - jeżeli o to chodzi to śmiało moge powiedzieć że jeżeli nikt tam na miejscu nie będzie w stanie tobie pomóc to na pewno nakieruje ciebie na odpowiednie osoby, które na sprzęcie się znają. Napisze jeszcze w tej sprawie na FB, może ktoś bedzie tak miły i ogarnie temat, potrzebuje jedynie dokładnego info co jest nie tak z tymi Amigami Tongue Pewnie jak co roku mały kącik z rzeczami do wymiany / sprzedaży się pojawi, więc kto będzie chciał to kupi / sprzeda co chce Tongue


Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #3 : Lutego 02, 2015, 14:37:45 »

Ryan, jak będziesz na zlocie to koniecznie porób zdjęcia!! Gdybym był w PL to zapewne bym się pokazał, wszak to moje rodzinne miasto. Ale do kraju zawitam zapewne dopiero na czas Famiconu7 bo nie mam powodu przylatywać wcześniej. Czekam na obszerną relację jak już będzie po Amiparty.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #4 : Lutego 05, 2015, 22:18:25 »

miłego wywczasu panowie!
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #5 : Lutego 08, 2015, 22:57:00 »

Moim zdaniem impreza się udała Wink Napisze więcej nieco kiedy wotrzeźwieje w 100%  biggrin

A tutaj mamy ukrytą opcję amigowską na naszym forum  naughty



Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #6 : Lutego 09, 2015, 00:02:27 »

tej, sporo tam Was było! przyjaciółki Lia połączone?
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #7 : Lutego 10, 2015, 23:14:51 »

Tak, całą sobotę nad kurvą siedzieliśmy, z pomocą przyszło jedynie dwóch Amigowców, reszta miała... inne zajęcia ;-)
Teraz tylko zdobyć Blizzarda 1230 IV i to wszystko w tym temacie.

Fajne party, ciekawa lokalizacja (chociaż nigdy bym się nie spodziewał, że Chełm może być tak rozjechany przez TIR-y), blisko całodobowy bar serwujący frytki ze śmietaną, pełna kulturka w lokalu/budynku, tylko ze spaniem nieco gorzej, gdyż jak się okazało koledzy Amigowcy lubią nieco głośniej i dłużej negocjować głośnikami niż my ;-)

Z tego miejsca chciałbym podziękować przede wszystkim Ryanowi, za zaproszenie oraz dysk 2.5', zawsze dobrze zobaczyć znajomą twarz, dziękuję również wspomnianym na początku mojego wywodu kolegom-jak się okazało-rzeszowianinom pong777 oraz DiskDoctor za wspaniałe towarzystwo już praktycznie od samego wejścia na sale oraz pomoc i nieocenione, techniczne rady odnośnie sprzętu, no i na koniec organizatorom oraz wszystkim innym, których poznałem, a którzy jakimś cudem czytają ten tekst.

Sobotnia akcja z wyprawą do Biedronki była i pozostanie epicka już chyba do końca życia - mapka z okolicznościami przygody poniżej a detale opowiemy Wam z Lio na zlocie ponieważ nie da się opisać tego, jak nas cholerne Chełm(iń)skie ludzie kierowali >> http://mwk1.vot.pl/emunes/img/eventdobiedronki.jpg

Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #8 : Lutego 11, 2015, 01:02:28 »

Na ul. Kolejową was zaprowadzili?? Heh to najpaskudniejsza ulica w całym mieście!! Myślałem że Amiparty odbędzie się w CHDK-u a nie przemysłowo - magazynowych rubieżach miasta. A drogi faktycznie roztłuczone co niemiara, przejazd Rejowiecką to tylko środkowymi pasami bo boczne to dziura na dziurze.
Zapisane

Jenot
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #9 : Lutego 11, 2015, 10:18:19 »

@SebaSan1981 - małe sprostowanie: na Kolejowej to była Biedronka, i faktycznie chłopaków wykierowali "dobrzy ludzie", że już gorzej się nie dało Wink
Party Place jest na ul. Hutniczej od kilku lat. ChDK odpada z wielu względów. Rzeszowiacy organizowali w Domu Kultury i ja nie chcę przeżywać tego co oni (papiery, rozliczenia, nadzór przez całą imprezę, afterparty z konieczności w innym miejscu). Poza tym mieliśmy jedną imprezę w wiejskiej świetlicy i było super, miała być tam następna edycja, ale wójt się wycofał trzy dni przed Party. Kolejny problem z "instytucjami kulturalnymi" to alkohol. No przecież nie da się przesiedzieć trzy dni na imprezie o suchym pysku. A w DK? Jeśli nawet dostaniesz ciche przyzwolenie to trzeba się pilnować, żeby na zdjęciach nie było butelek ani nikogo w stanie nietrzeźwym... no sorry ale jakiekolwiek zdjęcia z Party jednak chciałbym zobaczyć Wink
Dlatego ten lokal, który teraz "okupujemy" co pół roku jest OK - płacimy (niedużo) i mamy budynek dla siebie na trzy dni. Warunki - palenie na zewnątrz i lokal ma być pozostawiony w niedzielę w stanie nie gorszym niż przed imprezą. Reszta właściciela nie interesuje. Pokoje hotelowe na miejscu (my mamy klucze), kuchnia, łazienka, prysznice, całodobowy bar, wspomniana już Biedronka. Atrakcji turystycznych (poza Podziemiami Kredowymi) i tak w Chełmie nie ma więc czy Party Place będzie w "centrum" czy na wylocie to wszystko jedno.
@MWK - Co do naprawy Amigi to trzeba było do Superbonia uderzać - on zajmuje się sprzętem, ja dałem Wam jedynie stację (jak się potem okazało - uszkodzoną) i nagrałem dyskietki z WB 1.3. Na więcej niestety czasu nie wystarczyło. W lecie przyjedzie stachu100 i jeśli będziecie mieć jeszcze coś do zrobienia to uderzajcie do niego, bo on naprawia rzeczy, które wydają się nienaprawialne.
Jak chcecie zobaczyć prace na kompoty i wyniki to są na Demozoo: http://demozoo.org/parties/2483/
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #10 : Lutego 11, 2015, 21:52:39 »

O proszę, witam Cię Jenot, fajnie, że wpadłeś.

Wszystko w porządku, nie chcę abyś zrozumiał mnie źle, pomoc i asysta wspomnianych dwóch kolegów w zupełności nam wystarczyła. Celem naszym było złożenie jednej, w pełni sprawnej Amigi i to się w 100% udało, nawet sanki z szejsetki się przydały, heh, natomiast tamta druga A1200 z uwalonym portem i jak się okazało z kilkoma innymi dolegliwościami poleci do sprzedania razem z martwym rozszerzeniem pamięci, co go Lio nabył z wylaną baterią od RTC, tak więc luz :-)

Partyplace naprawdę super, tak jak napisałeś, takie miejscówki mają swój klimat, są bardzo praktyczne i (zaraz po naszej remizie, lol) są niemal idealnymi miejscówkami na zlot.

Raz jeszcze dzięki za bardzo miłe i otwarte przyjęcie nas w gości. Mam nadzieje, że się jeszcze (nie raz) zobaczymy. yo!
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #11 : Lutego 12, 2015, 16:29:48 »

cześć Jenot, fajnie że tu jesteś!

zaszłości z wójtem nam są więcej niż znane - dobre miejsce obraliście, chopy!
Zapisane
Jenot
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #12 : Lutego 13, 2015, 09:37:26 »

Być może będę tu częstszym bywalcem, zwłaszcza że Mist od niedawna ma core NESa, na którym działają nawet hardcorowe dema, które Ryan mi pokazywał na real sprzęcie na Party Wink
Jakbym się więc kiedyś wybierał do Was z rewizytą to mam co ze sobą zabrać.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #13 : Lutego 25, 2015, 01:36:56 »

wspaniale Jenot, myślę, że remiza nie pęknie w szwach jak dołączysz Wink
wkrótce w topicu FamiCON7 będzie więcej informacji na temat wydarzenia - koszty, czas trwania, ilość miejsc na party, ilość miejsc namiotowych, etc, Ryan pewnie nie da Ci tego pominąć Smile
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 18 zapytaniami.