Marca 28, 2024, 15:43:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: [f#7] ZBIÓRKA ZLOTOWA  (Przeczytany 7858 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ret
Gość
« Odpowiedz #20 : Lipca 08, 2015, 00:29:30 »

Z tego co na chwilę obecną jest widzę, że nie starczy nawet na opłacenie remizy - 2520zł z wpłat.

Liczyliście, że te 30 planowanych osób zostanie na całe 5 dni, co było chyba błędem.
Nie każdego też stać, albo po prostu nie mają czasu, albo wystąpiły inne nie do końca wyjaśnione okoliczności, które według nich mogą popsuć atmosferę.

Prowo robisz Andrzejku czy jak? bo nie wiem jak mam interpretować, spokojna twoja, wpłaty dojdą już tak nie sraj ziomeczku, bo widać ze prowo lecisz jak rainbow dash.
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #21 : Lipca 08, 2015, 09:48:27 »

Prowo robisz Andrzejku czy jak? bo nie wiem jak mam interpretować, spokojna twoja, wpłaty dojdą już tak nie sraj ziomeczku, bo widać ze prowo lecisz jak rainbow dash.

Tylko opisywałem jak wygląda sytuacja. Celem jest 4200zł, a 4 dni przed zlotem było 2540zł.
Na chwilę obecną jest 3220zł.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #22 : Lipca 08, 2015, 10:50:28 »

Też się zgodzę z tym, że przez cały rok każdy powinien uzbierać te nawet 200 ażeby się raz do roku spotkać na niecały tydzień i skombinować urlop, natomiast- heh niestety ale nikt nie wziął pod uwagi tego, że żyjemy w takim jebni@tym kraju że państwo coraz bardziej nie pozwala nam na przetrzymanie większej ilości gotówki u siebie co widać na każdym kroku- remiza nam chyba podrożała dwukrotnie a nic z tego nie mamy?? Albo widać to przy przykrym przypadku Ret jak jakieś brudne urzędasy nagle wjechały na chatę. Nie mówiąc o tym, że dla niektórych "wziąć urlop" to jest opcja w ogóle kategorycznie zabroniona bo trzeba zapierd@lać. Niestety, czasami człowiek niewiadomo jakby chciał to się po prostu nie da jak po prostu sytuacja ekonomiczna jest to coraz trudniejsza. Pewnie nic nowego nie odkryłem ale tego raczej nikt nie zaprzeczy. Bardzo bym chciał aby Famicony dalej się odbywały z roku na rok ale ciekawe czy będzie nadal taka sytuacja, że ludzi na ten famicon będzie po prostu zwyczajnie stać....
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #23 : Lipca 08, 2015, 10:56:02 »

Jak to "remiza podrożała dwukrotnie"? Przypomnę tylko, że FamiCON#1 trwał od piątku do niedzieli, stąd Twoje wspomniane we wcześniejszym poście 90 zł.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #24 : Lipca 08, 2015, 11:00:16 »

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale któryś famicon (nie ten pierwszy) trwał tak samo 4-5 dni i była składka właśnie 90PLN??

P.S. Na Famiconie#1 było chyba.... 12 osób?? Wink
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2015, 11:02:47 wysłane przez MaarioS » Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #25 : Lipca 08, 2015, 11:27:01 »

Coś na poparcie słów Maariosa.

Cytat: dziat
w tym roku jak i w zeszłym płacimy za wynajem 1200 zł. zaliczki wpłaciłem 400 zł, chociaż łącznie zaliczki zebraliśmy 415 zł, ale wiadomo, wolałem wpłacić równą kwotę. warunki takie same jak wcześniej, będziemy musieli zastosować, o zgrozo, ciszę nocną, ale już myślimy nad jakimś rozwiązaniem.

Cytat z tematu Famicom #3.


Cytat: Ryan
1. Remizę wynajmujemy w dniach 12-16 lipca, z tym że już 11 lipca [wieczorem], dostaniemy kluczę. Każdy chętny może przyjechać już 11 lipca, by pomóc nam ogarniać remizę na przyjazd innych zlotowiczów Wink
Całkowity koszt wynajęcia remizy, czyli sali i kuchni to 1500zł [z czego 700zł zostało przeze mnie wpłacone jako zaliczka podczas podpisywania umowy], na dzień 22 maja zebranych mamy w sumie z zaliczką - 960zł.

Cytat z tematu Famicom #4


Cytat: dziat
zebrane pieniądze - 2852 zł / potrzebne pieniądze - 2400 zł

Cytat z tematu [f#5] warunki obecności.
Na F#5 składka wynosiła wciąż 90zł za 5 dni obecności.


Cytat: dziat
zrzuta jest po 150 zeta. niestety drożej, bo i remiza dwa razy droższa w tym roku - mam nadzieję - nie zmienia to za wiele dla Was.
(...)
remiza w tym roku kosztuje nas 3000 PLN i mamy limit osób w postaci 30 sztuk. przyjęliśmy ze spazzem że pewnik to 25 osób, zatem jak wszyscy złożymy się po 150 PLN to mamy 3750 PLN - z czego 3000 PLN na remizę (...)

Cytat z tematu Famicom #6.
Jak widać, dopiero od ostatniego roku wszystko poszło cenowo szalenie w górę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2015, 11:32:30 wysłane przez Endru » Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #26 : Lipca 08, 2015, 11:43:45 »

Endru, jakie masz wątpliwości, co zdajesz się sugerować i czego oczekujesz?
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #27 : Lipca 08, 2015, 11:46:35 »

Ja? Nic.
Poparłem tylko słowa Maariosa, że cena remizy jednak wzrosła. Prawie 3-krotnie od czasu F#3.
Zapisane
Ret
Gość
« Odpowiedz #28 : Lipca 08, 2015, 11:56:02 »

Ja? Nic.
Poparłem tylko słowa Maariosa, że cena remizy jednak wzrosła. Prawie 3-krotnie od czasu F#3.

Jak masz zamiar syf robić to sobie odpuść bo widzę ze Cs cie gryzie i bardzo Tomaszowi na łapy patrzysz.  Zlot się odbędzie wiec odpuść sobie gruz.
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #29 : Lipca 08, 2015, 12:03:19 »

A mógłbyś mi wyjaśnić co ja takiego zrobiłem?
Zauważyłem, że 4 dni przed zlotem ledwo mieliśmy ponad połowę docelowej kwoty i poparłem słowa Maariosa co do wzrostu ceny remizy.
Przecież to żadna tajemnica. Zerknąłem tylko w starsze tematy.

Teraz widocznie niektórzy sądzą, że coś knuję lub sugeruję.
Nie przesadzacie z tymi dziwnymi domysłami?
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #30 : Lipca 08, 2015, 12:27:16 »

Endru to kolejny temat w którym siejesz zbędną polemikę i zamęt. Chyba taka Twoja natura. I piszę to jako obserwator z boku. Pytanie tylko: Po co?

Remiza podrożała i co z tego? Papier toaletowy też drożeje, ale to nie znaczy, że ludzie podcierają się liśćmi czy pogniecioną gazetą wyborczą.

Jeżeli remiza za droga zawsze ktoś może zarzucić temat zmiany miejsca zlotu, ale to oczywiście po zlocie w "sezonie ogórkowym", a nie teraz! W takim grudniu można było by na spokojnie wszystko przegadać. Z pewnością remiza ulokowana dalej od stolicy była by znacznie tańsza, jednak pojawiły by się problemy logistyczne (sprzęt jakość trzeba zwieźć, czyż nie?).

A teraz proponuję ogarnąć zbędną polemikę i nie wprowadzać jakieś dziwnej atmosfery na 2 dni przed zlotem...

Pozdrawiam i do zobaczenia.
Zapisane

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #31 : Lipca 08, 2015, 12:36:22 »

Osa, wiem, że podrożała. W pełni to rozumiem.
Maarios napisał, że remiza podrożała, daf temu zaprzeczył i ja tylko przytoczyłem cytaty z poprzednich zlotów, że cena najmu faktycznie stopniowo rosła.

Naprawdę nie wiem o co Wam wszystkim teraz chodzi. Przecież to normalna rozmowa, a sugerujecie jakbym coś knuł i siał zamęt.

[edit]
Ok, zakończmy ten offtop i oczekujmy zlotu.
Mam nadzieję, że na luzie na miejscu uda nam się zakopać ten topór i porozmawiać przy piwku jak to dawniej Smile
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2015, 12:54:51 wysłane przez Endru » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #32 : Lipca 08, 2015, 13:04:55 »

"remiza podrożała" =/= patrzenie na ręce
"remiza podrożała" == czysty fakt i zatem ciężej jest ludziom zjawić się na famicon z przyczyn finansowych

No niestety, chciałem wspomnieć o tym, że ogarnąć nawet taką śmieszną kwotę i urlop na te kilka dni to nie jest taka prosta sprawa dla niektórych chociaż mimo to jakimś 30 osobom przed zlotem nadal się udało to dobrze. Polski problem ekonomiczny nas wszystkich dotyka i to było już widać w temacie, pretensje że ludzie późno wpłacają/janusz jeszcze kasy nie wysłał bo milion kredytów/nie chcą mi dać urlopu itp. Pewnie nic nowego nie odkryłem ale stwierdziłem zwykły fakt którego raczej się nie da zaprzeczyć i koniec tematu

P.S. To bardziej chyba pasuje do tematu Polska
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #33 : Lipca 08, 2015, 16:44:48 »

Przydrożało, nieprzydrożało, rodziny się nie wybiera- za to alkohol i pegazus już tak.
Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #34 : Lipca 08, 2015, 20:00:14 »

Ludzie, ja w ogóle nie czaję o co poniektórym chodzi, weźcie pod uwagę fakt ile czasu i wysiłku główni organizatorzy poświęcają na przygotowanie wszystkiego. Cena? Przecież nie trzeba płacić za cały zlot, można za poszczególne dni. Nawet jakby coś się nie zgadzało z kasą, to o co chodzi, przecież nie ma ukrytych kosztów żadnych, ceny są z góry podane, komu pasuje to przyjeżdża, komu nie - zostaje w domu/pracy.
Ja w tym miesiącu też finansowo nie stoję za dobrze, liczę na to że mi wypłata do piątku przyjdzie bo inaczej głodował będę Cheesy
Zapisane

Ret
Gość
« Odpowiedz #35 : Lipca 09, 2015, 05:06:02 »

Przydrożało, nieprzydrożało, rodziny się nie wybiera- za to alkohol i pegazus już tak.
Jak ja kocham takie podejście do sprawy <3
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #36 : Lipca 09, 2015, 11:25:15 »

Ludzie, ja w ogóle nie czaję o co poniektórym chodzi, weźcie pod uwagę fakt ile czasu i wysiłku główni organizatorzy poświęcają na przygotowanie wszystkiego.
l
Do tej pory sadzilem ze zlot organizuja wszyscy uczestnicy. Od pierwszego zlotu przyswiecala zlotowi taka idea. Czy cos sie zmienilo, a nikt o tym nie wspomnial? x_X
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #37 : Lipca 09, 2015, 11:54:32 »

Wszyscy - wszystkimi, ale nie oszukujmy się: zawsze pewna osoba czy grupa musi się nachodzić/na załatwiać/nalatać/nadenerwować.

Sam prowadzę drużynę sportową i u nas również jest idea: że każdy ma prawo głosu i ze wszystkim działamy razem, ale to tylko teoria. Bo w praktyce i tak wszystko jest na mojej głowie.

Ze swojej strony jedyne co zrobiłem w kwestii zlotu to wpłaciłem kasę i się pojawię, więc wielkie pokłony dla dziata za ogarnięcie wszystkiego (lokal, transport sprzętów, zakupy środków czystości, etc. i wiele, wiele innych rzeczy) oraz dla wszystkich innych osób, które w większym stopniu niż ja przyczyniły się do tego, że po raz kolejny zlot odbędzie się i po raz pierwszy również ja będę miał okazję wziąć w nim udział. Żałuję, że dopiero teraz i jednocześnie cieszę się, że w końcu się zmobilizowałem!

Nie siać fermentu Smile Zostało lekko ponad 24 godziny Smile Pady nasmarowane, butelki schłodzone.
Zapisane

Ret
Gość
« Odpowiedz #38 : Lipca 09, 2015, 12:27:44 »

Ludzie, ja w ogóle nie czaję o co poniektórym chodzi, weźcie pod uwagę fakt ile czasu i wysiłku główni organizatorzy poświęcają na przygotowanie wszystkiego.
l
Do tej pory sadzilem ze zlot organizuja wszyscy uczestnicy. Od pierwszego zlotu przyswiecala zlotowi taka idea. Czy cos sie zmienilo, a nikt o tym nie wspomnial? x_X
sądziłem ze remize wynajmuje dziat,  albo ty w przypadku 4 zlotu. Czy coś się zmieniło a nikt o tym nie wie?
Atrakcje atrakcjami,  ale sam wiesz jak to jest ogarniać remize.
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #39 : Lipca 09, 2015, 12:36:47 »

Jakos podczas pierwszych zlotow nie bylo mowy o jednej grupie organizatorow... zawsze taka nasza wspolna forumowa "rodzina" to organizoeala. Widac zmienilo sie pidejscie i nastawienie ludzi, moje tez... a remiza to remiza, miejsce sie popsulo od piatego zlotu moim zdaniem.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 19 zapytaniami.