Marca 28, 2024, 20:06:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Srebrna czwórka (nie mylić ze złota!)  (Przeczytany 12046 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Axl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« : Lutego 07, 2015, 17:53:13 »

Hej, ekipo Emu NES, pomożecie? Miałem kiedyś w zestawie z pegasusem IQ-502 kartridż w białej obudowie z czterema grami. Nie była to jednak powszechna Złota Czwórka, bo miała inną obudowę (biały kolor), nie miała pudełka i miała inny zestaw gier.  Wiem, że na 100% był tam Robin Hood, Boomerang Kid i Soccer. Czwartej gry nie pamiętam Ale na 100% nie było tam Go Dizzy Go jak na Złotej czwórce.  To nie był też Linus Spacehead jak na jednej ze składanek Quattro. Zdobycie tego kartridża uważam za niemalże zdobycie białego kruka, bo w Internecie nie ma nic o tej dyskietce... Jedynie ludzie wspominają Złotą piątkę i Złotą czwórkę. Ten Srebrnej czwórki nikt nie wspomina i nie ma chyba jakiejś fotki tego kartridża... Ah, głupi byłem i sprzedałem ją za 10zł w latach 90 jednemu kolesiowi... No cóż. Może ktoś ma jakieś wieści o tym kartridżu? Nie chodzi mi już o samym jej zdobyciu (aż tak mi na tym nie zależy, wolę inne gry mieć w kolekcji), ale o zapisaniu faktu w historii, że taki kartridż istniał. Po to chyba służy ta grupa, aby spisać historię Pegasusa w Polsce, nie? Pomożecie?
 Menu wyboru było w takim oto kolorze (taki turkusowy/morski kolor) i miało biały tekst, a obok strzałkę przy zaznaczonej grze. Nie pamiętam kolejności gier:
http://img25.olx.pl/images_tablicapl/160233975_3_644x461_cartridge-pegasus-zlota-czworka-zlota-4-gry-i-konsole.jpg
Ale podkreślam jeszcze raz - na pewno nie było tam Dizzy.

I po co w ogóle tak mi zależy aby to znaleźć? Po to, aby zaznaczyć w historii, że taki kartridż istniał. Bo nie zależy mi na samym posiadaniu jego. Gry na nim były bardzo trudne i nie zdołałem w nich przejść zbyt daleko (zwłaszcza w Super Robin Hood, który jest strasznie skomplikowany nawet jak na moje dzisiejsze możliwości). W ogóle może miałem takiego pecha/szczęście że ten kartridż był tylko w kilku egzemplarzach i trafił do niewielu Pegasusów IQ-502?

Ostatecznie wiem gdzie mieszka koleś, któremu sprzedałem ten kartridż i moge do niego wpaść. Ale nie wiem czy po tylu latach nadal ma dyskietki na Pegasusa. Tongue I w ogóle wstyd żeby taki stary koń jak ja jeszcze tym się interesował i wpadł do niego z pytaniem "eeej cześć, masz jakieś gry na Pegasusa jeszcze?". Cheesy


Sprawdziłem na emunes carts po wpisaniu "quattro" ale to żaden z tych. Mam nadzieję, że uda nam się odnaleźć ten kartridż i zapisane będzie w historii, że oryginalne Pegasusy to nie tylko 168 in 1, Złota Piątka i Złota Czwórka, ale także ta Srebrna Czwórka. Innych "oficjalnych" kartów już chyba nie dodawano do konsol Bobmarku, choć nie znam aż tak dobrze tematu i mogę sie mylić...
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #1 : Lutego 07, 2015, 18:28:11 »

Owy cartridge był w zestawie z konsolą IQ-502? Czy byłeś pierwszym właścicielem tej konsoli? Chodzi o ustalenie, że na pewno był bundle'owany.

Oczywiście, że był to jakiś Quatro. Żaden z tych (nie mam pod ręką emulatora)?
http://emu-russia.net/en/roms/nes/q/simple/

Pegasus nie odczytywał dyskietek.
Wstyd to kraść i z baby spaść. ;] Zawsze możesz spotkać go przypadkiem i naściemniać, że dzieciakowi chciałeś pokazać w co zagrywał się starszy w jego wieku.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2015, 18:36:35 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Axl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : Lutego 07, 2015, 18:52:21 »

Tak, był w zestawie z IQ-502, którego byłem pierwszym właścicielem i kupiłem go w sklepie.

Zapisane
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #3 : Lutego 08, 2015, 09:36:11 »

Sprawdziłem Twoje linki Berion i dupa, jak widać jest to dziki hack Codemasters dołączany do IQ-502




O którąś z tych chodzi? jak widzę z opisu obrazka, którego znalazłem jest to Quattro Adventure i Arcade Smile

Hmm nie było tam Dizzy'iego? to odkop dalszy



« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2015, 09:48:41 wysłane przez Helper » Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Axl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #4 : Lutego 09, 2015, 00:27:06 »

pisałem wyrażnie - nie było tam ani Dizzy ani Linus Spacehead.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #5 : Lutego 09, 2015, 18:37:56 »

Była wlaśnie taka Czwórka, że Dizzy i Linus Spacehead i 2 pozostałe gry. To o te wyraźnie ci chodzi?
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #6 : Lutego 09, 2015, 19:55:24 »

Coś musiałeś pomylić, bo nic się nie zgadza.
Taki zestaw gier jaki wymieniłeś, to występuje tylko jako PEGASUS 4in1.
Pozostałe składanki z tej serii nie miały zmienianego menu wyboru gier(PEGASUS).
Czyli wygląda to tak;

Quattro Arcade;
1 CJ
2 Stunt Buggies
3 F16 Renegade
4 Go Dizzy Go

Quattro Adventure;
1 Linus Spacehead
2 Super Robin Hood
3 Boomwrang Kid
4 Treasure Island Dizzy

Quattro Sports;
1 Baseball Pros
2 BMX Simulator
3 Soccer Simulator
4 Pro Tennis

Z wyżej wymienionych zestawów poza "PEGASUS 4in1" w Polsce dostępny był Quattro Adventure, ale w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Ten konkretny kardridż jest unikatem trudnym do zdobycia. Pozostałe nigdy nie pojawiły się w sprzedaży.
Pamiętam, że umieszczano reklamy "Quattro Sports" wewnątrz książeczek z opisami gier(pojedyncze Big Nose Caveman itd.).

Tutaj wymieniłem wszystkie gry Camerica/Codemasters;
Bee 52
Big Nose Freaks Out   
Big Nose the Caveman
Dizzy The Adventurer
Fantastic Adventures of Dizzy
Fire Hawk      
Linus Spacehead's Cosmic Crusade
Micro Machines   
MIG-29 Soviet Fighter
Stunt Kids      
Ultimate Stuntman,

Która gra poza Super Robin Hood, Boomerang Kid, Soccer Simulator znajdowała się na tym mitycznym kardridżu?


 
 
Zapisane
Axl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #7 : Lutego 10, 2015, 10:46:24 »

Na pewno nic nie pomyliłem. Nie zakładałbym tego tematu gdybym nie był pewien.
Sprawdziłem tę listę gier, ale w żadną z tych gier nigdy nie grałem, więc to nietrafione...

Chyba  trzeba będzie spróbować odzyskać ten kartridż od tej osoby. Ale szczerze - to czuje ostry poziom żenady jeśli miałbym to zrobić i odezwać się do tego dawnego "kumpla" po 15-16 latach... Jeśli są jacyś kolekcjonerzy kartridżów i zależy im na tym konkretnym - to mogę na priv podać jakiś kontakt do niego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2015, 10:48:02 wysłane przez Axl » Zapisane
Axl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #8 : Lutego 11, 2015, 16:54:16 »

Zdobyłem numer telefonu do tej osoby. Może jeszcze ma ten kartridż.
Kontakt przekazałem Robiemu. Jakby ktoś jeszcze chciał się z tą osobą skontaktować i przebić ewentualną ofertę (o ile nadal ma ten kartridż) - to niech pisze mi na PW, dam namiar na jego numer telefonu.
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #9 : Lutego 11, 2015, 21:40:21 »

dic-sc7, na bank były jeszcze jakieś inne "quattra", gdyż osobiście obserwowałem jak spadają za niebotyczne sumy w tajwańskich dolarach, lecz cholera nie mogę teraz odnaleźć źródeł lub zdjęć, może w przyszłości się uda.

Axl, troszkę dziwi mnie Twoje podejście do sprawy, mianowicie, czuejsz "ostry poziom żenady" przed kontaktem z człowiekiem w tak istotnej dla Ciebie sprawie, lecz rzeczonej "żenady" w stosunku do kontaktu z nami już nie odczuwasz? Ja nie widzę absolutnie żadnej różnicy oprócz sposobu kontaktu. Gość, po tylu latach to już praktycznie obca osoba, tak jak i my. Ponadto, tylko dla Twojej informacji, ja sam jestem starym chłopem i jeszcze nigdy nie spotkałem się z negatywnym odbiorem mojego pytania o kartridże do Pegasusa od kompletnie nawet obcych mi osób (a uwierz, mam sposobność pytać o takie rzeczy w zupełnie randomowych miejscach/sytuacjach), ba, wręcz przeciwnie, praktycznie zawsze wywołuje to masę radości i ciepłych wspomnień z tej drugiej strony, wszak przecież "każdy w domu Pegasusa kiedyś miał" ;-)

Być może zwyczajnie nie mam żadnych kompleksów w stosunku do własnej osoby tudzież postrzegania mnie przez innych, akcje typu "bo co ludzie powiedzą!" są mi zupełnie obce a nawet śmieszne... no ale wiadomo, mogę opowiadać tylko o sobie.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #10 : Lutego 11, 2015, 22:54:14 »

Być może zwyczajnie nie mam żadnych kompleksów w stosunku do własnej osoby tudzież postrzegania mnie przez innych, akcje typu "bo co ludzie powiedzą!" są mi zupełnie obce a nawet śmieszne... no ale wiadomo, mogę opowiadać tylko o sobie.

wiemy.
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #11 : Lutego 12, 2015, 08:27:53 »

Pisałeś coś droidku?
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #12 : Lutego 12, 2015, 16:42:07 »

dic-sc7, na bank były jeszcze jakieś inne "quattra", gdyż osobiście obserwowałem jak spadają za niebotyczne sumy w tajwańskich dolarach, lecz cholera nie mogę teraz odnaleźć źródeł lub zdjęć, może w przyszłości się uda.

Zgadzam się z Tobą, ale to nie znaczy jeszcze, że były dostępne u nas w kraju.
Pamiętam początki pegasusa w sklepach i kolejne etapy na giełdach, bazarach itd.
Nigdy nie spotkałem innej wersji 4in1 od Big, Realtec.

Teraz tak jak przez mgłę zaczynam kojarzyć srebrną obudowę Big.
Jednak gry oraz label były takie jak na standardowej(żółtej/białej). 
 
Zapisane
Axl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #13 : Lutego 13, 2015, 02:14:17 »

dic-sc7, na bank były jeszcze jakieś inne "quattra", gdyż osobiście obserwowałem jak spadają za niebotyczne sumy w tajwańskich dolarach, lecz cholera nie mogę teraz odnaleźć źródeł lub zdjęć, może w przyszłości się uda.

Axl, troszkę dziwi mnie Twoje podejście do sprawy, mianowicie, czuejsz "ostry poziom żenady" przed kontaktem z człowiekiem w tak istotnej dla Ciebie sprawie, lecz rzeczonej "żenady" w stosunku do kontaktu z nami już nie odczuwasz? Ja nie widzę absolutnie żadnej różnicy oprócz sposobu kontaktu. Gość, po tylu latach to już praktycznie obca osoba, tak jak i my. Ponadto, tylko dla Twojej informacji, ja sam jestem starym chłopem i jeszcze nigdy nie spotkałem się z negatywnym odbiorem mojego pytania o kartridże do Pegasusa od kompletnie nawet obcych mi osób (a uwierz, mam sposobność pytać o takie rzeczy w zupełnie randomowych miejscach/sytuacjach), ba, wręcz przeciwnie, praktycznie zawsze wywołuje to masę radości i ciepłych wspomnień z tej drugiej strony, wszak przecież "każdy w domu Pegasusa kiedyś miał" ;-)

Być może zwyczajnie nie mam żadnych kompleksów w stosunku do własnej osoby tudzież postrzegania mnie przez innych, akcje typu "bo co ludzie powiedzą!" są mi zupełnie obce a nawet śmieszne... no ale wiadomo, mogę opowiadać tylko o sobie.

Jak jest się w wieku kiedy powinno się skupiać na rodzinie, pracy, wychowywaniu dzieci itd. to pytanie losowych ludzi o jakieś rzeczy typu kartridże czy inne hobby (a wierz mi, mam ich kilka - wszystkie w tematyce retro z lat 80/90), to zawsze jest mi wstyd przed ludźmi. Zresztą i tak randomowe osoby nie mają żadnych gierek na pegasusa, czy innych rzeczy jakie kolekcjonuję. Żeby już nie robić siary to nawet wolę unikać takich pytań "ej masz jakieś gierki na pegasusa na strychu lub w piwnicy?".

Napisałem na waszym forum, bo wy widocznie nie czujecie tej żenady i jak ktoś chce zdobyć ten kartridż, to dałem Robiemu namiary na tę osobę, która być może jeszcze go ma (ale wątpię, że to możliwe po tylu latach, pewnie wywalił do śmietnika albo sprzedał komuś innemu).
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #14 : Lutego 13, 2015, 12:25:43 »

Pisałeś coś droidku?

Tak.
Zapisane
Janota 8
Gość
« Odpowiedz #15 : Lutego 13, 2015, 15:09:16 »

Szybkie info w sprawie karta: Gość wydaje się być wporzo. Mówił, że raczej tego wszystkiego już nie ma, ale namówiłem go aby poszukał na strychu, w piwnicy, gdziekolwiek, powiedział, ze spoko sprawdzi i da znać, także aktualnie czekam na telefon od niego.
Zapisane
Axl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #16 : Lutego 13, 2015, 21:19:35 »

Więc realnie oceniam, że tego kartridża już nie zdobędziemy od tej osoby, ehhh. Ale daj nam znać Robi jak on się odezwie (realnie wiem, że się nie odezwie, tak jest ze wszystkimi ludźmi, chyba że sam znów do niego zadzwonisz).

Pozostaje nam chyba poszukać informacji i zdjęcia tego kartridża gdzieś w sieci. Wcześniej ktoś wspominał o zagranicznych aukcjach. Może macie jakieś kopie tych aukcji albo zdjęcia z nich ściągnięte? Nie wiem jak inaczej tego szukać, to wy tutaj jesteśce ekspertami...
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #17 : Lutego 14, 2015, 01:34:19 »

Pisałeś coś droidku?

Tak.

Acha, to fajnie, bo wydawało mi się, że tylko pierrdolisz jak zwykle :-)

STOLAT!
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #18 : Lutego 14, 2015, 12:36:20 »

Podziękował
Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #19 : Kwietnia 06, 2015, 16:26:01 »

A może szukasz tego co ja mam?
Darking duck, chip and dale, tom and jerry, zen intergalactic ninga
niebieski porządnie wykonany card, opisany krzaczkami. jesli ktoś chce fotę mogę wysłać kontakt przez PW
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.293 sekund z 18 zapytaniami.