Marca 29, 2024, 07:47:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gamecon [Relacja]  (Przeczytany 3139 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« : Czerwca 23, 2015, 22:38:12 »

 Czołem Ekipa Emu-NES # PL !

 Chciałbym wam opowiedzieć co się wydarzyło na Gameconie, imprezie która odbyła się w gimnazjum w Stęszewie, do którego chodziłem za młodu

 Młody lud postanowił już trzeci raz z rzędu co roku zorganizować mini konwent dla mieszkańców Stęszewa o nazwie "Gamecon" . Wiedziałem już o tym od bardzo    dawna, lecz krótko przed rozpoczęciem imprezy zaświtał mi w głowie dobry pomysł. Dlaczego mnie, a raczej nas maniaków 8 bitów nie ma? Dlaczego nikt nie pokaże  młodziakom co to prawdziwy oldschool?

 Od razu, więc napisałem maila o możliwości zorganizowania sali retro podczas konwentu do organizatorów. Wszystko poszło jak po maśle, lecz problemy dopiero nadciągały:

 - Problemy z Telewizorami : Na początku myślałem, żeby popożyczać telewizory od znajomych w okolicy, ale nic z tego, każdy marudził, lub odpowiadał negatywnie. Wyjściem z sytuacji okazał się Reset, mieszkający w sumie naprawdę blisko. Reset dzięki Ci za wszystko za co przywiozłeś, kawał solidnej roboty, wiszę Ci piwo biggrin

 - Problemy z plakatami : Po pewnym czasie zawitał mi w głowie kolejny pomysł, czemu od razu nie zareklamować również zlotu, forum i "Electro Body 2 : The Lost Project" ? Od razu wysłałem wiadomość do Dafa odnośnie projektów plakatów z PGA, żeby wydrukować je i powiesić dodatkowo w sali. Dzięki wielkie Daf za ogarnięcie tematu biggrin

 - Everdrive N8, zgłoś się : Sala jest, plakaty są, ale co z romem gry.. Dobrze, że miałeś rom na ED Reset crazy

 - Problem z salą : Jak to bywa ogarnianie młodym nie wychodzi, przyjeżdżając w sobotę dowiedzieliśmy się, że konsole będzie można dopiero odpalić w niedzielę. Na szczęście korzystając z logistyki, zaradziliśmy temu problemowi. Chciałbym tutaj podziękować moim znajomym z organizacji Gwidonowi i Jezusowi
za pomoc w ogarnięciu, bez was mogłaby się ta sobota nie udać.

 Po pokonaniu powyższych trudności, można było się udać do celu i odwalić kawał dobrej roboty Smile . Sala przyciągnęła młodych, każdy pograł ile chciał, czy to na Pegasusie, czy C64, czy ZX Spectrum, czy PSX. Powolutku, ze spokojem w miłym towarzystwie i promowaniu gry czas przemijał. Na koniec wielu z uczestników, mówiło o naszej sali najlepsza, ponieważ do końca coś się działo Smile Oczywiście również pomiędzy sobotą, a niedzielą nie mogło zabraknąć integracji z Resetem biggrin . Raz, dwa, trzy i w sobotni wieczór znaleźliśmy się w Szamotułach śpiewając piosenki zlotowe, jak "Porzuciłaś mnie" i "Idziemy na wino" . Ile tam sprzętu w postaci telewizorów tam widziałem moje oczy nie mogły zliczyć, zlicz je Reset kiedyś Tongue Co do sytuacji podczas wieczoru pamiętam wszystko już jak we mgle, chociaż jabol "Cherry Wiśniowe" za 3 zł w Tesco nadal mi trochę dokucza plus jako stół telewizor biggrin . Opisując, wszystko w żołnierskich krótkich słowach: Było zajebiście!

 Kończąc chciałbym dodać kilka słów. Podobno kolejnego razu już nie będzie.. Głównym powodem jest młodociany zespół organizatorów, który nie umiał do końca wszystkiego ogarnąć. Wiem, że pójdą rozmowy z głównym dorosłym organizatorem, odnośnie kolejnego razu prowadzone przez inną grupę osób, mam nadzieję że się uda plus z czasem uda się zrobić dużo, dużo większą imprezę Smile

Poniżej zamieszczam również zdjęcia, mało trochę ale jest Smile
Zdjęcia dodam jutro rano Tongue

Wasz Helper!
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Gargi
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #1 : Czerwca 24, 2015, 09:41:43 »

Kawał dobrej roboty chłopaki. Masz jakieś foto?
Zapisane
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #2 : Czerwca 24, 2015, 09:54:46 »

Mam mam, lecz musiałem wcześniej pojechać do roboty, więc jednak wstawię po robocie
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
reset
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 149


a_e


« Odpowiedz #3 : Czerwca 24, 2015, 17:03:44 »

Ja dodam od siebie, że byłem wręcz zszokowany jak chętnie młodzi ludzie w wieku gimnazjalnym a nawet młodsi grali na maszynach starszych od siebie o drugie a nieraz i trzecie tyle Smile Jakieś dziewczyny mówiły nawet, że telewizor Grundig (na zdjęciach poniżej, we współpracy z C64) jest estetyczny Tongue Organizacja tego całego przedsięwzięcia nieco na początku kulała przez co musieliśmy wszystko przenosić od sali do sali, ale jak już się rozstawiliśmy to zaczęła się impreza. Również nauczyciele byli pod wrażeniem zainteresowania młodych ludzi starym sprzętem, a im samym pewnie łezka zakręciła się w oku na widok wciąż działających ZX Spectrum czy Commodore 64. Integracja z Helperem również na najwyższym światowym poziomie, na wieść o braku możliwości nocowania w szkole pojechaliśmy do mnie słuchając przez całą trasę piosenek Siudyma i Matiego śpiewając przy tym wesoło Cheesy Udaną sobotę postanowiliśmy świętować Pigwowicą, winem Cherry Wiśniowe i oczywiście Perłą, wszystko to oglądając relację z Famiconu 5 na DVD. Udało się też ochrzcić jeden telewizor który służył nam za stolik do popijawy (łatwiej u mnie o telewizor niż o dobry stół Cheesy). Przez to wszystko na niedzielną kontynuację imprezy udało nam się "lekko" spóźnić. Na szczęscie byli tam kumaci ludzie którym udało się uruchomić część sprzętów bez naszej obecności. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć o której godzinie zaczęliśmy się zwijać, wydaje mi się, że było coś koło 18, ale dobra zabawa spowodowała brak jakiegokolwiek poczucia czasu Smile

Chciałbym w tym miejscu pozdrowić ludzi stojących za tym całym wydarzeniem, Pana policjanta kontrolującego mój samochód w sobotę rano który na wieść dokąd się wybieram powiedział tylko "Ale zajebiście", wszystkich nauczycieli tam obecnych oraz oczywiście gimnazjalistów bez których byłaby tam kompletna pustka Tongue

Poniżej daje zdjęcia z mojego aparatu (Nie nie Helper, wszystkich nie daję... Tongue)

https://www.dropbox.com/s/5qo4zvzc3mo4fht/reset.rar?dl=0

Pokażę też jak wygląda mój pulpit po tym wszystkim Tongue


To tyle, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś taka impreza będzie miała miejsce Cheesy
Zapisane

Nie kładŸź trampków na parapecie bo Ci rower z piwnicy ukradną
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #4 : Czerwca 24, 2015, 17:55:54 »

Helper, masz uTorrenta na... umm... hmm...
Nieważne, może sam sobie pójdzie.
Zapisane
pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #5 : Czerwca 24, 2015, 20:15:56 »

A czy to nie reset'owy pulpit? Plik piosenki kasety.txt przynajmniej tak sugeruje Cheesy no i stare GG i sam reset również. Nie dość, że ciekawe wydarzenie, to i niezła impra po.
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #6 : Czerwca 24, 2015, 20:17:47 »

Reset trzyma zdjęcie Helpera rozłożonego na łóżku z tzw. "bedroom eyes"? Huh...
Zapisane
reset
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 149


a_e


« Odpowiedz #7 : Czerwca 24, 2015, 20:28:10 »

Helper z własnej inicjatywy to poczynił... Tongue
Zapisane

Nie kładŸź trampków na parapecie bo Ci rower z piwnicy ukradną
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #8 : Czerwca 24, 2015, 20:30:50 »

Czyżby Helper próbował Ci wysyłać jakieś sygnały? xD
Zapisane
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #9 : Czerwca 24, 2015, 20:36:43 »

Helper, masz uTorrenta na... umm... hmm...
Nieważne, może sam sobie pójdzie.


No to przecież uTorrent, widać że dobrze ciągnie Tongue Tongue

Dobra Panowie, ale koniec spamu Smile Zdjęcia wykonane moim aparatem, jedne trochę zamazane, ale są Smile

https://www.dropbox.com/s/cysdg2v2bf4fps9/helper.zip?dl=0
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #10 : Marca 14, 2016, 19:15:37 »

Witam Wszystkich! Smile

Spotkałem się dzisiaj przypadkiem z głównym organizatorem wydarzenia i raz dwa załatwione spotkanie odnośnie organizacji na nowy rok sali od nowa.

Myślę, że tym razem mając więcej czasu, możliwości i sił uda się zrobić dużo więcej i trafić do większej ilości ludzi trzymajcie kciuki biggrin

Stay Tuned
Your Hilfer/Helper Wink
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 19 zapytaniami.