Marca 28, 2024, 17:15:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Sega Mega Drive  (Przeczytany 34291 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siudym
Gość
« Odpowiedz #60 : Grudnia 20, 2011, 19:13:02 »

za 10zł mozna kupic spokojnie :]
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #61 : Stycznia 18, 2012, 16:55:42 »

Pier Solar jest znów w sprzedaży. Zastanawiam się nad zamówieniem.
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #62 : Stycznia 18, 2012, 17:03:06 »

Ja z kolei czekam na Beggar Prince'a i Blue Almanac.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #63 : Stycznia 18, 2012, 17:50:47 »

Więc jednak Cię Star Odyssey zainteresowało? Smile Poczytałem trochę na temat Pier Solar i chyba jednak sobie odpuszczę. To drugoligowy JRPG, graficznie też niezbyt mi pasuje - lokacje wydają się być zaprojektowane nieco chaotycznie.
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #64 : Stycznia 18, 2012, 18:15:26 »

Z tego, co ja czytałem, to właśnie ludzie bardzo chwalą ten tytuł. No i na moje oko, to jednak warto by było zainwestować w tego Pier Solar. Choćby po to, aby zobaczyć, do czego jest zdolny MegaDrive.

Blue Almanaca sobie odpuścić nie mogę, choćby dlatego, że to jedyna gra, którą po prawie dwudziestu latach wydano po angielsku, w dodatku na oryginalną platformę.
Zapisane
Skorpion
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #65 : Stycznia 29, 2012, 21:56:07 »

Mam wątpliwości, czy to pytanie nie pasowałoby bardziej do wątku „Pegasus 16bit”, ale zaryzykuję tu. Otóż czy 16-bitowy Pegasus posiada pełnoprawny port rozszerzeń wzorem oryginalnych Mega Drive/Genesis Segi? Da się doń podpiąć Mega CD (zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę) albo Super 32x? Główny procesor jego pracuje z prędkością odpowiednią dla PAL (7.61 MHz), czy może jednak dla NTSC (7.67 MHz)?
Uzupełnienie 01.02.2012 - chyba znalazłem odpowiedzi na część swoich pytań: Z zewnątrz Pegasus 16-bit wygląda (poza emblematem oczywiście) dokładnie jak Aito/Scorpion XVI - możliwe więc, że z wnętrzem jest podobnie. Z tego, co znalazłem, Mega CD nie ma nic przeciwko pracy tym sprzętem. Ponieważ, jak udało mi się dowiedzieć, jego polskie wcielenie posiada złącze rozszerzeń, a niczym innym się już napędu nie łączy z konsolą, powinno działać. Podobnie jest z SEGĄ Super 32x, która w przypadku Aito/Scorpion XVI funkcjonuje. Pegasus 16-bit domyślnie dysponuje jedynie kompozytowym wyjściem obrazu, jak jednak wyczytałem, pierwotnie sprzęt autora wspomnianego nagrania również obciążony był tą przypadłością -  na szczęście przeróbka jest możliwa i załatwia sprawę.

Dalej zastanawia mnie natomiast kwestia systemu obrazu konsoli i taktowanie jej procesora.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2012, 17:26:08 wysłane przez Skorpion » Zapisane

innuendo
Atarian
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #66 : Lutego 14, 2012, 21:22:06 »

Do Segi MD mam wielki sentyment, bowiem była to moja pierwsza 16-bitowa konsola. Jak porównuję czas spędzony na graniu na Segach MD oraz SNESie, to wygrywają te pierwsze. Najbardziej grywalne gry, w moim przypadku, to seria Golden Axe, którą uwielbiam. Może ktoś napisze, że jest przecież tyle fajniejszych gierek, ale cóż - stara miłość nie rdzewieje Wink Co do dźwięku, to muszę się zgodzić, że bywa straszny. Samą muzykę lubię, ale to, co generują z siebie postaci z gier... Nie można mieć wszystkiego.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #67 : Lutego 19, 2012, 21:16:44 »

Podłączyłem sobie do lapka z deka lepsze głośniki i słucham ścieżki dźwiękowej z Sonic 3 & Knuckles. Wcześniej podobało mi się kilka kawałków z tej gry ale dopiero teraz dotarło do mnie jaka w tej grze jest fenomenalna muzyka.
Zapisane

yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #68 : Lutego 19, 2012, 22:11:14 »

Osobiście od zawsze byłem raczej fanem konsol Nintendo, ale ostatnio przysiadłem porządnie do gier z Sonikiem na Genesisa... co tu dużo mówić: RE-WE-LA-CJA. Po prostu niesamowicie dobre gry, nie sądziłem, że będą aż takie dobre - od muzyki, poprzez gameplay aż do grafiki wyśmienite. Zdecydowanie najbardziej mi do gustu przypadł S3&K rzecz jasna Wink

Tak na  marginesie, to zastanawiam czemu jakość udźwiękowienia potrafi się tak różnić między grami na Genesisie. Soniki czy też taka np. Castlevania Bloodlines brzmią obłędnie, a tymczasem jest od groma tytułów przy których uszy więdną. Spora część gier na Genesisie brzmi zdecydowanie gorzej niż SNESie, tak jakby developerzy nie potrafili wykorzystać mocy tej konsoli.
Zapisane


jana
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #69 : Czerwca 24, 2012, 08:25:28 »

mialem za dzieciaka te cudo , przyznam ze snesa ma duzo ciekawszych gier ale smd tez ma sporo hiciorow,polecam
robocop vs terminator
castlevania : the new generation ( bije na głowe snesowa super castlevanie)
smurfs
comix zone
mickey mania
mickey maus castle of illusion
splatterhaus 2
turtles the hyperstone heist
vektoroman 1i 2
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #70 : Grudnia 02, 2012, 21:40:00 »

Bad Apple na Mega Drive

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2vPe452cegU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2vPe452cegU</a>

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2vPe452cegU
Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #71 : Grudnia 18, 2012, 14:18:01 »

Nieco creepypastowe demo Cheesy
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=r6JXW4d32LQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=r6JXW4d32LQ</a>
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #72 : Kwietnia 25, 2013, 10:20:03 »

FMDrive YM2612 - czyli program do tworzenia muzyki na Mega Drive bez wymaganej znajomości programowania. Osobiście, bardzo lubię brzmienie muzyki na tej konsoli i gdybym miał jakiekolwiek pojęcie o komponowaniu to już bym coś na tym sofcie działał.
Zapisane

Gustlik
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



« Odpowiedz #73 : Września 10, 2013, 03:35:19 »

Jak długo żyję, tak styczność z MD, nie licząc emulatorów, miałem tylko raz. Za brzdąca znaleźliśmy u kolegi w garażu właśnie taką konsolę, wraz z kartridżem (jakieś 4 in 1 na której było bodajże m.in. Altered Beast i Alien Storm). Jako że już jako dzieciak byłem zapalonym graczem, zdecydowałem się kupić tego Mega Drive'a od kolegi, jednak po podłączeniu okazało się, że konsola padła i co za tym poszło, nie dostałem od mamy "dofinansowania" do jej zakupu. A szkoda, bo znając siebie dołożyłbym wszystkich starań, by ją naprawić. Od jakiegoś czasu zagrywam czasami na emu w gry z MD - i mogę tu wymienić kilka ulubionych - Mortal Kombat 2, Sonic, Prince of Persia, Contra: HardCorps, Doom.

A ostatnio zakupiłem takie coś:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=B4Ey5zKKldY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=B4Ey5zKKldY</a>
Zapisane

klik34
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 221


« Odpowiedz #74 : Września 10, 2013, 13:54:44 »

Mam w planach zakup Mega Drive bo tańsza i łatwiej znaleźć u nas niż SNES'a Cheesy A co do materiału powyżej. Serio jakość audio taka tragiczna ?
Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #75 : Września 10, 2013, 18:21:18 »

Miałem właściwie pytać o tego klonika SMD. Warte wydania grosza? Wszystko działa? Nie sypie się? Jak z jakością wykonania? Czytałem, że nie wszystkie gierki chcą na tym działać, ale jak to wygląda w rzeczywistości?
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Gustlik
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



« Odpowiedz #76 : Września 10, 2013, 23:07:17 »

Konsolka jeszcze do mnie nie dotarła, jak dojdzie to napiszę coś więcej. Natomiast teraz mogę powiedzieć, że cena jest największym atutem tego clona - za ok. 50 zł mamy cały zestaw gotowy do grania. Najbardziej nurtuje mnie czy odpali Mortala II bez glitchy... Poczekamy, zobaczymy.
Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #77 : Września 11, 2013, 21:49:05 »

Właśnie ze względu na cenę się tym zainteresowałem! To jednak duży atut tej konsoli (tak myślę), zwłaszcza że po allezło chodzą z pełnym zestawem w którego skład wchodzi multicard z paroma fajnymi tytułami Smile
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Gustlik
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



« Odpowiedz #78 : Września 14, 2013, 18:17:24 »

Co do tego klona MD - jest to konsola na procesorze ARM emulująca jego działanie - stąd problemy z dźwiękiem i kompatybilnością w niektórych grach. Konsola jest produkowana na licencji Segi, w USA znana jest także jako Firecore. Nie posiada portu rozszerzeń, co uniemożliwia stosowanie dodatków typu Mega CD. Oprócz 2 padów bezprzewodowych na IRDA posiada 2 wejścia na pady od MD. Wersja europejska nie posiada widocznego na filmiku przełącznika NTSC/PAL który występuje w wersji USA, ale wg. Wikipedii posiada multiregion. W konsoli jest wgrane 20 gier, w tym kilka niezłych klasyków. W wersji europejskiej są to:
1. Alex Kidd in Enchanted Castle
2. Alien Storm
3. Altered Beast
4. Arrow Flash
5. Bonanza Bros
6. Crack Down
7. Columns
8. Decap Attack
9. ESWAT
10. Flicky
11. Fatal Labyrinth
12. Gain Ground
13. Golden Axe
14. Golden Axe III
15. Jewel Master
16. Sonic Spinball
17. Shadow Dancer
18. Streets of Rage
19. Streets of Rage II
20. Virtua Fighter  II

Poza tym jest jeszcze bonusowy cart z zestawem 40 gier, jednak są to w większości badziewne homebrew-y lub klony Tetrisa czy Bombermana. Samo wykonanie konsoli jest OK - konsolka jest naprawdę mała, nawet mniejsza niż Genesis 3 czy Sega Nomad, postawiona na MT-777DX zajmuje mniej niż jego połowę. Wizualnie prezentuje się całkiem porządnie, plastik, z którego jest wykonana daje radę, jednak nie jest to ta sama jakość co np. we wspomnianym MT-777.

Pady raczej nie są jakieś wyrąbane w kosmos, porównałbym je do tych "megadrajwopodobnych" stosowanych w niektórych famiklonach, jednak nie narzekam. Jak już napisałem, pady są łączone przez IRDA, czyli żeby grać, musimy siedzieć na wprost konsoli - jeżeli komuś się to nie podoba, to oczywiście może użyć pada od "oryginalnego" MD. I to chyba najlepsza opcja, bo czasami pad na podczerwień lubi się zaciąć. Konsola niestety nie jest kompatybilna z rozszerzeniem 32X - więc m. in. w Dooma nie zagramy. Jeśli chodzi o problemy z odpalaniem gier, to z tego co wyczytałem, większe gry typu Pier Solar nie odpalą, a w niektórych mogą wystąpić inne problemy.
  
Dźwięk - to chyba największa wada tej konsoli, obok kompatybilności z niektórymi grami i rozszerzeniami. Porównując do oryginału, czy chociażby emulatora, od razu słychać różnicę - słychać charakterystyczną "chrypę" przy niektórych dźwiękach.

Podsumowując, jeżeli komuś nie przeszkadza jakość dźwięku i brak możliwości stosowania rozszerzeń, to mogę polecić z czystym sumieniem. Ze względu na gabaryty jest to też dobra opcja na wyjazdy (np. na Famicon Smile ).
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2013, 22:56:22 wysłane przez Gustlik » Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #79 : Listopada 28, 2013, 16:39:59 »

http://www.youtube.com/watch?v=w54uNAuqE1Y

Trzeci raz to oglądam i nadal mi szczena opada....
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 18 zapytaniami.