Kwietnia 19, 2024, 21:39:54 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Starforce  (Przeczytany 3586 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
dafczynsky
Go¶ć
« : Czerwca 28, 2006, 21:53:46 »

STAR FORCE

TEHKAN & HUDSON SOFT - 1985

Musiałem nadrobić brak tego tematu. Na 168in1 gier było oczywi¶cie 168, ale godnych uwagi zaledwie kilkana¶cie (ale jak się miało tylko ten cart, nie narzekało się i grało w co popadnie ; ) ). Jedn± z najlepszych na tej składance była gra StarForce. Gra, w której leciało się statkiem kosmicznym w górę i nawalało we wszystko, co się poruszy (a ruszało się całkiem żwawo).

Klasyka, kult, jeden z prekursorów gatunku. Poziom trudno¶ci wzrastał wraz z czasem rozgrywki i po paru poziomach robiło się całkiem nieprzyjemnie. Niepowodzenia sprawiały, że z jeszcze większ± chęci± odpalałe¶ t± grę i w wielk± satysfakcj± przechodziłe¶ level, który przedtem wydawał się nie do przej¶cia. Takich momentów się nie zapomina...  ; ) Znakomita muzyka (dzi¶ już bardziej przeszkadza... ; ) ), zwłaszcza przy bossach (którzy swoj± drog± byli przebanalni...).

Nie ma chyba nikogo, kto w StarForce'a by nie grał, klasyk.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2009, 12:53:09 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Czerwca 28, 2006, 21:59:55 »

W pełni się zgadzam! StarForce ma niesamowity kosmiczny klimacik, do dzisiaj pogrywam w telefonie. Ciekawie zrobiona grafika, jest prosta a dzięki technice cieniowania wygląda okazale. Nie wiem czy nie wstawic StarForca na pierwszym miejscu strzelanek zaraz po nim chyba Gyrodine. Heh.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2006, 22:01:07 wysłane przez siudym » Zapisane
DarQo
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipca 02, 2006, 18:34:46 »

StarForce to istny łamacz padów. Tempem akcji wci±ga na długo. Niestety, czasem robi się ostry mekelosz, wtedy możemy się tylko modlić żeby nie skusić.

BTW, kto¶ już prosił o spis wszystkich gier ze 168in1, ponawiam apel!
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2006, 18:37:23 wysłane przez DarQo » Zapisane

p***ole metro wole retro
Mejs
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 196



« Odpowiedz #3 : Lipca 02, 2006, 23:22:32 »

Ta gra jest mega !! Takiego rozpierniczu na Nesie jeszcze nie widziałem. Coś wspaniałego a jak trzeba atakować ten biedny guziczek aby stateczek szybko strzelał ? Żaden tam Auto-Fire. Coś wspaniałego. Palce bolą po graniu jak trzeba.

Kocham tą gre  cheesy
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Lipca 02, 2006, 23:35:50 »

Jest także kontynuacja "Super Star Force". Uważam jednak, że jest gorsza od poprzednika, nie ma już ona tego specyficznego klimatu  :wink2:
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2006, 23:39:59 wysłane przez siudym » Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 21, 2007, 10:03:56 »

Eh...  rolleyes
Jak może co niektórzy zauważyli (a inni zauważą pewnie niedługo) ponownie wzięła mnie mania na StarForce. Obecnie jest to jedyny tytuł, który non-stop odpalony jest na mojej konsoli oraz emulatorze. Coś miodnego, zdecydowanie najlepsza strzelanka kosmiczna jaka kiedykolwiek wyszła! Nawet absurdalny poziom trudności jest do opanowania po kilku dniach z tą grą (a co dopiero po latach ; ) ). A slalomy między kulami przeciwników to czysta poezja! To trzeba zobaczyć samemu!
I ta oprawa muzyczna... Geez! Co z tego, że są jedynie cztery tracki, skoro powalają na kolana?
Gra niemalże bezbłędna. Sprawia, że po 16-stu latach wciąż gram z niezmiennym zapałem. Polecam!
Zapisane
Khaine
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 71



WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 21, 2007, 10:11:24 »

Rzeczywiście na 168 in 1 była to jedna z najlepszych pozycji. Równać mogły się z nią tylko Contra i Macross, oraz Galaga z Galaxianem. Daf zgadzam się z tobą, że to najlepsza kosmiczna strzelanka. Było gier tego typu trochę, ale do niej to żadna się nie umywała.
Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 275


« Odpowiedz #7 : Sierpnia 21, 2007, 20:38:53 »

glupie pytanie - czy ta gre da sie w jakikolwiek sposob ukonczyc?
czy tez poziomy sa generowane losowo

(moze "zeta squadron" jest ostatni?)
Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 21, 2007, 20:52:44 »

To znaczy w wersji (J) jest tak - jest 24 leveli (od alpha do omega), natomiast później pojawiają się bossowie nazywani per 'infinity'. Doszedłem do trzeciego takiego bossa z rzędu i stwierdziłem, że dalej nie warto grać. Sądzę, że powtarzaliby się oni w kółko (lub też w nieskończoność - ang. 'infinity') ; )
A poziomy oczywiście generowane losowo nie są. Tyle tylko, że w około 3/4 alfabetu etapy zaczynają powtarzać się (tzn znów lecą od początku). Z tym, że dotyczy to tylko wyglądu planszy, przeciwników jest z levelu na level coraz więcej.
Zapisane
Mad_Man
Go¶ć
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 31, 2007, 02:24:00 »

O ile dobrze pamiętam grałem kiedyś w tą grę na konsoli i ostatnim BOSSem był cel Zeta. Potem za każdym następnym przejściem rundy był cały czas ten sam Zeta-BOSS i odechciało mi się grać. Może cart miał błędy, albo moja pamięć się popsuła, ale jestem całkiem pewny, że ostatni BOSS w następnych rundach się powtarzał.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #10 : Stycznia 29, 2008, 16:06:18 »

mam ja na jednym badziewnym cart'cie i odpalilem sobie dzisiaj. ku mojemu zaskoczeniu zamiast napisu STAR FORCE pojawilo sie logo STAR WARS Cheesy heh
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2032



WWW
« Odpowiedz #11 : Stycznia 11, 2011, 02:24:12 »

Sporo czasu spędziłem przy tej grze. Najbardziej mnie zaciekawiło że levele nosiły nazwy od liter alfabetu greckiego pocz±wszy na alfie a na omedze kończ±c. Można było w ten sposób "zorientować" się ile jeszcze etapów pozostało do ukończenia.
Grafika w StarForce rzeczywi¶cie jest jedn± z ładniejszych i bardziej wyrazistych. Bardzo dobrze zostały dobrane kolory i przeciwnicy z pociskami nie zlewaj± się z tłem tylko sa na nim dobrze widoczni. Jest to duża zaleta bo ileż to już było strzelanek gdzie projectile zlewały się z tłem, wszystko "mieniło się" w oczach i nie dało się przez to grać..
Co do zakończenia gry.. którego¶ dnia zabrałem si± na poważnie za SF i dotarłem do levelu Omega. Po ubiciu jego bossa (takiego samego jak i poprzedni bossowie) okazalo się że można grać dalej ale dalsze levele trac± swoje oznakowanie. Gra się na swój sposób zapętla i nie ma w niej zakończenia. Było tak przynajmniej w tej wersji Star Force któr± miałem na swoim starym 168in1.
Zapisane

Jajcarz
Go¶ć
« Odpowiedz #12 : Stycznia 11, 2011, 11:01:48 »

Do dzisiaj trzymam mojego Star Force'a na jednym z moich pierwszych kartów:



Co prawda ostatnio nowa_era wyrażał chęć zakupu, ale chyba odpu¶cił.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #13 : Marca 12, 2014, 00:07:41 »

glupie pytanie - czy ta gre da sie w jakikolwiek sposob ukonczyc?
czy tez poziomy sa generowane losowo

(moze "zeta squadron" jest ostatni?)

Tajemnica rozwikłana. Star Force ma zakończenie: http://www.vgmuseum.com/end/nes/a/starforce.htm
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2032



WWW
« Odpowiedz #14 : Marca 12, 2014, 17:58:41 »

Damn... to znaczy że jednak nie miałem racji. No cóż, chyba graj±c potraciłem wszystkie życia w jednym z ostatnich leveli zanim ujrzałem rzeczywiste zakonczenie  Sad
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #15 : Marca 12, 2014, 22:24:29 »

Być może win± braku zakończenia było granie na 168in1. Podejrzewam, że co¶ pokombinowano przy latanych shooterach na tej składance.
Zapisane

dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #16 : Marca 12, 2014, 22:43:34 »

Dokładnie, na 168in1 gra ta nie ma końca. Pamiętam, że kiedy¶ ustawiłem sobie wiele żyć i próbowałem przej¶ć do zakończenia. Wydaje mi się, że po Omedze był jeszcze boss Infinity, który powtarzał się cały czas.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 18 zapytaniami.