Kwietnia 19, 2024, 05:15:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: MT-777DX, a dźwięk stereo?  (Przeczytany 2589 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« : Września 08, 2015, 23:49:53 »

Witam. Jak wiecie w MT-777DX istnieje wejście Audio i Video. Kabel który posiadamy jest wyposażony w dwa chinche z jednej i drugiej strony. Czy aby uzyskać dźwięk stereo powinienem użyć kabla http://allegro.pl/kabelek-y-adapter-2x-gniazdo-rca-1x-wtyk-rca-i5253271620.htmldla audio, a jeden pojedynczy http://allegro.pl/kabel-przewod-1rca-chinch-lezka-vitalco-3m-i4905188727.html dla video?

Czy po prostu audio pozostanie mono bez modyfikacji ścieżki dźwiękowej na PCB?

P.S. Kable, które podałem są przykładowe i nie kupuję ich, tylko podaję jako wzorzec dla podłączenia.
Zapisane
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #1 : Września 09, 2015, 10:25:37 »

Od kiedy w konsoli istnieje wejście Audio i Video? Chyba wyjście Tongue

Pegasus ma sygnał mono i nic z tym nie zrobisz, oprócz tak jak piszesz przeróbki na stereo.
Kabel na nic się nie zda, on tylko rozdziela sygnał na dwa kable, więc po prostu dostałbyś mono na dwóch głośnikach. Pamiętaj też, że go osłabiasz przez rozgałęzienie.

Po co tak w ogóle stereo? Ja nie rozumiem upgrade'owania konsol... no chyba, że zdjęcie blokady regionalnej (pozdro i gratki dla MaarioS'a biggrin)
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #2 : Września 09, 2015, 15:22:07 »

Tak jak kolega Hilfer powiedział wyżej, sygnał audio (mono) możesz co najwyżej rozdzielić kablem na 2 głośniki tym z linka co podałeś. Co do sygnału video to tak, sygnał video trzeba podłączyć pojedynczym kablem i tyle. Możesz równie dobrze podłączyć sygnał audio do jednego głośnika albo równie dobrze do dwóch czyli tak jak wspomniałem, zrobić z tego "pseudo-stereo". Ogólnie w Pegasusie nie istnieje żadna sensowna przeróbka dźwięku na prawdziwe stereo, nawet Famicom AV który wykorzystuje oficjalny kabel Nintendo posiada w środku na PCB mostek dla audio (ten sam sygnał audio rozdzielony na 2 kable głośnikowe).
Zapisane
DH
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 12



« Odpowiedz #3 : Września 09, 2015, 17:20:33 »

Mod Stereo jak najbardziej bez sensu bo nie byłby tak naprawdę wykorzystywany a nawet jeśli to musiał by jakiś układ po drodze jakoś sztucznie dzielić co ma iść na lewy kanał i prawy kanał (muzyka w grach nie była komponowana w stereo), co innego z kolei Mod Video tutaj można już bardziej poszaleć np najnowsze dzieło niejakiego Kevtrisa robi prawdziwe FullHD z NESa to jest bomba.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #4 : Września 09, 2015, 17:33:55 »

np najnowsze dzieło niejakiego Kevtrisa robi prawdziwe FullHD z NESa to jest bomba.

To nie jest bomba, to jest czyste zuo
Zapisane
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #5 : Września 09, 2015, 18:59:25 »

Chodzi o problem, który powstaje po podłączeniu Pegasusa do wieży, czyli dźwięk leci tylko z lewego albo prawego głośnika... Rozdzielenie rozumiem, że pomoże?
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #6 : Września 09, 2015, 19:41:32 »

Rozdzielenie ? Wręcz przeciwnie, musisz zmostkować kanał lewi i prawy.
Zapisane

1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #7 : Września 10, 2015, 09:53:51 »

[quote author=siemien link=topic=5028.msg63927#msg63927 date=14418179strony
Chodzi o problem, który powstaje po podłączeniu Pegasusa do wieży, czyli dźwięk leci tylko z lewego albo prawego głośnika... Rozdzielenie rozumiem, że pomoże?[/quote]
bez sporow o nomenklaturę: tak, ten rozgaleziacz z 1. Linka poda ten sam dzwiek na obie strony.



PS: tylko ja mam wrażenie, że każdy wiedział o co chodzi już od pierwszego posta? Nie róbmy tu elektrody:D
Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #8 : Września 10, 2015, 11:18:03 »

Chodzi o problem, który powstaje po podłączeniu Pegasusa do wieży, czyli dźwięk leci tylko z lewego albo prawego głośnika... Rozdzielenie rozumiem, że pomoże?
Strony bez sporów o nomenklaturę: tak, ten rozgałęziacz z 1. Linka poda ten sam dźwięk na obie strony.

PS: tylko ja mam wrażenie, że każdy wiedział o co chodzi już od pierwszego posta? Nie róbmy tu elektrody Cheesy

Wiesz 1990in1 Jakby podał konkretnie, że chodzi o nieważne jaki sygnał z dwóch głośników to zakończyło by się to na moim poście i w sumie powinno Wink
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.