Kwietnia 20, 2024, 04:35:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: pegasus 777-frankenzus - budowa i debug  (Przeczytany 7793 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #20 : Listopada 24, 2015, 18:21:10 »

Wybacz, po prawie miesiącu czekania na układy z chin jakoś nie bardzo łapię o co ci chodzi.
Jeżeli chodzi o umiejscownienie slotu na carta od nintendo entertaiment system, są dwa powody. Wielkość samego carta i związana z tym stabilność wkładania , oraz druga sprawa wielkość całego urządzenia po skończeniu. Z resztą przelotka famicom<<nes w tym przypadku była tak prosta jak skrzyżowanie ze sobą dwóch żyłek w taśmie hdd, którą połączylem górny slot famicomowo-pegazusowy z dolnym slotem nesowskim. Czyli jakby się o to samo prosiło.

Dzisiaj zajechały kosteczki z Chin. Na 15 sztuk układów 1 cpu jest jakiś trefny, poza tym po złożeniu dwóch konsol (pegazus testowy i frankenzus) zostało mi 5 kompletow cpu/ppu z 1992 roku i jeden powiększony komplet cpu ntsc+cpu pal+ ppu z 1990 roku. Do grudnia trzeba by skończyć projekt :]
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2015, 18:23:11 wysłane przez kokodin » Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #21 : Listopada 24, 2015, 22:30:33 »

Tak, o slot na NESowe carty (odpowiadałem na pierwszy post ;d). Ja mam dwie lewe ręce do takich zabaw, ale wydaje mi się, że fajniej byłoby mieć dwa sloty obok siebie i wspólną zapadkę/suwak.

Powodzenia.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #22 : Listopada 25, 2015, 01:00:41 »

tak, ale w takim razie trzeba by przerabiać laminat od seryjnego pegazusa oraz pogodzić się z tym, że każde dotknięcie konsoli zawieszało by nesowskie gry z powodu poruszenia się carta itp.
Jak pisałem wcześniej w tym wynalazku niema klasycznego suwaka , za to natomiast jest ta rączka z przodu konsoli za którą się pociąga i ona wyjmuje obydwa rodzaje cartów, jednocześnie blokując wkładanie dwóch cartów na raz. Po włożeniu nesowskiego carta, nie da sie wepchnąć pegazusowego a po włożeniu pegazusowego carta nie da sie włożyć dodatkowo carta nesowskiego, klasyczny suwak jest już zatem niepotrzebny, nie mówiąc już o tym,że zasłaniał by drutmodowość tego wynalazku.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #23 : Listopada 26, 2015, 00:54:43 »

Cytuj
oraz pogodzić się z tym, że każde dotknięcie konsoli zawieszało by nesowskie gry z powodu poruszenia się carta itp.

A niby dlaczego? Wiele lat używałem przelotki z nesowych na famiconowe w MT777DX, bujał się lekko ale nigdy nie miałem takich problemów. Z takim gniazdem sytuacja byłaby analogiczna. Tak na mój rozum. ;]
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #24 : Listopada 26, 2015, 02:21:02 »

Mój kot twierdzi inaczej, zwłaszcza gdy konsola leży na podłodze pod telewizorem.

Ale jak widać na obrazku cart wchodzi do środka tak, ze etykietka dalej jest czytelna bez stawania na głowie i bezpieczna od koteczki.

Mam pytanie, bo jakoś ciężko mi z tym idzie.
Gdzie można kupić szary polistyren , najlepiej hips w grubości 2 lub 3 mm. Koledzy z allegro nie odpisują na maile, z resztą kilka innych firm które pytałem też nic nie odpisało a w polimarcie mają tylko plexę. Zastanawiam się nawet nad tym, czy by nie zrobić obudowy z plexy a wewnętrznej konstrukcji z białego modelarskiego hipsu. bo to mogę kupić bez problemów.
Zapisane
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #25 : Grudnia 03, 2015, 22:34:56 »

Dzisiaj zawitała do mojego warsztatu paczka z plexi.
Kolor szarego mógł by być nieco bardziej w odcień brązu, niemniej kolor rurek kanalizacyjnych również ujdzie. Przeźroczysty jest z lekkim błękitem.
Obydwa o grubości 3mm, sztywne jak potrzeba i wyginają się ładnie.
Pozostaje przeliczyć nieco projekt względem kątów zagięć, bo nadal nie wiem czy łamać rogi ostro czy zaokrąglić.
Zapisane
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #26 : Marca 22, 2016, 20:30:41 »

Witam towarzyszy ponownie. Z przyczyn od mnie niezależnych musiałem przerwać prace nad konsolą
Ale okazało się ze znowu mam na to trochę czasu i pieniędzy, wiec wracam z niezadobrymi wieściami.
Konsola po przerwie dalej działa ale nie cała :\
Z niewyjaśnionych przyczyn przestał działać modulator rf mimo że sygnały dochodzą, zasilanie dochodzi a tranzystory wydaja sie być sprawne, przynajmniej złącza mierzone miernikiem na diody.
Konsola zwyczajnie nie wyświetla z rf nic poza ciemnym zniekształconym obrazem, na którym od czasu do czasu jest kolor, wszystko przesuwa się po skosie. Wyjście kompozytowe działa normalnie.

Także jeśli ktoś to czyta proszę o pomoc, przydal by sie albo nowy modulator, albo pomoc w naprawie starego (co może być znacznie trudniejsze, nie mam oscyloskou)

Edycja**************************************************************
Alarm odwołuję, popsuł się tylko regulator fonii. Zamontowałem z terminatora, jest dłuższy ale wlazł i dał dostroić fonię na pal d. Modulator działa jak nowy (chociaż nowy to on był pal b/g)
swoją droga mam w dwóch pegazusach identyczne modulatory o tym samym numerze modelu , na tym samym pcb a elementy są rożne i w różnych miejscach :]
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2016, 00:28:33 wysłane przez kokodin » Zapisane
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #27 : Marca 28, 2016, 23:58:27 »

Ok Po przerwie mogę sie pochwalić jak wyglada dolna część obudowy i mechanizm sprężynowy do usuwania cartów i jednoczesnego blokowania wkładania dwóch cartów na raz. Proszę zwrócić uwagę na kształt sprężyny po włożeniu arta nes. dzięki zagięciu sprężynki w ten sposób sprężyna rozciągliwa działa jak sprężyna ściśliwa, ale za razem w ostatecznym położeniu stawia najmniejszy opór. Po wyjęciu carta nes sanki blokują się w pozycji dla cartów famicomowych, Wszystkie carty wyjmuje sie poprzez pociąganie za duży uchwyt z przodu konsoli


« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 00:04:28 wysłane przez kokodin » Zapisane
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #28 : Kwietnia 01, 2016, 16:37:55 »

update projektu faza końcowa.
Co prawda porzuciłem pomysł wieszania padów na półeczkach po bokach (bo to bydle robiło się zbyt duże) ale i tak wygląda lepiej niż powinno. Byle się zbyt mocno nie przyglądać.
Niestety po uszkodzeniu zasilacza do giętarki plexy i wybraniu zbyt grubego plexygalsu na górę nie udało mi sie wymodelować obudowy do końca tak jak chciałem (mimo że opalarka mu się trochę dostało nie tam gdzie trzeba)
endżoi :p

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2016, 16:44:10 wysłane przez kokodin » Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.16 sekund z 18 zapytaniami.