Kwietnia 18, 2024, 15:02:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzanie forum i jego renowacja  (Przeczytany 13898 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« : Września 19, 2015, 21:05:01 »

Proszę Was o zabranie głosu, czy chcecie abyśmy przeszli na nowszy i bardziej elastyczny silnik jednocześnie odkurzając trochę stronę główną ( integrując ją z forum ) oraz design forum/głównej. Proszę także aby osoby chętne wypowiedziały się czego oczekują od nowej odsłony, jakie funkcjonalności były by mile widziane w nowym silniku oraz czego im brakuje w obecnym.
Zapisane

Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #1 : Września 19, 2015, 23:19:10 »

Przydało by się rozszerzyć tematykę naszego forum, aby po pół roku znowu tematy nam się nie skończyły :U Takie jest moje zdanie, i uważam że takie działanie [rozszerzenie tematyki] może tchnąć nieco życia w to forum Smile
Zapisane
Ukukuki
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2 : Września 19, 2015, 23:20:56 »

Mi się wygląd forum podoba jednak zagłosowałem na tak bo strona główna leży i kwiczy. To co bym zmienił to przy wchodzeniu na adres emunes.pl zlikwidował bezsensowne menu i po prostu niech się pojawia strona główna a tam w zakładkach forum.
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #3 : Września 19, 2015, 23:38:34 »

Przydało by się rozszerzyć tematykę naszego forum, aby po pół roku znowu tematy nam się nie skończyły :U Takie jest moje zdanie, i uważam że takie działanie [rozszerzenie tematyki] może tchnąć nieco życia w to forum Smile

Niby o jakie tematy? EmuNES wg mnie powinno pozostać forum NESowo/Famicomowo/Pegasusowym. Masz retroage, na którym jest banda filozofów mieszających emulację i ich pochodne z gównem. Smile Także ja jestem zdecydowanie przeciw poszerzaniu tematyki.
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #4 : Września 19, 2015, 23:45:44 »

Machbed, w takim wypadku możesz już forum przekreślić takim myśleniem i spisać je na straty. Aktywnie udzielających się ludzi jest garstka, a i tak w większości udzielają się w tematach nie związanych z nes'em i pegazusem. Dlaczego więc nie poszerzyć tematyki? Tylko mi nie mów że grasz tylko na NESie i nie wypowiedziałbyś się na temat np: PSX lub Segi trochę bardziej?
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #5 : Września 19, 2015, 23:54:34 »

Właściwie masz rację, większość NESowych tematów została wyczerpana gdyby przyjrzeć się temu bliżej. Kwestia tego jak bardzo poszerzać tą tematykę, żeby większość nowych działów nie leżała odłogiem?
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #6 : Września 19, 2015, 23:57:14 »

Tak bardzo jak tylko nasze wspólne zainteresowania na to pozwalają Smile

Edit:
Może trochę słabo się wyraziłem :/ Ale wyobraź sobie stronę + forum, gdzie możesz nie tylko wyrazić swoje zdanie w wątku na temat gier z pegazusa, ale dodatkowo, możesz znaleźć solucję do jakiegoś rpg, możesz też dorwać kurs programowania na 6502 itp. Dodatkowo jeżeli interesujesz się tak jak w moim wypadku mikroprocesorem Z80 to możesz na jego temat, i na temat jego zastosowań też wyrazić swoją opinię Smile Dodam też że nawet w chwili obecnej jest na forum kilka osób, które z ucieszyły by się z działu poświęconego mikrokomputerom oraz starym grom na PC Smile
Ogólnie fajnie było by też zainteresować nowych ludzi naszym forum, bo to jedyny ratunek dla tego forum IMHO.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2015, 00:29:34 wysłane przez Gość » Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #7 : Września 20, 2015, 00:33:10 »

Nie wiem jak wam ale mi sie bardzo podobaly  te felietony w stylu "Spazz jedzie PKSem kilka godzin do sklepu z cartami ^^"
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #8 : Września 20, 2015, 09:28:21 »

Wyprawa po złote kalesony. Dobre czasy, niestety, jeśli nawet jest gdzieś taka jaskinia z bogactwami to pewnie będzie stała odłogiem przez długie lata jeszcze. Smile
Zapisane
Thug Life
Wazon
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116


That post gave my heresy


« Odpowiedz #9 : Września 20, 2015, 09:30:40 »

Odnośnie poszerzania tematyki już mówiłem na skajpiarzu, rozszerzyłbym o tematy szeroko pojęte okołogrowe, typu karcianki ew czy planszówki. na swój sposób to też już jest retro ;P
Zapisane

Koks
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 580



« Odpowiedz #10 : Września 20, 2015, 10:14:55 »

Może by przerzucić treść ze strony głównej do działu na forum, a ją samą wywalić (oczywiście po odblokowaniu dostępu dla niezalogowanych)?

Przydałaby się też funkcja "spoiler".
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2015, 10:17:48 wysłane przez Koks » Zapisane

Częste mycie skraca życie.
"If you have a fast, shiny new Pentium II, you might try using 44 kHz for the ultimate in sound quality." - readme od Unreala
https://drive.google.com/folderview?id=0B2TXQD5v-ZIVfjVQdTl2TTZiWmJ2LWZJajJzS0V4cDZBay04WjVGQkdQdnBDQzRlYkdQVGc&usp=sharing
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #11 : Września 20, 2015, 10:45:08 »

Uwazam podobnie jak Koks - to pozwoliloby nam pozbyc sie problemu zdychajacej w sezonie ogorkowym strony glownej, a to jak wiadomo moze miec miejsce ;]
Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #12 : Września 20, 2015, 10:51:09 »

Stronie głównej by się zdecydowanie przydało odświeżenie. Ba, ostatni post pochodzi ze stycznia 2013 roku, więc potrzeba tam nieco ożywienia jej. (Lub wywalić jak wyżej.) Co do forum to moim zdaniem również przydałoby się więcej działów. Moim zdaniem jeszcze mógłby być dział Hobbystyczny poświęcony innym zainteresowaniom poza grami. Mikrokomputery to akurat dla mnie dość czarna magia lecz starymi grami na PC już się akurat interesuję. Gdzieś w sumie leży taki wątek.
Przepraszam że nawiążę do innego forum :---- http://forum.pegasus-gry.com/ ---- lecz tu jest dość fajny podział działów i podkategorii.
Zapisane

machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #13 : Września 20, 2015, 11:01:42 »

PG, niech sobie pozostanie PG. Tu można to inaczej rozwiązać, po co robić kopię innego forum? Tam jest taki sam ruch jak tutaj, no może ciut większy czasem. Teraz założę się, że dr88 będzie miał coś miłego do powiedzenia na temat PG jak to zawsze bywa. Cheesy
Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #14 : Września 20, 2015, 11:04:46 »

Zdecydowanie jestem przeciwko pomysłowi rzuconego przez Famigajwera. To jest forum o Pegazie/Nesie etc, a nie forum wielowątkowe - których w sieci jest od groma. Skupmy się na jednym temacie i się go trzymajmy. Jakieś wątki odnośnie innych konsol, innych hobby etc powinny mieć miejsce w hydeparku, choć retrogaming niepowiązany z pegazem powinien mieć oddzielny dział.
Odkurzenie forum - jestem za, ale cenzurze mówię nie.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #15 : Września 20, 2015, 11:07:26 »

PG, niech sobie pozostanie PG. Tu można to inaczej rozwiązać, po co robić kopię innego forum? Tam jest taki sam ruch jak tutaj, no może ciut większy czasem. Teraz założę się, że dr88 będzie miał coś miłego do powiedzenia na temat PG jak to zawsze bywa. Cheesy



EDIT:
Bez względu co zostanie wybrane jako silnik - zróbmy listę feature'ów co by było potrzebne. Jest kilka modyfikacji które ze Spazzem wdrożyliśmy i przypuszczam, że podobne byłyby w nowym silniku również niezbędne.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2015, 11:13:52 wysłane przez dr88 » Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #16 : Września 20, 2015, 23:35:51 »

Tak sobie ostatnio myślałem-że w sumie to przydałaby się nam jakaś wiki do uzupełniania o naszej tematyce-mamy bardzo dużo kontentu poukrywanego w przeróżnych wątkach, z różnymi hostami obrazków, które ginią z czasem.
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #17 : Września 21, 2015, 01:00:20 »

Pomysł fajny z Wiki, ale co mielibyśmy w niej zamieszczać? Mamy za mało materiałów [w skończonej formie i sensownie napisanych] o NES na Wiki, a za dużo jak na to forum Tongue
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #18 : Września 21, 2015, 21:57:20 »

Przyznać się, kto głosował na Lubię Placki? Cheesy
Zapisane
Thug Life
Wazon
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116


That post gave my heresy


« Odpowiedz #19 : Września 22, 2015, 06:15:37 »

z tego co kojarzę, ankieta nie była wielokrotnego wyboru - to dlaczego przy liczbie głosów 29+6+6 pokazuje że suma jest 40 ?Cheesy przynajmniej na ten moment Smile
http://img.photobucket.com/albums/v215/wodzu/Beznbsptytuu123_zps7bfesqqk.png
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2015, 06:17:31 wysłane przez Thug Life » Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.