Marca 29, 2024, 11:36:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Multitap do Pegasusa(gry japońskie)  (Przeczytany 2954 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Asp
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Marca 26, 2015, 20:57:25 »

Witam.

Czy możecie mi powiedzieć jak zrobić multitapa do pegasusa(MT-777DX)? Schematy połączeń z poprzednich wątków diabli wzięli a fajnie by było pograć ze znajomymi przy piwku. Do dyspozycji mam kilka starych terminatorów. Do testów mam grę "Kunio Kun no Nekketsu Soccer League". Prosze o wskazówki.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #1 : Marca 27, 2015, 14:05:36 »

Znalazłem na fonie u siebie coś takiego ale pewnie nie chodzi Ci o four score do NES tylko o multitap do Famicoma:


Schematów do wersji FC niestety nie znalazłem ale spytaj o nie tutejszego forumowicza dic-sc7, on musi je mieć Wink
Zapisane
Asp
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Marca 27, 2015, 14:38:51 »

Schematów do wersji FC niestety nie znalazłem ale spytaj o nie tutejszego forumowicza dic-sc7, on musi je mieć Wink

Dziękuje za schemat. W przyszłości planuje zakup Four Score więc schemat się przyda. Z utęsknieniem czekam na post Kolegi.
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #3 : Marca 28, 2015, 16:25:46 »



Zamieszczam ponownie lekko zmodyfikowany, bo pierwsza wersja przepadła wraz ze starym pc.

Obrazek przedstawia gniazdka typowych konsol Nintendo oraz większości klonów(widok od frontu).

Jak widać port 2(wersja 15 pin klony) pełni jednocześnie funkcję portu rozszerzeń.
Czyli w konsoli np. Pegasus IQ502 jeśli chcemy zagrać we trójkę, czwórkę, to musimy zastosować wtyczkę(port 2), która będzie zakończona dwoma(gracz 2, gracz 3) lub trzema gniazdami(gracz 2, gracz 3, gracz 4).
W Pegasus 777-DX który ma oddzielnie port rozszerzeń będzie znacznie łatwiej.
Gracze 1, 2 będą działać normalnie przez port 1 oraz 2, a gracze 3, 4 z portu rozszerzeń.
Wszystkie pady mają trzy wspólne piny są to;
+5V
GND
OUT 0
Pierwsza linia zegarowa jest wspólna dla gracz 1, gracz 3
Druga wspólna dla gracz 2, gracz 4
Każdy pad wykorzystuję natomiast inną linię danych.

Przedstawiony schemat będzie działać tylko z tymi tytułami:
Kunio-kun no Nekketsu Soccer League
Nekketsu Koukou Dodgeball-bu
Japan   U.S. Championship V'Ball   
Japan   World Super Tennis
Bomberman 2(wersja japońska)
Pozostałe tytuły wymagają NES four score.

W dolnej części obrazka mamy widok na trzy przykładowe wtyczki.
Środkowa wtyczka ma błędny opis:
Gracz 4, a powinno być gracz 3 oraz gracz 4



Zapisane
Krzysiobal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 140



« Odpowiedz #4 : Listopada 21, 2015, 01:17:00 »

Dzięki disc-sc 7 za dobry opis konwertera.
Stworzyłem sobie multitapa wedle opisu, testowany na IQ-502 (rev2) i tak:
Bomber Man 2 (J) na 3 graczy - działa - 1 gracz: JOY1, 2 gracz: JOY2, 3 gracz: JOY3
Bomber Man 2 (En) - trybu Battle Mode w ogóle nie da się włączyć - gra nie wykrywa NES four-score?

Kunio-kun no Nekketsu Soccer League - nie umiem w tym włączyć więcej niż 2 graczy

Nekketsu Koukou Dodgeball-bu - działa na 4: 1 gracz: JOY1, 2 gracz: JOY2, 3 gracz: JOY3, 4 gracz: JOY4
Japan   U.S. Championship V'Ball  -  - działa na 4: 1 gracz: JOY1, 2 gracz: JOY2, 3 gracz: JOY3, 4 gracz: JOY4
Japan   World Super Tennis - nie umiem w tym włączyć więcej niż 2 graczy



Z ciekawostek - PCB od pegasusa SP-60 nie ma w porcie EXP podłączone D0 od $4017 - czyżby błąd projektantów?


Ostatnio też miałem w rękach pistolet od pegasusa na gniazdo 9 PIN - prawdopodobnie do jakiegoś funstation. W takim razie w porcie do gracza 2 w tej konsoli muszą być dodatkowe, niestandardowe połączenia.

« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2015, 01:27:10 wysłane przez Krzysiobal » Zapisane

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 18 zapytaniami.