Marca 28, 2024, 12:56:08 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor W±tek: Wasz Pierwszy Pegasus  (Przeczytany 17342 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
venom
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 239



WWW
« : Czerwca 24, 2006, 02:10:58 »

Kiedy, skąd mieliście i od kogo swojego pierwszego pegasusa? Smile
Ja pamiętam to do dziś, był rok 1995, pegasusa 777DX kupiła mi ciotka na urodziny. O prezencie wiedziałem już wcześniej i pamietam jak spać nie mogłem Cheesy W zestawie z pegasusem była znana i lubiana składanka 168 in 1. Przez miesiąc prawie z domu nie wychodziłem Smile Dobrze, że wtedy były wakacje, bo bym szkołę zawalił Cheesy
Zapisane

Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Czerwca 24, 2006, 11:22:14 »

Ja pierwszego Pega miałem w 1994 roku z Niemiec. To był baaaardzo dobry klon Nesa. Przetrwał mi do 1999 roku. Gdy mi się rozwalił, to potem dostałem jakąś szajską podróbę, która chodziła mi tylko 7 miechów. Wracając do pierwszego Pega, to w zestawie nie miałem żadnych kartów, ale po włończeniu już był jakiś cart w pegasie tam w środku. Potem oczywiście carty se kupowałem. No, ale to był świetny klon. Niestety nie da się go już naprawić, więc leży gdzieś w piwnicy zakurzony. Padła kontrolka chyba, bo żadnych cartów już nie czyta, więc zakupuje sobie IQ 502. No i może się okarzę, że miałem takiego samego. Naprawdę nie pamiętam jaki to był. Tyle. P.s Wiem, że miał pady z cienkiego plastiku. Tyle.
Zapisane
flclflcl
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 204



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwca 24, 2006, 12:24:52 »

Moj pierwszy pegasus to MT-777DX ktorego mam to tej pory.
Nie pamietam kiedy był zakupiony nie chce mi sie szukać papierów.
Jak ja kupowalem mialem do wyboru gre 168in lub jakaś tam strzelaninka oczywiście ze wybrałem 168in1.
Mój pegasus był kupiony w sklepie nie na żadnym bazarku.
To była najpiekniejsza rzecz jak mnie spotkała.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2006, 12:25:52 wysłane przez flclflcl » Zapisane

dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Czerwca 24, 2006, 13:24:52 »

Pierwszego MT-777DX dostałem w 1991 roku, oczywiś¶cie razem ze 168in1, całe osiedle zwalało mi się do domu, żeby pograć w Contrę czy BattleCity... Czułem się jak pierwszy posiadacz tej konsoli w całym mie¶ście :). Potem stopniowo każdy z moich kumpli kupował sobie podróbki Famicoma.
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 21, 2013, 16:46:23 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
DarQo
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwca 24, 2006, 14:59:49 »

Pierwszego pegaza (MT-777DX razem ze złot± pi±tk±) kupiłem w 1995r. po namowie matki (OM!!!) Wcze¶niej nigdy nie miałem styczno¶ci z jak±kolwiek konsol±/gr± elektroniczn±. To była dla mnie zupełna nowo¶ć. Ale już po dniu grania złapałem bakcyla, i nie tylko ja, przez co miałem bardzo dużo wojen z rodzeństwem Tongue
Zapisane

p***ole metro wole retro
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Czerwca 24, 2006, 15:39:50 »

Ofkors moje pierwsze sprzęcicho to Atari 65XE i Commodore 64 w roku '86, a potem Atari 2600 i oryginalny Nes z niemiec.
Pierwszego pegaziora miałem w 1992 roku. Pamietam ze pojechalismy po nowe meble i przy okazji pegasa ;]  Tak naprawde nie byl to pegasus, a Nintendo MKIII-1500, swietna konsola, super jakosc i miala wbudowane 150 gier w srodku (był Street Fighter 2 - najlepszy jaki wyszedł na paga). Pod koniec roku kumpel-sąsiad kupił tez podobną konsole, tez Nintendo ale inny model (czerwono-kremowy) w zestawie miał 168in1 oraz tadaaaa: Don Doko Don 2  ;]  Ale wymiataliśmy w te gry, hohoooo Smile
Zapisane
sobek
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 95



« Odpowiedz #6 : Czerwca 24, 2006, 21:21:11 »

Hehe. Pierwszy pegaz to był oczywiście IQ 502. Wspaniały model. Pamiętam jak razem z tatą pojechaliśmy do Białegostoku po to cudo. Kosztował całe 200 zł, ale było warto. Dostaliśmy jakąś składanke (z 8 gier było), którą potem wymieniliśmy już nie pamiętam na co.
A wiecie co jest najgorsze? Że tego wspaniałego Pegazusa oddałem (znaczy "pożyczyłem") moim ciotecznym braciom, którzy jak czegoś nie rozwalą to spisują dzień na straty. Cholernie żałuje tej decyzji... Sad
Zapisane
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwca 24, 2006, 22:08:27 »

Moją pierwszą konsolą był Terminator - g**** takie co połowy cartów nie czytało Cheesy, potem  c64, a na końcu  miałem już porządnego Nes’a sprowadzonego od naszych zachodnich braci – późniejsze sprzedanie go uważam za największy błąd w moim życiu Sad
Zapisane



stiffer
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 149



WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwca 25, 2006, 00:18:14 »

Jak dzis pamietam! 1993 rok, dostalem NESa z USA z 20 cartami. Wszystko bylo super, ale okazalo sie, ze NES jest "European version" (PAL) a carty sa NTSC. Zalamka... dzialal mi tylko jeden cart Tecmo Wrestling (yeeeeeeeeah Smile ), reszta po wlaczeniu zaraz sie resetowala... 19 NTSC zostalo odeslanych do USA, NES poszedl do piwnicy i po niedlugim czasie namowilem tate na pegasusa - nie wiedzac, ze to klon NESa. Wydawal mi sie "podobny" (mowa o grach), a w naszych warunkach lepszy, bo koledzy mieli "kardridże" (fonetycznie piszac). Zgadnijcie jaki byl moj pierwszy pegasus? IQ 502 oczywiscie!

Jak dzis pamietam ten dzien. Dopiero o 17 tata wrocil do chaty i poszlismy szybko do salonu gier kupic konsole (caly dzien meki i oczekiwania Wink ).  Jak to było? Milion pięćset zaplacilem? Smile Do tego cart 8in1 (mistrzowska skladanka) za 96zł (albo 69 - nie jestem juz pewien, wtedy bylo do zajebiscie duzo jak na gre). Na tym carcie pilowalem z pol roku. Potem juz bylo z gorki...

IQ502 mam dalej, sluzy dzielnie! Oryginalne pady co prawda padly mi po 2 latach juz, potem kupowalem sławne bumerangi (45zł jeden, wyłamywały sie klawisze. Doslownie wylamywaly sie - po dniu lecialem z reklamacja), teraz mam jakis szajs a la PSX. Zdjecie mojego IQ gdzies juz na forum rzucalem. Troche parszywie wyglada, ale widac, ze dal duzo radosci Wink. "Eject" - nie dziala, gniazdo sieciowe przyklejone, zaślepka w slocie na carty wylamana i jakis taki... porysowany. Niemniej dziala! Smile

Ci ktorzy nie mieli nigdy jako takiego Pegasusa - zalujcie, kultowa konsola (zachecam do wydania paru łojro na allegro). W sumie jak tak pomysle, inne famiclony zaczely pojawiac sie dopiero kolo 95,96 roku, wiec kazdy starszy gracz byl skazany na jedyną słuszną konsolę - Pegasusa Smile
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #9 : Czerwca 25, 2006, 04:01:37 »

Cytuj
inne famiclony zaczely pojawiac sie dopiero kolo 95,96 roku, wiec kazdy starszy gracz byl skazany na jedyną słuszną konsolę - Pegasusa Smile
[snapback]7146[/snapback]

Gdzies tak do 95, moze 96 na rynku były same dobrej jakosci klony nes/famicom. Byly to glownie pegasusy oraz Nintendo (klon o nazwie Nintendo ;] ). Po 95-96 rynek coraz bardziej zalewały rozne tandetne badziewia, ten trend trwa do dzis.
Zapisane
Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #10 : Czerwca 25, 2006, 13:19:31 »

Stiffer ja sobie kupuje na allegro IQ 502. Wszyscy piszą, że to praktycznie najlepszy klon, więc ok.
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #11 : Czerwca 25, 2006, 14:27:59 »

dobry, ale nie najlepszy. ja mam klon o nazwie "nintendo" (oznaczenia nie pamietam) i jest lepszy od IQ i od 777DX, na tych dwoch ostatnich mam karty ktore wyswietlają błedy graficzne (np. immortal, sd gundam oraz wiele nowych gier z bazaru/te tandety nowe) a na moim nintendo wszystko smiga. No ale ogolnie polecam ci kupic IQ 502
Zapisane
flclflcl
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 204



WWW
« Odpowiedz #12 : Czerwca 25, 2006, 16:32:59 »

Eee tam wole MT-777DX i tak zostanie najlepsza dla mnie maszynka  Cheesy
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Czerwca 25, 2006, 18:06:57 »

ja mam dwa 777dx i jeden iq 502, niestety ustepują nieco mojemu "nintendo". ale oczywiscie 777dx to jeden z najlepszych pegasów, lepszy od iq502.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2006, 18:07:12 wysłane przez siudym » Zapisane
Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #14 : Czerwca 25, 2006, 18:34:17 »

Dobrze wiedzieć Siudym, więc kupię sobie 777tx.
Zapisane
flclflcl
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 204



WWW
« Odpowiedz #15 : Czerwca 25, 2006, 20:50:59 »

Cytuj
oczywiscie 777dx to jeden z najlepszych pegasów, lepszy od iq502.
Mati jak ci pisalem na pw ze MT-777DX jest lepszy od iq502 uwierzyć nie chciałeś
Zapisane

Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #16 : Czerwca 25, 2006, 21:51:18 »

Wtedy jeszcze miałem wątpliwości. Teraz jestem na 100 pewny, że go chcę. No, bo zkoro jest lepszy?
Zapisane
DarQo
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #17 : Czerwca 25, 2006, 22:41:29 »

a niby w czym??
Zapisane

p***ole metro wole retro
Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #18 : Czerwca 25, 2006, 23:01:41 »

Bardzo możliwe że lepszy, lecz w mojej opinii padów od IQ-502 to i zamumifikowane działo z czasów Henryka II nie przebiję. Służą dzielnie, plastik użyty do ich wyrobu jest nawyższej próby!
Za to na padach od MT-777DX sie zawiodłem, albowiem znalazłem jeden jakieś 5-6 lat temu, działa a po 5 minutach przestał. Wyjąłem płytkę i na niej grałem, bez gumek... Siostra chciała zagarać, kurde nieopatrzna, złamała. Dostała kowadłem z 2 piętra.
Zapisane
Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #19 : Czerwca 25, 2006, 23:33:18 »

Darqo na to pytanie ci nie odpowiem, bo sugeruję się zdaniem Siudyma i Flclflcl'a. Teraz dziad mówi, że IQ 502 ma lepsze pady niż ten drugi. No i znowu mam wątpliwości.
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.