Marca 29, 2024, 03:17:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Commodore 64  (Przeczytany 31512 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
koNESer
Gość
C64
« Odpowiedz #20 : Września 22, 2007, 15:56:57 »

Mam hardcorowe ciœnienie na obraz super jakoœci na c64.......mam na myœli eurozłšcze.

taki kabelek chce zrobić
http://allegro.pl/item246736040_kabelek_do...uper_obraz.html

Wœród szrotu jaki znajduje się w moim pokoju znalazłem kabel Din 5(dorobię te 3 piny) oraz eurozłšcze,zapał na zrobienie kabla mam naprawdę ogromny,gdyż ostatni tydzień przesiedziałem właœnie przed c64 jedyne co mi stoi na przeszkodzie to brak schematu kabla.

LICZĘ NA WASZĽ POMOC!!!
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


C64
« Odpowiedz #21 : Września 22, 2007, 16:31:31 »

Kod:
     /       \
     /  8   7  \
     | 3  6  1 |
     |  5   4  |
     \    2    /
      \_______/

  Pin| Signal
  ---+-----------------------
   1 | LUMINANCE
   2 | GND
   3 | AUDIO OUT
   4 | VIDEO OUT (composite)
   5 | AUDIO IN
   6 | CHROMINANCE
   7 | NC
   8 | NC

Note: All pictures show the plug side.




łšczysz ze sobš luma, chroma i masę. we wtyczce typu scart luma to pin 20 a chroma to pin 15.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2007, 16:40:25 wysłane przez v jupiter » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
koNESer
Gość
C64
« Odpowiedz #22 : Września 24, 2007, 21:52:13 »

Mam kolejny problem zwišzany z C64....a raczej potrzebuje zrobić zabieg kosmetyczny,(czyt. drobny tuning) Tongue z waszš pomocš

Otóż zauważyłem że na mojej komodzie uszkodziło się logo a mianowicie cyferka "64",nie wiem czym jest to spowodowane,ale farba na logo po lekkim dotknięciu odchodzi bardzo łatwo,działa to jak jakaœ zdrapka smiley
Wyglšda to bardzo brzydko

http://img252.imageshack.us/my.php?image=dsc05035uo7.jpg
http://img127.imageshack.us/my.php?image=dsc05037nl5.jpg

Planuje zrobić nowe logo lecz nieco stuningowane,tzn. białe literki i cyferki na czarnym tle,jedynie chciałbym zachować "tęcze" w oryginalnych barwach.Wszystko fajnie tylko...wgrałem dziœ Photoshopa i jest to dla mnie czarna magia,niestety,próbowałem przerobić zdjęcie mojego starego loga na nowe ale nawet nie mam pojęcia jak się za to zabrać,gdyby ktoœ z was napisał mi jak można okreœlić skale samego projektu,tak żeby po wydrukowaniu miał odpowiednie wymiary,byłbym bardzo wdzięczny.
Na razie zrobiłem wstępnš obróbkę tylo po to by mniej więcej zobrazować o co mi chodzi
http://img253.imageshack.us/my.php?image=c64dv2.png

Wymiary Loga:11cm/1cm

PS.Za wszelkš pomoc SERDECZNE DZIĘKI!!!

PS2.Gdyby się komuœ zechciało podjšć próbę zrobienia owego Loga...może być pewny  że postawie flaszkę
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


C64
« Odpowiedz #23 : Września 30, 2007, 14:37:18 »

wersja hires do druku, mozna jeszcze przekonwertowac na CMYK ale sproboj najpierw tak.

http://www.keepmyfile.com/download/aef20b1904279



Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
koNESer
Gość
C64
« Odpowiedz #24 : Września 30, 2007, 14:56:34 »

Wyœmienicie to wyglšda......stawiam flaszke
Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 313


C64
« Odpowiedz #25 : Marca 08, 2008, 20:33:04 »

Ja co prawda nie jestem zainteresowany kupnem, ale ponieważ masz (miałeœ) ten sprzęt, zadam kilka pytań:

1. Czy kasety do C64 sš dokładnie takie same, jak kasety magnetofonowe z muzykš?

2. Jeżeli tak, to czy da się wykorzystać zwykły magnetofon zamiast dedykowanego?

3. Kiedyœ bawiłem się emulatorem C64. Przy pewnych kombinacjach klawiszy wpisywały się znaki "graficzne" podobne jak elementy ramek w MS-DOS. Czy na prawdziwym C4 też jest możliwe wpisanie ramek (z linii polecenia).

4. Jak długo trwa załadowanie œredniego programu (czas odtwarzania odpowiedniego fragmentu kasety)?
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


C64
« Odpowiedz #26 : Marca 08, 2008, 20:53:31 »

1-3. tak
4. zdazysz sobie zrobic kawe
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Nintendomaniac
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 149



WWW
C64
« Odpowiedz #27 : Marca 08, 2008, 21:43:12 »

Cytuj
1-3. tak
4. zdazysz sobie zrobic kawe
[snapback]18592[/snapback]

Dokladnie.

4. Ale trzeba czatowac przy komputerze, bo niewiadomo kiedy gra sie zaladuje.
Zapisane

Napisz na kartce 100x - "NIE BĘDĘ SPAMOWAŁ, BĘDĘ SIĘ STARAŁ PISAĆ SENSOWNIE"
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 313


C64
« Odpowiedz #28 : Marca 08, 2008, 23:01:42 »

Jeszcze jedna sprawa:

Czy C64 posiada własny dedykowany monitor (podobnie, jak pecet), czy podłšcza się go do telewizora?
Zapisane
Mejs
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 196



C64
« Odpowiedz #29 : Marca 08, 2008, 23:44:02 »

C64 da się podłšczyć normalnie kablem antenowym.
Zapisane
Nintendomaniac
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 149



WWW
C64
« Odpowiedz #30 : Marca 09, 2008, 09:36:02 »

Cytuj
C64 da się podłšczyć normalnie kablem antenowym.
[snapback]18597[/snapback]

Ale monitory też sš.
Zapisane

Napisz na kartce 100x - "NIE BĘDĘ SPAMOWAŁ, BĘDĘ SIĘ STARAŁ PISAĆ SENSOWNIE"
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


C64
« Odpowiedz #31 : Marca 09, 2008, 18:37:35 »

Cytuj
Jeszcze jedna sprawa:

Czy C64 posiada własny dedykowany monitor (podobnie, jak pecet), czy podłšcza się go do telewizora?
mozesz sobie wyprowadzic composite ze zlacza monitorowego. normalna wtyczka DIN-5 (taka jak do midi) wchodzi do tego gniazda i ma wszystkie potrzebne piny. jesli uda ci sie dostac wtyczke DIN-8*360 (moge podac namiar sklepu gdzie taka kupic) to da rade takze wyprowadzic sygnal S-Video (tylko nowsze modele komcia).
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #32 : Marca 06, 2009, 21:29:33 »

Commodore 64 był pierwszym moim komputerem.. pamiętam jak miałem 11-12 lat zagrywałem się dniami i nocami w gry sportowe, kowbojskie i przeróżne strzelanki. Pamiętam jak dłubałem śrubokrętem w magnetofonie patrząc w ekran czy te trzy linie zamiast zygzakowatych stają się ciągłe...
_____________________________________________________________________________________

Zdjęcie sprzed 16tu lat  biggrin Ja podczas gry w Kurs Jazdy...
_____________________________________________________________________________________
Do dziś pamiętam te rewelacyjne gierki takie jak The Tube, Bomb Jack, Fernandez lub Commando. Bardzo mile wspominam kowbojskie Plucie do kufli, Dojenie krów i inne konkurencje rodem z Dzikiego Zachodu. Na początku nie mogłem się połapać w sterowaniu, okazało się że większość z nich to typowo masherskie pozycje. Była też fajna gra kowbojska w której chodziło się kowbojem po pociągu albo konno ścigało dyliżans...dziś niestety C64 już nie mam ale miło wspominam czasy gdy komunikat "syntax error" był na porządku dziennym Wink Info o błędzie składni widziałem tylko i jedynie na poczciwym Commodore...
Zapisane

kyuSea
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


WWW
« Odpowiedz #33 : Marca 07, 2009, 11:38:28 »

Też mam sentyment do tego sprzętu.
A najlepiej wspomina sie gry w które wrzuciło sie do kaseciaka na początku,
ale też wiele innych gier.
Kung-Fu master, Summer Games, Fox Fight Back, Hard & Heavy,
Enduro Racer, Strike Force Cobra.
Zreszta rownie fajnie tworzylo sie programy w Basicu, typu kolko i krzyzyk, edytor spriteow sterowany joyem, proste demka. Nawet teraz czasami ma sie ochote wklepac jakies algo w Basicu na emulacji.
Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 313


« Odpowiedz #34 : Marca 17, 2009, 05:52:27 »

A ja mam takie zapytanie:

Czy zdarzają się ukryte błędy wczytywania gier? Chodzi o to, że jak przy wczytywaniu przekłamią się pojedyncze bity, to gra sie wczyta i uruchomi, dopiero podczas grania lub wyświetlania czołówki błąd da o sobie znać. Bo przy duzych błędach gra nie uruchomi się.


Czy da się "odświeżyć" kasety, z którymi są problemy w następujący sposób:
Ustawiamy głowicę na magnetofonie, przegrywamy całą kasetę do komputera.
Następnie za pomocą programu konwertera (czasem niektóre emulatory posiadają w sobie taki konwerter) konwertujemy nagranie na obraz bitów. Sprawdzamy w emulatorze, czy gra działa. Jeżeli nie, to trzeba jeszcze raz przegrać i przekonwertować.

Jeżeli gra działa na emulatorze, to na podstawie obrazu pamięci generujemy sygnał dźwiękowy (wydaje mi się, że są takie programy służące do tego). Potem ten sygnał nagrywamy na kasetę zastępując oryginalny sygnał.

Albo też można nagrać na płytę Audio-CD, wtedy powinno się wczytywać bez żadnych problemów do prawdziwego Commodore.
Kompresja stratna dźwięku typu MP3, Ogg Vorbis nie wchodzi w grę, ponieważ te kodeki są stworzone dla ludzi, więc człowiek nie odróżni oryginału i MP3, ale dla Commodore sygnał może być znacznie zniekształcony.
Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #35 : Marca 17, 2009, 10:37:33 »

Albo też można nagrać na płytę Audio-CD, wtedy powinno się wczytywać bez żadnych problemów do prawdziwego Commodore.
Kompresja stratna dźwięku typu MP3, Ogg Vorbis nie wchodzi w grę, ponieważ te kodeki są stworzone dla ludzi, więc człowiek nie odróżni oryginału i MP3, ale dla Commodore sygnał może być znacznie zniekształcony.

Polecam przylutowanie kabelka z jackiem bezpośrednio do płytki magnetofonu, w miejscu gdzie jest przekazywany sygnał z głowicy.Sam tak przerobiłem magnetofon i podłączam go do mixera który podpięty jest do pieca.Programem WAV2PRG możemy konwertować pliki T64,PRG,P00 na Wavy bądź od razu wczytywać do komody.
Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 313


« Odpowiedz #36 : Kwietnia 07, 2009, 22:43:45 »

Commodore 64 w postaci laptopa - ciekawy projekt: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1279846
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #37 : Kwietnia 08, 2009, 17:11:15 »

Atari było pierwsze ;-)

http://www.engadget.com/2007/12/24/atari-1500xl-laptop-mod-the-best-of-80s-tech-in-a-convenient-m/
http://technabob.com/blog/2007/12/24/atari-xl-laptop-8-bit-computing-goes-portable-casemod/

(btw. ten sam typek go robił)
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #38 : Lipca 28, 2009, 23:04:18 »

Komoda, była moim pierwszym mikrokomputerem z jakim się spotkałem, było to około roku 2000/2001 Tongue Jest to chyba najlepszy mikrokomputer na świecie Cheesy Do dziś na tą platformę powstają gry i rozszerzenia Smile Moją ulubioną grą był "Rick Dangerous" ^^
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #39 : Lutego 20, 2010, 16:20:05 »

Coś wspaniałego poczułem się znowu jakbym miał 10 lat!

Ehhh te stare dobre czasy.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.