Marca 28, 2024, 20:23:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Niesamowita niedzielna retro-przygoda :) !!  (Przeczytany 2103 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
matizc
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« : Stycznia 19, 2016, 01:06:26 »

Miałem ciekawą retro- przygodę w niedzielę.
Odnalazłem kontakt do gościa z Poznania, który miał w latach 90' i początkach lat 2000... firmę z grami. Gość zamknął ją dobre parę lat temu z racji różnych problemów dotyczących patentów praw itd. Po telefonie do niego umówiłem się na przyjazd i zobaczenie co tam u siebie ma. Oczywiście już nieźle wyczyszczone u niego (np. gry na pegasusa pobrane od organizatorów FamiCom itd.). Jednak parę ciekawostek się znalazło, ale... ale... ale...
Zanim przyjechałem do niego, zobaczyłem w necie, że w Poznaniu jest giełda staroci w każdą niedzielę. Czyli dwie pieczenie na jednym ogniu Cheesy
Przybyłem na owy targ i co spotkałem? Sami zobaczcie co za łup w wysokości 110zł:

(gra na ps Vita rozpakowana, bo nie omieszkałem już ją sprawdzić).

Ok przejdźmy do spotkania z człowiekiem "legendą". Gość, który pochwalił mi się, że zanim powstała firma Bobmark, on już sprowadzał do Polski jako pierwszy z chin gierki. Miał ogólnie wszystko- gry na pegasusa, game boy, snesa, game gear, sega, playstaton 1, 2. Konsole, kontrolery, ciekawostki itd. itp.
Niestety wśród tych wszystkich gier miał pełno piratów, które sami tworzyli w domowych zaciszach, co dla mnie to piękna historia, ale nie skorzystałem z dobrodziejstw nieoryginalnych gier. Oczywiście większość gier nówki sztuki co tylko dodało uroku temu spotkaniu.
Opowiedział mi również ciekawostkę podczas gdy buszowałem w kartonach, w których trzyma gry na pegasusa, że jak powstała firma Bobmark to zaczął brać od nich gry i problem był taki, że w tamtych czasach starali się wszyscy jak najwięcej zarobić. Bobmark używał lepszej jakości plastik, jednak z czasem zaczął sprzedawać pośrednikom np. same płytki pcb lub same labele. Także zaczęli nasi sprowadzać od ruskich innych kontaktów plastikowe żółte obudowy i tylko przyklejali okładki i wsadzali do środka płytki PCB, przez co czasami człowiek się pomylił i wsadził nie tą grę co trzeba.
Co ciekawe gość powiedział, że tak samo jak "niebieskie remarks" również gry żółte z "okienkiem" po lewej, które widnieją na zdjęciu niżej są wzięte od Bobmarka i one były oryginalnie u nich składane.
Tylko "zwykłe" żółciaki to były obudowy, które się sprowadzało i osobno przyklejało label, osobno wkładało płytkę PCB.
Czy to znaczy, że te żółciaki z okienkiem, którymi wielu gardzi... tak naprawdę to bracia (nie bliźniaki) kolorowych remarksów, tylko po prostu innej maści? ... Tak by wychodziło.
Z ciekawostek jakie mi powiedział to również to, że już jakoś nie pracuje stale gdzieś "bo nie musi". Niestety z gier na pegasusa miał to co widać u mnie na foto (z ciekawszych). Wszystko inne co pobrałem to gry, które warto zdobyć, więc to wziąłem od niego. Ogólnie człowiek legenda, fajne przeżycie i wrzucam zestaw jaki od niego wywiozłem z dumą... uśmiechem i nadzieją, że takich gości w PL może być więcej Smile

Zestaw "game boy", jeden pirat, ale gry takie klasyki, że wziąłem z miejsca Wink nie jestem pewien co do boxa Gremlins 2, choć jest instrukcja itp. ale jestem zadowolony, bo mam oryginalnego carta:


Zestaw gier na pegasusa:


Pozostałości:
(Od siebie dodam, że ten dziwny headset  controller do PC i light gun do ps2 to nóweczki sztuki, a gry na ps2 bez ryski CIB.)


Dla pytających o "cenę zestawu"- myślę, że bardzo korzystna i cenę ustalałem z nim konsultując każdą grę...czyli np. teksty leciały typu- "no ile dasz, bo ja nie wiem" : )
Wspaniała przygoda Smile !
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2016, 01:17:45 wysłane przez matizc » Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #1 : Stycznia 19, 2016, 10:34:30 »

Heh sam pewnie jak bym zobaczył niektóre z tych rzecz zostawiłbym z 1/4 pensji. GameBoy Color ma u mnie najmniejszą kolekcję gier ze wszystkich posiadanych przeze mnie konsol głównie ze względu na astronomiczne ceny gier a jako dzieciak zawsze wolałem wydać 100 złoty na coś na PSX edycji "Patinium" niż więcej (lub tą samą) sumę na grę na przenośną konsolkę, po latach dziś tego trochę żałuje no ale cóż Grin

Shadowgate zacny tytuł, jak większość point n' click ICOM. Super Breakout też ciekawe. O Catwoman nigdy nie słyszałem (grze, nie postaci). Po arcie na pudełku widzę, że gra przynajmniej nie jest oparta na filmie Catwoman a jedynie na postaci z komiksu. Ogromny plus za oryginalne pudła, ja niestety do swoich gier GBC dawno powyrzucałem -młody i głupi byłem.

Evil Twin na PS2 pamiętam jako dość przeciętny tytuł (grałem w swego czasu wersję na PC). Tytuł dość zapomniany. Unreal Tournament to zaś czysta klasyka do tej pory uwielbiam grać w gry z tej serii. UT czy UT 2004 (UT 2003 było okay o UT III wolę nie wspominać)


Tak nawiasem mówiąc czym był ten tytuł na PS Vita bo nie widzę fotki.
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

matizc
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #2 : Stycznia 20, 2016, 01:18:01 »

fakt... nie wkleiłem foty. Już to zmieniłem Wink
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #3 : Stycznia 21, 2016, 16:10:22 »

Street Fighter x Tekken. Nie jestem i nigdy nie byłem fanem bijatyk, ale na początku swego żywota dostała całkiem niezły zastrzyk bijatyk. Wspomniany już SFxT, Mortal Kombat IX, Ultimate Marvel vs Capcom 3, Injustice...

Bardziej mnie zainteresował Grim Fandango. Świetna gra, dla pozostałych, którzy (podobnie zresztą jak ja) nie mogą dorwać fizycznej kopii polecam Grim Fandango Remastered na PS Vita/Ps4 (opcja cross buy).
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

matizc
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #4 : Stycznia 23, 2016, 12:55:23 »

Grim Fandango za 2 zł... normalnie jakbym złapał Boga za nogi, gra jest niesamowita i też polecam ją w każdej postaci i na każdą platformę do gier Smile !!
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #5 : Stycznia 31, 2016, 05:11:54 »

Niezłe łupy jak na taką kasę. A grania tyle że życia na wszystkie gry nie wystarczy  Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 18 zapytaniami.