Marca 28, 2024, 16:12:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Playstation 4  (Przeczytany 18968 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #20 : Maja 30, 2015, 18:37:25 »

Czyli w skrócie nie ma większego sensu kupywania PS4 jeżeli masz sprawnego i mocnego kompa. W to sam mógłbym uwierzyć bo technologicznie najnowsze konsole to są prawdę mówiąc.... kompy tylko zamknięte w inną obudowę i z trochę zmienionym systemem co jest prawdę mówiąc trochę bez sensu.

Chociaż, podsumowując to co ja się znam skoro sam "psychologicznie" się zatrzymałem na epoce Pegasusa i tak naprawdę mój zakres grania zaczyna się od Pegasusa i kończy do ery PS1/Nintendo 64, BARDZO EWENTUALNIE gry z ery PS2 ale tej generacji bym nie liczył bo sam praktycznie wszystkie gry przechodziłem zajebiście na siłę i miałem dużą niechęć do nich... Nawet na PS3 nigdy nie grałem i tak naprawdę nigdy nie rozważałem zakupu tego to co dopiero PS4

Wiem napisałem trochę bez ładu ale to nie jest od razu powód żeby się do kogoś z nożem rzucać.

Lel a kto tak zrobił??
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #21 : Maja 31, 2015, 05:40:12 »

On chyba do mnie pije bo mu pierwszy zwróciłem uwagę by skonkretyzował swoją wypowiedź.

Pamiętam że przez długi czas ja także trzymałem się konsol pokroju Famicom, Snes czy w najlepszym razie pierwsze Playstation. Nowsze generacje nie ruszały mnie wcale. Wszystko się jednak zmieniło gdy zobaczyłem Skyrima. Ta gra zmotywowała mnie do kupna PS3, tak jak teraz Wiedźmin: Dziki Gon do zakupu PS4. Uwielbiam gry RPG, a dla dobrej gry tego rodzaju jestem w stanie zaopatrzyć się w nową platformę...
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #22 : Czerwca 01, 2015, 11:35:45 »

Akurat GTAV dla mnie wywołało mieszane uczucia. Z jednej strony pięknie wyglądająca gra, spory otwarty świat, jest co robić. Z drugiej chyba najnudniejsza fabuła pod słońcem. Po mniej więcej 1/4 cała gra zamienia się w usługiwanie skorumpowanemu agentowi GTA'owskiego odpowiednika FBI. Cała fabuła zamienia się w durne przekomarzanie się w:

-Jeszcze jedno zadanie i dacie spokój
-Jasne
-No dobra teraz to już na pewno ostatnie i dacie mi spoój
-Jasne, że tak
-Okay teraz to już na 100%?
-Jasne

i tak w koło aż do samego. Większość misji jest bez wynagrodzenia tak więc pieniędzmi to raczej nie poszalejemy. Dłużyzny typu "zarąbisty skok Trevora" z którego ma się gucio trwają po prostu zbyt długo. Pod względem fabuły, przynajmniej dla mnie GTA V jest po prostu nudne. O dziwo w GTA IV zagrałem dopiero po GTAV i.. spodobało mi się bardziej. Niko jako postać był zdecydowanie ciekawszy, gra pięknie ukazywała jak najczęściej dla imigrantów wygląda "amerykański sen" i, że każde działanie niesie ze sobą konsekwencje. No ale to już kwestia gustu chyba.


Ostatnio zakupiłem (przecena do 200zł głównie mnie skłoniła) PlayStation TV. Co prawda niektórzy mogą to nazywać wybebeszoną hybrydą PSV z padem do PS4 ale tak naprawdę jest to akcesorium do PlayStation 4. Do czego służy to cudo? Przede wszystkim do streamowania rozgrywki z PS4 na inne telewizor tym samym moje PS4 może być w jednym pokoju a ja spokojnie mogę grać w drugim. Co prawda nie obędzie się bez spadku jakości obrazu, ale możliwość gry na PS4 bez przenoszenia konsoli na każdym domowym TV działa na wyobraźnie. Drugim aspektem jest możliwość gry w tytułu zakupione na PSN z PSone oraz PSP. Zagranie w Final Fantasy VII czy GTA Liberty City Stories ponownie na dużym ekranie telewizora HD było naprawdę świetną sprawą. Sprzęt ma wbudowaną również funkcję odtwarzania kart z grami do PSV. Niestety PSTV nie może robić za produkt zastępczy, gdyż nie wszystkie gry są kompatybilne. Granie w Killzone Mercenaries czy Sorcery Saga na dużym ekranie przy pomocy pada do PS4 jest naprawdę fajną sprawą. PSTV jest naprawdę niewielki i bez problemu leży sobie na dekoderze kablówki. W zestawie dostajemy (poza PSTV) kabel HDMI, zasilacz (na szczęście ten też jest nieduży) oraz talon na trzy gry: Olli Olli, Velocity oraz Worms Revolution i muszę przyznać, że zwłaszcza te dwie ostatnie są naprawdę dobre. Maszynka posiada 1Gb wbudowanej pamięci, więc zakup karty pamięci jest poniekąd niezbędny. Opcjonalnie oczywiście dochodzi pad do PS4 lub PS3 (jeśli nie posiadacie), ale tak czy siak zdecydowałem się na zakup kolejnego (przyda się do co-op'a na PS4 Cheesy) w kolorze Magma Red.

Nie ma co ukrywać, że PS TV to tylko gadżet do naszej PS4. Jeśli przekonują Was właściwości systemu, które wymieniłem wcześniej, śmiało bo urządzenie jest w sumie ceny gry na PlayStation 4.

Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #23 : Czerwca 02, 2015, 10:01:36 »

Heh Seba niestety nie ppsiadam (jeszcze) nowego wieśka,co nie znaczy że nie jestem na niego napalony. Tak nie na temat powiem ze obiecałem sobie że nie bede kupować gier na premiere, dlaczego? Naciołem sie na ACU i muszę z przykrością stwierdzić ze tak zbugowanej gry jeszcze nie widziałem. Następnie Dyaing Light....nnie było mozliwosci na poczatku jej ze tak powiem wyplatynowac Smile Po drugie cena gier jest troche jak dla mnie duuuza. Ja robie tak czekam troche jak cena spadnie do ok 120 zeta lykam gre i ta zostaje w kolekcji Smile
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #24 : Czerwca 02, 2015, 13:43:41 »

Wyplatynowanie Wieśka to dla mnie w ogóle kosmos bo nawet nie chce się brać za poziom super gard bo i na normalnym dostałem ostry łomot od pana z Dzikiego Gonu Grin

Jeśli chodzi o wbijane platyny... cóż w inFamous Second Son zostało mi jedynie przejście gry jako zły i wymaksowanie złych statsów, Metro 2033 też w sumie próbuje ale zobaczymy co z tego będzie (sporo "missable" trofików) no i Velocity Ultra na PSV.. dla rozrywki wałkuje też w sumie banalną platynę w Invizimals: Resistance, które zakupiłem za całe 10zł Cheesy

Co do Assassin's Creed: Unity, czy Ubisoft nie załatało tych baboli? Mam tą kupę nieszczęścia, ale nie tykam się tego póki Ubi nie ruszy tyłka i nie naprawi tego chaosu Grin
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #25 : Czerwca 02, 2015, 15:01:29 »

dla rozrywki wałkuje też w sumie banalną platynę w Invizimals: Resistance, które zakupiłem za całe 10zł Cheesy

Czy to nie jest coś w stylu nowego "nowoczesnego" odpowiednika pokemonów?? Coś o tym słyszałem jak się nie mylę
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #26 : Czerwca 02, 2015, 15:21:25 »

Wyplatynowanie Wieśka to dla mnie w ogóle kosmos bo nawet nie chce się brać za poziom super gard bo i na normalnym dostałem ostry łomot od pana z Dzikiego Gonu Grin

A ja właśnie na hardzie gram i to już jest prawdziwe wyzwanie. Pierwszego spotkanego niedźwiedzia szlachtowałem dobre 10 minut zanim padł, oczywiście bez znaków i potionów. Podoba mi się też to że w odróżnieniu od Skyrima nie jest to gra na grindowanie leveli. Kwintesencją "Wieśka" jest zwiedzanie całego świata, odkrywanie nowych lokacji a nie maksowanie postaci. Co do platynowania to postaram się to zrobić, zawziąłem się równie mocno jak na treningi na siłowni (zatem nie odpuszczę dopóki nie osiągnę pożądanego efektu Smile ). W Skyrimie już niedaleko platyny  - będę musiał jednak grać od nowa by zaliczyć questy które zablokowałem zabijając Mroczne Bractwo...
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #27 : Czerwca 11, 2015, 00:46:06 »

Sorencja że post pod postem (nie zbanujecież przeca za takie cuś) ale dopisać chciałem że pełen obaw i wątpliwości zakupiłem Elder Scrolls Online na PS4. Jak na razie pograć jednak sobie nie mogę bo ściąga się plik aktualizacji ważący bagatela... 15,817 GB. Na chwile obecną zassało się 700 MB. Wierzę jednak że po północy ruszy z kopyta i jutro zdołam odpalić grę. A wtedy zdam obszerniejszą relację z rozgrywki.

Virus, jakby Ciebie naszła ochota i zdecydował się też popróbować sił w TESO na PS4 to daj znać, będzie coś można razem porobić..
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #28 : Czerwca 11, 2015, 08:10:46 »

Jak na razie pograć jednak sobie nie mogę bo ściąga się plik aktualizacji ważący bagatela... 15,817 GB.

Że ja pier...... WHAT?Huh?? Nie ogarniam jak w ogóle świat się nisko stoczył i całe szczęście że nia mam żadnych najnowszych HD XD konsol. Bardziej to jak ściąganie całej gry niż "aktualizacji"....
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #29 : Czerwca 11, 2015, 13:37:02 »

Normalny przyrost, nie ma się co dziwić - bodaj Uncharted na PS3 potrafiło już zajmować 30-40GB?
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #30 : Czerwca 11, 2015, 14:43:07 »

Biorąc pod uwagę jak w dniu premiery na PC wielką kupą było The Elder Scrolls Online w sumie mnie nie dziwi ogrom łatek... ale wciąż ponad 15GB!?!

Miałem styczność z wersją PC i srogo odstraszyła mnie od wersji na konsole. System walki kuluje, masa botów, masa zabugowanych questów, ciągłe problemy ze stabilnością, gra wywalała mnie z serwera średnio co 40min, graficznie gra wygląda w wielu miejscach GORZEJ niż Skyrim (efekt ognia często wygląda jak z czasów PlayStation 2). Gra jest też zawalona mikropłatnościami. Jeśli nie chcecie spędzać godzin na łażenie pieszo, należy kupić konia za jakieś 40 000 GP, problem, że nawet postacie bossowe dają nam maksymalnie 2GP, więc życzę miłego grindu, ale wydania dodatkowych kilku(nastu) złoty na GP.

Wiele questów, jest nudnych (idź do miejsca A zabij gościa, done) co gorzej jeśli grasz z przyjacielem i masz wypełnionego danego questa NIE możesz mu pomóc w walce. Ogółem wrażenie bardzo "meh"

To już wolę na Fallout 4 poczekać.

Virus: Ano faktycznie ma znaczenie, dlatego poprawiłem (patrz post poniżej)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2015, 16:15:35 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #31 : Czerwca 11, 2015, 15:28:12 »

Biorąc pod uwagę jak w dniu premiery na PC wielką kupą było The Elder Scrolls Online w sumie mnie nie dziwi ogrom łatek... ale wciąż ponad 15Gb!?!

Zwróćmy jeszcze uwagę na to o jaką jednostkę chodzi. Ty napisałeś 15Gb (GigaBITY), za to on napisał 15GB (GigaBAJTY) i od razu uprzedzam, że nie przemówi do mnie odpowiedź że to nie ma znaczenia i się czepiam durnych szczegółów jak debil bo to MA znaczenie...
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #32 : Czerwca 12, 2015, 02:08:42 »

No dobra. Po rozegraniu kilku godzin w Elder Scrolls Online mogę już napisać co nieco o samym gameplayu, choć bedą to moje subiektywne spostrzeżenia. Maciek pisał o rozlicznych błędach i niedoróbkach trawiących wersję na PC. Sam miałem okazję obcować z tą wersją TESO ale raczej jako widz i widziałem sporą część wymienionych powyżej baboli. Dlatego też grając w wersję na PS4 miałem odnośnik do którego mogłem nowo zakupiony produkt porównać.

No to po kolei. Jedną z największych bolączek była straszna drożyzna w sklepach. Nieco poprawiono balans cen bo z ubitych przeciwników "dropi" się już znacznie więcej złota niż w wersji na PC. Najtańszy koń kosztuje 10 000 koron więc olałem go i po kilku godzinach spędzonych na robieniu questów i wyrzynaniu respawnujacych się w pewnej płonącej wiosce magów i wojowników - kupiłem  sobie takiego oto dinusia:



Kosztował "jedyne" 1300 koron. Czyli w sumie niedrogo biorąc pod uwagę że zwykłe bronie i zbroje (na powiedzmy 15lvl-u) kosztują 800-1000 koron. Bethesda nie zrezygnowała niestety z mikropłatności. Chcesz mieć wypasiony zestaw zbroi?? Proszę bardzo - poproszę 1000 koron. A może zestaw poszukiwacza przygód?? Spoko - 1900 koron. A zważywszy że w grze ciułanie kasy zabiera mnóstwo czasu to mniej cierpliwym pozostaje zakup owych koron za realną walutę. W porównaniu do wersji PC jest dużo lepiej ale mimo to ceny ekwipunku i tak są wysokie.

Kolejna rzecz to questy/zadania. Wszystko działa elegancko. Gra nie wykrzacza się i nie wykazuje błędów nawet gdy tego samego questa wykonuje naraz stu graczy. Wszystkie questy zaliczane są prawidłowo i nie dochodzi do sytuacji że ktoś nie dostał expa czy nagrody za wykonane zadanie. Gra potrafi czasem przyciąć na ułamek sekundy, podczas odwiedzin jakiejś bardziej zapchanej graczami lokacji ale jest to rzecz normalna i spotykana w każdej grze tego typu.



  Grafika?? No cóż, jest ładna ale nie ona jest najważniejsza w grach MMO. Wszystko wygląda bardzo przyzwoicie, zwłaszcza niebo i zjawiska atmosferyczne. Gracze często biegają w towarzystwie swoich pupili lub pomocników. Widać wyraźnie że pod względem stylu wyglądu postaci, grafiki i udźwiękowienia twórcy inspirowali się bardzo legendarną i wciąż popularną grą LineAge. Zaczerpnęli z niej sporo co widać po kilkunastu minutach spędzonych w świecie TESO. Ale to dobrze, bo wzorować należy się na najlepszych.
  System walki przypomina ten ze Skyrima, co mi osobiście idealnie pasuje. Każdy może wybrać i rozwijać styl walki jaki chce. Można być magiem, skrytobójcą, mistrzem miecza, łucznikiem i tak dalej. Możliwości jest całkiem sporo. Dodatkowa zaleta to fakt iż nie ma ograniczenia w noszeniu oręża. Każda z klas postaci może zakładać co chce.

Jak na początek, moje wrażenia z TESO na PS4 są bardzo pozytywne. Najpoważniejsze błędy zostały wyeliminowane a gra jest po prostu przyjemnością. Oby tak dalej  Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2015, 02:11:56 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #33 : Czerwca 12, 2015, 11:36:03 »

Myślałem, że The Elder Scrolls Online było robione nie przez Bethesde a przez ZeniMax Online.

MMORPG to w ogóle nie moja działka bo w RPG wolę jednak grę w singleplayer.

Wczoraj udało się splatynować Velocity Ultra (gra na padzie poprzez PSTV to właściwie wymóg bo małe analogi Vity średnio się nadają). Póki co na PS4 masę czasu zabierze mi pewnie "Wiesiek" a mam jeszcze nie ukończone Metro 2033 tak więc większych zakupów nie przewiduje. Ewentualnie na PSN na PSTV zakupie Guacamelee tudzież Retro City Rampage albo Shovel Knight bo mam bon na 100 złoty do wykorzystania Grin

Pozostaje też czekać na E3.. a konferencja Sony wypada we wtorek o trzeciej nad ranem Tongue Mam nadzieję, że będzie po co zarywać nockę Grin
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #34 : Czerwca 16, 2015, 10:12:01 »

No proszę. Zobaczcie co wkrótce zawita na konsole PS4 Smile


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I8phcu_7y10" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I8phcu_7y10</a>
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #35 : Czerwca 16, 2015, 11:01:04 »

Żeby tylko Final Fantasy VII Remake (czasowa ekskluzywność)... Shenmue 3 trafi również na PS4 (exclusive dla konsol)!

Co więcej Last Guardian żyje i wreszcie pokazano gameplay, ba gra dostała wreszcie termin wydania na rok 2016.

Z innych gier Horizon Zero od twórców Killzone, które ma być mieszanką RPG, gry akcji i skradanki. Muszę przyznać, że wyglądało to imponująco. Pokazano również wreszcie gameplay z No Man's Sky i zaiste gra ma ogromny rozmach. Nowość zademonstrowali również twórcy Little Big Planet, grę o tytule Dreams. Niewiele wiadomo jeszcze o samej grze ale gra ma pozwolić na tworzenie własnych "snów", które mogą być grami, przedstawieniami, filmami, animacjami itp. Ogółem Little Big Planet na sterydach. Twórcy wspomnieli, że przeszukując "sny" stworzone przez innych będzie śmiało mogli pobrać elementy z tego snu i dołączyć je do naszego. Jeśli gra istotnie da nam możliwość na bieżąco modyfikować sny, może z tego wyjść naprawdę super produkcja. Wszystko zakończyło się prezentacją Uncharted 4.... i cóż gra wygląda znakomicie i wydaje się nieco bardziej otwarta niż poprzednie odsłony cyklu. Gra daje nam możliwość zasiąść po raz pierwszy za kółkiem co zresztą Sully skomentował "sorry people first time driver" Cheesy

Przez ułamki sekund pokazano również Tearaway: Unfolded (sequel/re-imaginacja świetnego tytułu z Vity) oraz Ratchet and Clank (te prawdopodobnie zachowano albo na targi w Dończlandzkiej Kolonii albo Tokio Game Show... gdzie pewnie zobaczymy również Gran Tourismo 7 -bo wiemy że powstaje) Zaprezentowano również nieco Street Fighter'a V (console exclusive) jak i odrobinę Until Down, będący swego rodzaju cyfrową wersją horrorów typu slasher, gdzie grupę ludzi terroryzować będzie psychopatyczny morderca.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2015, 11:05:15 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

dqdq1
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #36 : Czerwca 16, 2015, 11:41:08 »

Na kickstarterze zbierają fundusze na dokończenie shenmue...  tylko hmmm 2 bańki to mało według mnie

https://www.kickstarter.com/projects/ysnet/shenmue-3
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #37 : Czerwca 16, 2015, 12:12:45 »

Więcej niż pewne, że projekt zbierze dużo większe fundusze, bo suma została już właściwie osiągnięta (w niecałą dobę!) na chwilę pisania tego postu wynosi 1,952,508 USD.

Cóż może w kontrakcie mają zapisane, że po udanej zbiórce za ową konsolową ekskluzywność trochę mamony dorzuci również Sony?
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #38 : Czerwca 16, 2015, 12:55:17 »

Nieźle. Nie widziałem o tej akcji z Shenmue. Widzę, że cel osiągnięty Cheesy

Z serii niedokończonych gier, to ja jednak najbardziej oczekuję na Beyond Good and Evil 2.
Zapowiadają ją już od paru lat, że niby w planach, że projekt nie umarł itd. Miałem nadzieję, że coś powiedzą o niej na E3, ale jak na razie cisza :/
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #39 : Czerwca 16, 2015, 13:20:11 »

A jednak się myliłem , Ratchet and Clank miało swój trailer 10.06, więc na kilka dni przed E3. Co prawda wolałbym zobaczyć więcej gameplayu z tej gry albo z No Man's Sky niż 8min spędzić na kolejnym Call of Duty, który jak dla mnie wyglądało jak gra z PlayStation 3.
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 18 zapytaniami.