Marca 29, 2024, 07:41:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: {HELP} Amiga 500+  (Przeczytany 1601 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« : Stycznia 16, 2016, 10:49:56 »

Kupiłem niedawno Amigę 500+, jest z nią jeden problem, po podpięciu do kontaktu zapala się zielona lampka od zasilania, stacja dyskietek rusza tylko przy włączeniu jeśli w napędzie będzie dyskietka. Baterię już wylutowałem nie zdążyła się wylać. Na ekranie telewizora jednak nie ma obrazu lub pojawia się wzór całego obrazu w białych kropkach, pionowych kresek, tudzież białych kropek "latających po ekranie" potem jest przebłysk kolorów i pojawia się z lewej strony coś na kształt pioruna. Podczas pracy nagrzewa się układ "Fat Agnus" oraz "Paula" i czasem "kickstart". Nie mam jeszcze przelotki DB-23 - Euro Scart, po południu będę lutował i dam info o wynikach, na każdej dyskietce jest to samo. Dioda od dyskietek nie zapala się.
Co może być przyczyną? Jak naprawić?
Jeśli ktoś chce zobaczyć te "wzory" na ekranie podczas pracy mogę dać zdjęcia
Zapisane

Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #1 : Stycznia 17, 2016, 14:21:15 »

Proponuję abyś przyjrzał się ponownie płycie głównej a w szczególności okolicom wylanej baterii. Czy czyściłeś płytę tej amigi? Na twoim miejscu wyciągnął bym wszystkie układy które są w podstawkach [delikatnie aby nie wygiąć nóżek], a następnie "umyłbym" tą płytę. Zwykle jest tak że kwas z baterii, czy elektrolit z wylanych kondensatorów, albo przeżera ścieżki, albo zwiera nóżki układów scalonych, powodując nieprawidłową pracę sprzętu. Ja sam uratowałem swojego Macintosha Plus, po prostu najpierw myjąc płytę główną wodą z płynem do naczyń, oraz delikatnie szczotkując ją aby zmyć resztki elektrolitu kondensatorów, a później susząc ją jakiś czas w okolicach kaloryfera. Płyta odpaliła, ale dopiero po wymianie kondensatorów byłem pewny że wszystko jest w porządku. Na twoim miejscu użył bym czegoś na bazie alkoholu, może być nawet płyn do mycia szyb. Wiem że to takie domowe sposoby i ktoś może się zdziwić że to proponują, ale działają i to jest najważniejsze Smile
Po umyciu płyty głównej, lub nawet przed jej umyciem sprawdziłbym czy wszystkie układy scalone nie mają zielonego osadu na nóżkach, być może to jest przyczyna tego że amiga nie odpala. Sprawdził bym też czy układ ROM, jest prawidłowo wpięty, widzę że masz kick 1.3 i większą podstawkę pod ten ROM, więc upewnij się czy prawidłowo jest wciśnięty w podstawkę Wink
Jeżeli po wyczyszczeniu płyty nadal amiga nie będzie działać, to będziesz musiał sprawdzić ścieżki w okolicach baterii, mogą być uszkodzone od kwasu z baterii. Zaopatrz się w lupę i dobrą lampkę z mocną żarówą, bo dobre oświetlenie to podstawa. Najpierw sprawdź wszystko wzrokowo, a później miernikiem w punktach lutowniczych.
Jeżeli niczego nie znajdziesz, a wszystkie te zabiegi nie wskrzeszą tej amigi, to możliwe że któryś z układów jest uszkodzony, lub sam procesor. Wtedy odezwij się do mnie, wiesz gdzie mieszkam i masz do mnie telefon Wink Może uda mi się ciebie zaopatrzyć w zapasowe układy lub całą płytę z a500+. Wracam do Polski dopiero na AmiParty, w połowie lutego, więc do tej pory powinieneś być w stanie sprawdzić samemu ta płytę główną. Dopiero jak będę w Polsce będę mógł się z tobą spotkać lub wysłać tobie materiały do naprawy.

Pozdrawiam!
Ryan
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.