Marca 29, 2024, 03:26:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Klawisze,wcisnięte W Tym Samym Czasie  (Przeczytany 3254 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
piko102
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 18



« : Lipca 01, 2006, 17:01:04 »

Chodzi mi mianowicie o to,ze gdy chce grac z wujkiem na emulatorze,do dyspozycji jest jedna klawiatura,gdy gramy to po nacisnięciu kilku naraz guzików nie ma żadnej reakcji,czy da sie to jakoœ zmienic?  Wiem ze rozwišzeniem jest zakup joypada,ale chodzi mi klawiaturę.
Zapisane

Wybaczcie me niekonwencjonelne zachowanie
DarQo
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #1 : Lipca 01, 2006, 18:15:15 »

jeśli masz klawirę na PS/2 to sprawdź pod USB
Zapisane

p***ole metro wole retro
piko102
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #2 : Lipca 01, 2006, 18:38:29 »

Mam PS/2 i jak,mam to podpišć pod usb,tzn.potrzebna jest przeœciówka. Nie wiem moze sprawdze.
Zapisane

Wybaczcie me niekonwencjonelne zachowanie
sobek
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 95



« Odpowiedz #3 : Lipca 01, 2006, 19:27:18 »

Po prostu przepełnia się bufor klawiatury. Nie jestem ekspertem w temacie, ale słyszałem że stare klawierki tego nie miały. Podłšczenie za pomocš przejœciówki też nic ci nie da - sam próbowałem.
Ciekawe czy klawiatury USB też to majš. Stawiam na to, że tak.
Zapisane
piko102
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #4 : Lipca 01, 2006, 19:28:41 »

No klawiatura wujka ma 7 lat także...
Zapisane

Wybaczcie me niekonwencjonelne zachowanie
DarQo
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #5 : Lipca 01, 2006, 21:47:05 »

tzn. chodziło mi o przetestowanie natywnej klawiatury dla USB, przejściówka raczej nic nie zmieni, ale warto sprawdzić. Nie chcę być pesymistą ale jeszcze nigdy nie udało mi się obejść tego błędu, a testowałem różne gierki (nie tylko emu) na różnych komputerach i zawsze efekt zacinania występował Sad
Zapisane

p***ole metro wole retro
piko102
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #6 : Lipca 01, 2006, 22:08:13 »

Wydaje mi sie ze najlepszym rozwišzaniem jest zakup pada,albo zrobienie przejsciówki do pada od pegaza,jezeli po tym by działał. Jednak wydaje mi sie ze na zadnej klawiaturze nie da rady,moze to zalezy od systemu? No ale sš gry na pegaza które nie wymagajš naciskania wszytskich guzików naraz,jedyne pocieszenie  huh
Zapisane

Wybaczcie me niekonwencjonelne zachowanie
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 289



WWW
« Odpowiedz #7 : Lipca 01, 2006, 23:32:50 »

Ostatnio z kumplem graliœmy w Guerrilla War na dwóch na jednej klawiaturze to nie blokowała nam się – wszystko było ok. Moja klawiatura ma max 4 lata i jest podłšczana pod Ps/2

Ps. Dwóch graczy na klawie to jeszcze nie tłok, pamiętam jak grałem na 4 w Nintendo Word Cup xD
Zapisane



kiter
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #8 : Lipca 06, 2006, 00:50:46 »

mylicie 2 rozne sprawy

jezeli chodzi o przepelnianie sie bufora klawiatury (pykanie glosniczka systemowego) to dotyczy glownie wolniejszych kompów i pojawia sie gdy komputer (zasoby) jest na tyle zajety ze nie moze obsluzyc kolejnych wcisniec klawiszy
czyli gdy czas miedzy wcisnieciami kolejnych klawiszy(mozna tez trzymac caly czas 1 klawisz) jest krotszy niz czas reakcji systemu na nie, pewnym zabezpieczeniem przed tym jest bufor, ale w koncu on sie przepelnia i nastepne wcisniecia nie sa juz obslugiwane
a raczej nie w tym leży problem

klawiatury moga przekazać okreslona liczbe wcisinietych naraz klawiszy (zwykle ok. 3), niektore modele(np jakies logitechy itp dla graczy) moga przekazac ich wiecej niz standardowe klawy za 15 zl
tu macie np taka co moze przekazac 7 naraz http://www.proline.pl/shop.php?prodid=KLAW...D+PO&grupa=shop

sa nawet wynalazki, ktore moga obsluzyc kilkanascie klawiszy naraz, ale kosztuja tyle co reszta kompa razem wzieta

zadne przejsciowki nic nie pomogš, to sprzętowe ograniczenie klawiatury
mozesz jedynie sprobowac podpiac inna klawiaturę
tyle ze pozostaje metoda prob i bledow, bo poza specjalnymi modelami dla graczy zwykle nie wiadomo ile klawiszy naraz potrafi obsluzyc dana klawira
Zapisane
żuro
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipca 26, 2006, 20:07:21 »

Z tego co wiem, a wiem z autopsji.... parametry o których mówicie tutaj mozna zmodyfikować w niektórych BIOSach... i problem znika... a żre nam RAM... ale wyrzeczenie to wyrzeczenie.. poszperajcie w Waszych BIOSach TongueSmile
Zapisane
kiter
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #10 : Lipca 29, 2006, 12:52:20 »

w biosie mozesz zmienic szybkosc powtarzania przy trzymaniu klawisza i odstep miedzy tymi powtorzeniami
bufora klawiatury, ani mozliwosci wciskania wiekszej ilosci klawiszy naraz nie zwiekszysz
poza tym windows (chyba) od 95 w gore olewa ustawienia biosa i bierze pod uwage tylko swoje z panelu sterowania
Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #11 : Sierpnia 15, 2006, 01:20:06 »

szczerze powiedziawszy troche tego nie rozumiem..

moj logitech ultrax flat - blokuje sie przy wiecej niz 3 klawiszach..
na kompie klasy p4 i celeronie 366
stara klawiatura marki "optimus" :D tez sie blokuje na celeronie 366
a na pentiumie 120 pozwalala na 7klawiszy na raz...

to chyba sprzetowe ograniczenie ps/2 :/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2006, 01:20:15 wysłane przez dropship » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.