Marca 19, 2024, 06:07:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Metroid, Castlevania 1-3, Rockmany 1-6 itp. - Ciężko dostać?  (Przeczytany 4238 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« : Listopada 09, 2015, 15:05:33 »

Witam. Od zawsze chciałem mieć powyższe gry na Pegasusa. Czy naprawdę tak ciężko je dostać czy ludzie nie sprzedają? Metroid od Kaisera bardzo rzadko się trafia. Castlevania 1 też, dwa i trzy to nie wiem czy są nawet na "dyskietkach", ponieważ na Famicoma były na Disk System. Jak to wygląda obecnie?
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #1 : Listopada 13, 2015, 21:05:57 »

Metroid - strasznie ciężko go dostać, widziałem chyba 3x na zagranicznych aukcjach, ale osiągał kosmiczne ceny. Cv 1 - swego czasu dość pospolita, 2- dosyć trudno dostępna, 3 - w wydaniu pirackim w życiu nie widziałem. Co do Rockmanów - da się je skompletować bez większego problemu, ale musisz poszerzyć swoje poszukiwania poza granice kraju. Smile
Zapisane
matizc
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #2 : Listopada 15, 2015, 10:16:29 »

z wyżej wymienionych gier faktycznie najtrudniejszy był do zdobycia Metroid.

Jakiś czas temu kolega z forum MWK wystawił na allegro poszedł za 60zł co jak na moje oko jest kpiną Smile

Ale cóż ten kto wygrał mógł otworzyć szampana Smile

Ja osobiście dałem 100zł za Metroida i uważam, że była to okazja genialna.

Castlevania 3 tylko za granicą, w Polsce był chyba raz na aukcji, a w piracie też nigdy nie widziałem.
Zapisane
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #3 : Listopada 17, 2015, 22:22:42 »

Widziałem tą aukcję za 60 zł i płakałem, że nie byłem to ja... Mam wrażenie, że jak ktoś jest super zapalonym kolekcjonerem to codziennie sprawdza Allegro i wyszukuje takie perełki, a potem pompuje pół wypłaty byle to dostać Smile Ogólnie ostatnio mam dylemat, ponieważ zbieram gry na PS2 od jakiegoś czasu i trochę denerwuje mnie problem porysowanych płyt, które kupuje. Stan niby super itd, a potem porysowane w opór, chociaż działają. Myślałem porzucić PS2 na rzecz Pegasusa, ale czy warto? Uważacie, że można spokojnie kupować gry i zbierać kolekcję? Wydaje mi się, że kompletna kolekcja Pegasusa w opcji NES USA (wszelkie gry, ktore pojawiły się w USA na NES jako moja kolekcja) jest średnio możliwa. A może mi się wydaje?

P.S. To forum ktoś odwiedza codziennie czy zawsze trzeba czekać parę dni na odpowiedź?
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #4 : Listopada 18, 2015, 02:56:51 »

P.S. To forum ktoś odwiedza codziennie czy zawsze trzeba czekać parę dni na odpowiedź?

Raczej to drugie i czasem nie parę dni ale nawet kilka tygodni. Albo odpowiedzi wcale nie zobaczysz, tak ludzie mają wywalone.  Wink
Zapisane

siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #5 : Listopada 24, 2015, 00:26:57 »

Rozumiem. Zastanawiałem się ostatnio czy jest opcja w ogóle zebrać całą kolekcję Pegasusa (gier wydanych EU i US) na oddzielnych kartach posiłkując się moimi japońskimi kontaktami oraz reprodukcjami?
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #6 : Listopada 24, 2015, 22:36:31 »

A masz gdzie trzymać 2000 gier (w przypadku NES/Famicom)? Już pomijając względy finansowe i to, że 95% to crapy. ;]
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2015, 22:38:07 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #7 : Listopada 25, 2015, 07:52:56 »

2 tys? Na US NES nawet połowy tego nie wydali. Może źle się wyraziłem, ale nie planuje kolekcji kompletnej każdej gry tylko to co zostało wydane w US i EU
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopada 26, 2015, 00:50:54 »

Jest blisko 2000 gier na NES/Famicom, łącznie ze wszystkimi regionami i wersjami (czasami były wydawane kolejne, poprawione edycje). Jeśli chciałbyś zbierać wyłącznie z jednego regionu i jedną wersję to 1000 spokojnie możesz się doliczyć. Zresztą, zajrzyj do rom setu No-Intro (brakuje im obecnie kilkudziesięciu dumpów gier z tej konsoli).
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
siemien
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #9 : Listopada 26, 2015, 17:40:09 »

No ja nie planuje ze wszystkich regionów zbierać i każdej wersji.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #10 : Grudnia 18, 2015, 06:26:58 »

No i przede wszystkim pytanie: po co to zbierać?? W jakim celu?? Aby grać czy tylko napawać się widokiem samych gier??
Zapisane

DH
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 12



« Odpowiedz #11 : Grudnia 18, 2015, 16:19:40 »

Ja mam jeszcze lepsze pytanie: po co o tym pisać? szczególnie teraz i tu?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.