Marca 28, 2024, 19:23:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: No Man's Sky  (Przeczytany 3150 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« : Sierpnia 11, 2016, 05:34:45 »



Nowa gra - nowa zajawka. Przynajmniej będzie tak dla niektórych z nas. Zakupiona i wstępnie obadana gra robi bardzo dobre wrażenie. Oto przed nami wspaniała wędrówka i eksploracja galaktyki, niezliczonych układów gwiezdnych oraz przeróżnych planet. No Man's Sky to survival pełną gębą. Dbać trzeba o wszystko, o zdrowie, ochronę kombinezonu przed truciznami, wysokimi/niskimi temperaturami. Zbierane materiały zawierają pierwiastki lub ich izotopy niezbędne do działania silników i będące czymś w rodzaju energii dla pancerzy oraz broni. A do zebrania są nie tylko surowce, zdarzają się też schematy do tworzenia nowych technologii, można spotkać boty-sklepy, schrony na planetach (czasami odwiedzane przez.. obcych), stacje kosmiczne gdzie można ulepszyć broń, wyleczyć się, uzupełnić surowce/paliwo albo potargować się innymi podróżnikami. Da się nawet kupić statki kosmiczne ale to raczej zabawa na potem, na początku zdecydowanie brak na to funduszy.



Planety i księżyce różnią się wyglądem fauny i flory (lub jej brakiem), klimatem, typem atmosfery i wieloma innymi aspektami. Choć odwiedziłem dopiero dwie planety oraz jeden z księżyców to muszę przyznać że odkrywanie ich tajemnic sprawia ogromną frajdę. Czasem bywa strasznie, jakieś dziwne odgłosy z jaskini, mlaskanie, popiskiwanie, latające od czasu do czasu drony obcych albo statki kosmiczne kosmitów. To wszystko tworzy specyficzny klimat, po prostu chce się grać!!
  Z innych aspektów podoba mi się dość realistyczne odwzorowanie odległości pomiędzy poszczególnymi obiektami kosmicznymi. Lot z planety na księżyc przy pomocy tradycyjnego napędu (na początku gry) może zająć kilka godzin!! Na szczęście jest jeszcze hiper napęd pozwalający na szybsze podróżowanie. Myk jest taki że dość szybko pożera on cenne nuklearne paliwo.



Z innych ciekawych rzeczy to na PS4 gra ma tylko 23 achievmenty i zapewne niezmiernie ciężko będzie zdobyć nawet połowę z nich. Nie one są jednak najważniejsze ale sama radocha z eksploracji i odkrywania nowych światów. Początek jest obiecujący, oby nie było żadnych wpadek, exploitów i glitchy.
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #1 : Sierpnia 29, 2016, 01:17:10 »

No przy 8 srebrnych i 8 złotych nic dziwnego że brązowych mało, au conrer Dungeon Hunter miał ich 48 i tylko jedno złote. Czy ja wiem czy takie trudne te trofea? Na playstationtrophies.org poziom trudności platyny wynosi jedynie 2/10 i wbicie jej wymaga koło 30-50h.

Co do samej gry słyszałem mieszane opinie. Od "co za kupa" do "jedyne w swoim rodzaju doznanie". Cóż pozostaje sprawdzić kiedyś samemu bo przy zbijającym od wielu osób baty Order 1886 czy Dead or Alive 5 bawiłem się niczego sobie (może przez fakt że nie zapłaciłem pełnej ceny i kupiłem grę dopiero po przecenie). Póki co mam jeszcze sporo zaległego ogrywania.
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #2 : Sierpnia 29, 2016, 19:34:48 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uTTPlqK8AnY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uTTPlqK8AnY</a>
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #3 : Sierpnia 30, 2016, 22:17:58 »

5/10...  Czyli tyle samo ile jeszcze bardziej nudny, bez kampanii single, z mniejszą ilością zawartości i okpropnymi praktykami pre order i mikropłatnościami Evolve. Zresztą zabugowane do granic możliwości i wiecznie crashujące Skyrim dostało 10/10 "bo to duża gra i trzeba się z tym liczyć... Sądzę, że to samo można powiedzieć o większej w skali grze z dużo mniejszym budżetem. Pomijam również 10/10 dla GTAV, które posiada fabułę nudną jak flaki z olejem. Nie mam zamiaru bronić NMS oraz dupnych praktyk marketingowych i cóż każdy ma swoją opinię i złoto dla jednych może być śmieciem dla innych, tak więc respektuje każdą dobrze uargumentowaną opinię. Dla mnie gra wygląda na oklice 6.5/10. Jest po prostu "ok" ani crap ani nic wyśmienitego. Zresztą trzeba sprawdzić samemu bo każda recka ma dać jedynie mniej więcej pojęcie czego możemy się spodziewać. Osobiście naprawdę lubię np. głupkowatą i dość odmużdzającą serię Hyperdimension Neptunia która w necie zbiera noty od 3/10 do 8/10. Kwestia gustu =)

Teraz tylko czekać aż ludzie hardo się przejadą na Battlefield 1 xD
.... A ja najpewniej na Final Fantasy XV Tongue

(edit nie wiem czemu wcześniej napisałem FFXIX... no ale sądzę, że to w sumie i tak tylko kwestia czasu Grin)
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2016, 08:15:06 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Dizzy9
Nadworny programista.
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 351



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 30, 2016, 23:07:44 »

Oj, Skyrim dostawał dużą notę właśnie z tego powodu dla którego No Man's Sky dostaje niskie-w Skyrimie jest od groma rzeczy do zrobienia, przedmiotów do zebrania i tony fabuły do przeczytania. Rzecz jasna, w No Mans Sky nie grałem, ale nie podoba mi się że twórcy zwyczajnie(jeśli wierzyć recenzjom i filmom yt) skłamali w kilku rzeczach(najsławniejszym brakiem chyba jest multiplayer). Wiem, wiem, nie wszystkiego zawsze można dotrzymać(coś jak ja z EB2 xD), ale...no niesmak jest.
btw: od jakiegoś czasu się przymierzałem do wypróbowania Neptunii, ale nie byłem pewny czy brać czy nie brać...jak polecasz, Virus?
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #5 : Sierpnia 31, 2016, 11:21:15 »

Gry z serii Hyperdimension Neptunia to raczej bardziej niszowe tytuły więc nie należy liczyć na jakieś fajerwerki. Jeśli posiadasz PlayStation Vita jest ustawiony bo struktura gier serii idealnie pasuje do konsoli przenośnej. Gry należy traktować z dość sporym przymrużeniem oka -(bo jak inaczej patrzeć na serię w której śledzimy losy anime panienek będącymi jednocześnie CPU swoich narodów LastStation, Lowee i LeanBox -nazwy jakby dość znajome prawda?).

Na Vite główna seria to gry z serii Re;Birth. Miałem co prawda przyjemność zagrać jedynie w część trzecią i bawiłem się niczego sobie. Gry z tej serii zawsze były Dungeon Crawlerami tak więc o otwartych przestrzeniach należy absolutnie zapomnieć. Re;birth 3 o dziwo posiada jednak większe dungeony niż wydana lata wcześniej na PlayStation 3 Hyperdimension Neptunia 2. Większość czasu spędzimy więc na szlachtowaniu potworów. Na szczęście system walki jest naprawdę przyjemny i łatwy do opanowania. Łączenie i ręczne tworzenie combosów jak i miksowanie ataków ciężkich, spread (rozdzielający siłę ataku na kilka przeciwników oraz guard break (złamanie gardy sprawia, że przeciwnicy zbierają duże większe baty)  Dzięki opcji Lily Rank -łączenia w pary heroinek możemy wykonywać ataki grupowe -ich siła zaś zależy od faktu... jak bardzo panienki się lubią. Do tego dochodzą jeszcze przemiany w wspomniane wcześniej CPU (tak trochę rodem z Sailor Moon).

Mamy oczywiście również side questy, zbieranie MASY śmiecia do tworzenia różnych itemków i broni (każda broń ma inny zasięg więc czasem używanie słabszej broni z większym zasięgiem ataku jest dużo bardziej opłacalne) czy nawet zbieranie złomu do odblokowywania dodatkowych opcjonalnych dungeonów (lub tworzenie wariacji tych odblokowanych poprzez zmianę znajdujących się w niej opcjonalnych mini bossów), których zaliczenie wpływa na zakończenie.

Seria re;birth posiada również mini gierkę Stella's Dungeon. Nic wielkiego bo w grze wysyłamy (nie mamy bezpośredniej kontroli) tytułową Stelle po kolejnych piętrach wieży. Co nam to daje? Cóż Stella jest w stanie zebrać broń i przepisy na broń NIEDOSTĘPNE normalnie w grze. Tak więc zapewnienie Stelli odpowiedniego ekwipunku jest również ważne... zwłaszcza, że mini gierka to Rogue Like i panna zawsze zaczyna podróż z poziomem doświadczenia Lv. 1

Graficznie gra wygląda naprawdę ładnie i nawet na sporym TV (grałem na PSTV) gra nie raziła w oczy -no i granie przy pomocy DualShock4 jest jednak wygodniejsze.

Ogółem jak na jRPG na Vite Re;Birth 3 to naprawdę spora ilość zabawy i gry (jeśli pasuje wam taki typ rozgrywki i dziesiątki minut cutscenek... o dziwo angielski voice acting nie jest wcale taki zły, zaś dla pruderyjnych jest dostępna darmowa łatka z dżapskimi głosami).

Pozostałe gry na Vite z serii z którymi miałem styczność to Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart będąca.... strategicznym RPG! -(nie miałem okazji jeszcze zagrać, leży na półce i czeka na swoją kolej, ale recki w necie ma jak najbardziej pozytywne) Hyperdimension Producing Pefection będąca mixem gry rytmicznej i... menadżera dżapskiej "pop idol" -o dziwo zadziwiająca wciągająca gierka xD jak i MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies będący RPG akcji i ogromny fan service (dość powiedzieć, że wszystkie znane heroiny biegają tu w szkolnych mundurkach). Gra nastawiona jest głównie na rozgrywkę online (można grać i online solo -jest również kampania solo) bo właśnie tam możemy zmierzyć się z największymi bossami... i wbić dość upierdliwą, ale w sumie nawet łatwą platynkę.

Jeśli posiadasz PS3 to tu grałem jedynie w wspomniane wcześnie Hyperdimension Neptunia Mark2 będąca obecnie bardziej uboga w content w porównaniu do serii Re;Birth

Tak btw: Dizzy9 czy ja mam Cię w kontaktach na PSN??
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2016, 11:29:58 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #6 : Września 14, 2016, 00:41:57 »

Cóż.. ja NMS cenię przede wszystkim za ogrom świata oraz aspekty bardzo mi bliskie bo związane z kosmosem i astronomią. Ale ta wielkość świata jest ciekawie zrobiona, wszystko generuje się losowo w trakcie "przybywania" do nowego układu planetarnego. To jakie rodzaje planet zwiedzimy, jest całkowicie przypadkowe. W swoim drugim układzie gwiezdnym miałem trzy lodowe planety i jedna zakwaszoną. Teraz np mam jedną alkaliczną pełną złota i emerylu (taki pierwiastek na którym można się szybko wzbogacić) a pozostałe są wodne z tysiącami maleńkich wysepek. Najbardziej jednak lubię zwiedzać księżyce. Przeważnie są bogate w roślinność i są z nich przepiękne widoki.

Gra mi się podoba bo lubię tytuły relaksujące i takie które mnie uspokajają. A ta gra taka jest. Można sobie łazić, zbierać surowce, robić questy, gadać z kosmitami. Nawet walki są banalne. O ile na początku sprawiały trudność, zwłaszcza te prowadzone z pirackimi statkami w kosmosie, to po zdobyciu 24-slotowego multinarzędzia oraz ulepszeniu ofensywnemu statku (wraz z zapasami tytanu do odnowy tarczy) wszystkie bitwy staja się proste.

Dlatego gram sobie relaksacyjnie a jak mi się nieco znuży eksploracja to włączam sobie ESO, które nadal mi się nie nudzi bo PvP, dungeony i triale są zawsze fajne  Tongue
Zapisane

Dizzy9
Nadworny programista.
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 351



WWW
« Odpowiedz #7 : Września 14, 2016, 19:38:24 »

@Virus, Nie wiem kogo masz w kontaktach PSN, to musi być zupełnie inny D9 Smile
Dzięki, możliwe że sobie neptunię upoluję jak będzie po taniości gdzieś bo brzmi jak gra dla mnie.

@SebaSan, Planety się generują losowo, a jak wracasz do danego układu w którym już byłeś to też się od nowa wygenerują czy układ z planetami zostanie zapamiętany gdy do niego wrócisz? Czytałem gdzieś że wszystkie odkrycia na planetach zostają usunięte jak opuścisz planetę więc ten aspekt mnie nieco interesuje...jak to jest z układami?

To dobrze, że gra Ci się podoba, to najważniejsze Wink
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #8 : Września 15, 2016, 06:02:35 »

Zdarzyło mi się wrócić dwa razy do układów i planet, które już odwiedziłem. No i okazało się że miejsce które odkryłem, wydobyte złoża nie zresetowały się, wszystko zostało takie jak podczas opuszczania systemu. To dobrze że gra pamiętała moją aktywność ale nie do końca byłem zadowolony bo na jednym z księżyców wyeksploatowałem złoża jednego z cenniejszych pierwiastków i później jak tam wróciłem to już niewiele na nim mogłem znaleźć  Tongue
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #9 : Września 16, 2016, 10:55:18 »

@Dizzy9
No bo właśnie szukam jakichś rozsądnych osób do dodania by jakby co trofiki online i co-op łatwiej powbijać bo niestety z obcymi różnie to bywa (zwłaszcza z mniej kasowymi grami bo jakoś nikt z moich znajomych nie chce kupić Freedom Wars ablo God Eaters 2 (a solo jest pieruńsko ciężko!)Tongue. Tylko chyba w Megatagmension Neptunia miałem farta i trafiłem na gościa z którym wspólnie wbiliśmy platynkę Grin Jakby co moje PSN ID  w opisie

Co do cen gier z serii Neptunia to może być ciężko bo te gry za cholerę nie chcą zlecić z ceny. Jedyną grą w przyzwoitej cenie jest chyba tylko Producing Perfection która nie jest RPG tylko jak wspomniałem chyba wcześniej Pop Idol Manager. Tak niestety trzeba liczyć się z wydatkiem od 150 do 190 złoty Tongue

@SebaSan1981
Co do No Man's Sky bardzo lubię gry w których możemy odkrywać nieznane i eksplorować światy, niestety będąc ostatnio w sklepie zobaczyłem  cenę i trochę mnie wmurowało. 249 złoty to jednak kupa szmalu biorąc pod uwagę, że bardziej "kasowe" tytuły jak Deus Ex: Rozłam Ludzkości czy Uncharted 4,  są przeszło 40 złoty tańsze. Jak cena zleci do coś koło 139 złoty to rozwarze zakup. Do tego czasu może też panowie z Hello Games zrobią właściwe update'y do gry dodając "ficzery" których zabrakło w dniu premiery.

Nawiasem mówiąc Seba jeśli pamiętasz fantastyczne Dragon's Crown, konieczne obczaj Odin Sphere. Gra to remake klasyka z PS2 i w sumie jest mniej więcej połączaniem Dragon's Crown oraz Murumasa (nic dziwnego, ten sam producent w sumie Grin). Piękna rysowana grafika i gameplay będący mixem RPG i beat 'em up'u. Więcej info w temacie o PlayStation Vita (gra dostępna również na PS4)
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 19 zapytaniami.