Marca 28, 2024, 18:50:28 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Gry Wbudowane Fabrycznie W Pegasusa  (Przeczytany 3759 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
venom
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 239



WWW
« : Czerwca 26, 2006, 20:34:37 »

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie w jaki sposób są wbudowane gry w niektóre konsole pegasusa? I jak to działa, że konsola wie czy zewnętrzny kartridż jest wsadzony do niej czy nie?
Zapisane

Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Czerwca 26, 2006, 21:00:54 »

Też się nad tym zastanawiam, ale z tego co wiem, to w środku takiego Pega jest wsadzona sama płytka jaką mają carty.
Wiem, tylko tyle.
Zapisane
kiter
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 63


« Odpowiedz #2 : Lipca 01, 2006, 01:27:02 »

jezeli kart nie jest wlozony to odpala sie to co jest wbudowane (najczesciej bylo to nazywane gry w pamieci - przynajmniej ja tak sie spotkalem)
przewaznie byla to skladanka typu 9999999999 in 1
z tego co pamietam to byly to uklady podobne jak w kartach, nieraz byly w podstawkach (i mozna je bylo wymieniac na inne pasujace), zdarzaly sie tez wlutowane

a co sposobu wykrywania obecnosci karta to pewnie na poziomie elektroniki jest to zrobione, bo raczej nie ma jakiegos mechanicznego przelacznika ktorego by wciskal wkladany kart (glowy nie dam, bo dawno nie widzialem na oczy takiego pegaza)
Zapisane
NiGHTeR!
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Lipca 08, 2006, 15:12:48 »

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na tym forum lecz z pegasusami mam doswiadczenie od malego dzieciaka  ;] Otoz to jeśli chodzi o klony to - przewaznie gry wbudowane mialy głównie famicomy, posiadalem dwie sztuki takowego modelu, gry "wbudowane" to nic innego jak poprostu zwykły kart przylutowany najczesciej na taśmy przewodzące do płyty głównej konsolki, oczywiscie plyta glowna byla w odpowiedniej wersji tak aby mogła obsługiwać dwa karty automatycznie przełączając sie miedzy nimi po wstawieniu karta w główną głowice, przełączanie było rozwiązywane najczęściej na zasadzie zwykłej zworki, przykład: Weżcie sobie dowolny kart od pegasus'a, odwróćcie tyłem i przyjrzyjcie sie pinom łączącym - w poblizu srodka znajdziecie cztery styki ktore sa zmostkowane po dwa, tymi to wlasnie stykami rozwiazywano problem "przełączania" się między kartami lub "wykrywania" czy w głównym gnieździe znajduje sie kart, dodam jeszcze tyle, że kiedyś jako mały brzdąc wpadlem na taki pomysł: Karta ktory był "pamięcią" z grami - wylutowałem a w jego miejsce wlutowałem złącze głowicy do kartów od pegasus'a, w wyniku czego otrzymalem "wymienną" pamięć, pamiętam zdziwienie znajomych jak w swoim famicomie miałem "złotą piątke" lub sławną 168 in 1, ech piękne czasy Cheesy Pozdrawiam...
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 112


« Odpowiedz #4 : Lipca 10, 2006, 20:41:15 »

Tego typu klonem jest  console tv (http://www.nes.e9.pl/photogallery.php?photo=22)  Taki kupiłem w Auchąn
Zapisane
pawgal
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #5 : Lipca 19, 2006, 21:43:45 »

A ja też mam coś w podobie tego klona, i umnie jest wbudowane 1500 in 1. Czy mógłby wymienić bez konieczności używania lutownicy tego carta? z bliska wygląda to mniejwięcej tak:

Może poprostu można go wyjąć? bo ja niewiem co mam zrobić z lutownicą by działało mi wbudowane 168 in 1. Wydaje mi sięże moge poprostu wymienić carty Cheesy Co znawcy na to?? Smile

Wmiare możliwości będe mógł zamieścićzdjęcia lepszej jakości (bo te robione telefonem)
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2006, 21:45:28 wysłane przez pawgal » Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
kiter
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 63


« Odpowiedz #6 : Lipca 21, 2006, 23:07:16 »

po prostu masz 2 slot do kartow tyle ze wewnetrzny Smile
powinien podpasowac kazdy kart (oczywiscie po wczesniejszym zdjeciu obudowy)
Zapisane
reset
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 149


a_e


« Odpowiedz #7 : Lipca 22, 2006, 07:16:25 »

pawgal tego carta 1500 in 1 mozesz smialo wyjąc, nic sie niestanie a w jego miejsce mozesz wlozyc dowolną gre, jaka ci tylko przyjdzie do glowy
co do console TV(na baterie) to niedopatrzylem sie tam wbudowanego carta, to chyba tam jest juz na stale
Zapisane

Nie kładźĽ trampków na parapecie bo Ci rower z piwnicy ukradn±
pawgal
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #8 : Lipca 22, 2006, 10:18:08 »

Dzięki za wiadomość.. będe musiał popróbwoać może coś ciekawego z tego wyniknie. Potem tu napiszę co i jak zrobiłem Cheesy

OK! Operacja zakończona powodzenie. Wyrzuciłem tamto 1500 in 1 i zamiast tego wrzuciłem 168 in 1 Smile od razu lepiej sięczuje jak widze ze działa jak powinno Smile

 
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2006, 17:33:28 wysłane przez pawgal » Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
James25
Go¶ć
« Odpowiedz #9 : Lutego 03, 2007, 13:33:05 »

Mam GameStara (http://www.nes.e9.pl/photogallery.php?photo=20). Kolega niedawno mi dał, bo mu się znudził. Tam wbudowane jest "9999999999 in 1" z samymi fajnymi gierkami, jak "Duck Hunt", "Clay's shooting" i "Road fighter". Mam też zepsutego klona Famicom'a, z którego wyjąłem (jak u pawgala) innego carta. Myślałem, że w GameStarze też jest coś takiego, a tu nie! Tam jest parę kabli i trzy płytki! Próbowałem włożyć tego carta, co go "wyciągłem" z Famicom'a, ale nic się nie pojawia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2007, 13:34:35 wysłane przez James25 » Zapisane
gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #10 : Grudnia 20, 2007, 10:03:16 »

Cytuj
Weżcie sobie dowolny kart od pegasus'a, odwróćcie tyłem i przyjrzyjcie sie pinom łączącym - w poblizu srodka znajdziecie cztery styki ktore sa zmostkowane po dwa, tymi to wlasnie stykami rozwiazywano problem "przełączania" się między kartami lub "wykrywania" czy w głównym gnieździe znajduje sie kart
[snapback]7852[/snapback]

Te zworki nie maja zwiazku z przelaczaniem slotow. O tym ktory slot bedzie aktywny, decduja piny 31 i 30(+5V w zewnetrznym zlaczu)
Zasada jest prosta, wlozony kart zamyka obwod zasilania +5V. Famicom i Pegasusy maja jeden +5V(pin31) tak jak NES (pin36)

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.