Marca 28, 2024, 11:49:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Game Boy  (Przeczytany 53822 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kyuSea
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


WWW
« Odpowiedz #160 : Lutego 07, 2009, 17:42:44 »

To ja też sie pochwale  biggrin
Miałem aż 4 gameboye wymienie chronologicznie:
Wile lat temu dorwałem w komisie Gameboya Classic z
Cartem z 12 grami. W dodatku miał gumowy reset na kartridzu.
Gry były bardzo ciekawe. Napisze w kolejności w jakiej pamiętam:

1 Mickey Mouse,
2 Spartan X(Kung Fu Master),
3 Boxing,
4 Amazing SpiderMan,
5 Duck Tales
6 Pinbal Revenge of the Gator
7 F-1 Boy
8 Batman - Return of the Jocker
9 Adams Family
10 Star Trek
11 Operation C
12 Super Mario Land

Przyznajcie składanka idealna, każda gra była godna uwagi, ale przyszedł
czas, że chciałem zarobić grosza i gameboy juz mi sie troche znudzil.

Potem dałem ogłoszenie do gazety ze sprzedaje, a duzo za to wtedy nie chciałem, GB + cart jakies 85zeta, zadzwonilo przynajmniej 20 osob. Odpowiedz jedna, oferta nieaktualna. Do dzis zaluje ze sprzedalem.
-------
Po dluugim czasie przyszedł czas na GBC. Znalazlem na allegro jakiegos fioletolca, i o dziwo nawet nagrywarke PCLinker 16MB czyli 2 mega. W dniu dzisiejszym nie do zdobycia, a szkoda, napewno znalazloby sie wielu chetnych. Fakt ze ryzykowalem z tym brakiem supportu, flasher sprzedawany był bez programu do wgrywania. Jakims cudem udało mi sie wydłubać w googlach program do flashowania w dodatku dzialajacy pod xp. PCLinker byl o tyle fajny ze gameboy pelnil role programatora a podlaczalo sie tylko przez port komunikacyjny kablem LPT. Nie trzeba bylo nawet wysuwac carta.

Denerwował mnie brak podswietlenia a wszystkie lampki byly gowno warte. Zadna z nich nie oswietlala dostatecznie. Kupiłem mimo wszystko Worma który kradnie zasilanie z portu com w GBC i wymieniłem w nim diode na jaśniejszą. Efekt. Nie zapomne Castlevanii na tym oświetleniu. Było na tyle przyjemne że używałem go także w dzień. Refleksyjny LCD idealnie się nadaje dla tego typu lampki. Rowniez ten gameboy trafil na licytacje. Zaluje.
Sprzedany za bezcen.
------
Potem byl krotki epizod z GBA Bacikiem, najlepiej grało się w Sonic Advance 2, sprzedalem za więcej Cheesy, potem kupiłem Gameboya Micro i Ewin Flasha. pobawiłem się troszke dłuzej i też sprzedałem, ale nie żałuje jakoś. GBM mimo wszystko miał nieco za mały ekran. Zabawa z SA2, juz nie taka sama. Z drugiej strony zastanawiam sie, czy brak podswietlenia w GBA nie był plusem. Trzeba było znalezc jakies miejsce na palącym słoncu, albo w plenerze i to była cała esencja czerpania przyjemnosci z grania. Lepszy klimat.

heh zastanawiam sie czy komukolwiek bedzie chcialo sie to czytac ale co tam. taki mały floodzik Cheesy
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #161 : Lutego 07, 2009, 22:49:20 »

Mam kilka konsol ale nigdy nie miałem Game Boya aż pewnego dnia moja dziewczyna powiedziała że przyniosła mi z domu jakąs gre ale nie wie jaką.Co się okazało był to zwykły Classic z  Super Mario Landem  naughty nic mi nie pozostaje jak kupić kilka tytułów i trochę popykac.
A tak mi się zebrało crazy
Zapisane
pegazus1234567890
Gość
« Odpowiedz #162 : Lutego 25, 2009, 20:02:25 »

Micro mashines wymiata!!
Najlepsza była funkcja gra na jednej konsoli przez dwie osoby!!

dla jednego A to w lewo"  B w prawo
a drugi miał krzyżak





godne uwagi jest v-rally.
powalało to że gdy lekko musnąłeś pobocza auto sie dachowało






Kung fu master
bijatyka prosta jak nie wiadomo co ale wciąga
Zapisane
Gloryfikator
gloryfikuje
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 175



« Odpowiedz #163 : Lutego 26, 2010, 21:50:00 »

Ostatnio znalazłem zdjęcia pewnego... nietypowo wyglądającego kartridża do GB, według Wiki te monstra to pierwsze kartridże typu "99999999999 in 1". Ktoś z was widział taki na żywo?

http://8bitcollective.com/images/Ikuma/Giant+Gameboy+Pirate+Cart+01/
http://8bitcollective.com/images/Ikuma/Giant+Gameboy+Pirate+Cart+02+(its+really+humongous)++/
http://8bitcollective.com/images/Ikuma/Giant+Gameboy+Pirate+Cart+03/
http://8bitcollective.com/images/Ikuma/Giant+Gameboy+Pirate+Cart+04+(more+than+double+size)/
Zapisane

Monk666
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #164 : Lipca 27, 2010, 22:43:16 »

Miałem w swoim życiu dwa gameboye jednak żaden z nich nie zagościł za długo. Gameboy Pocket pierdyknął wyświetlacz (pojawiła się pozioma krecha) Gameboy Color sprzedałem a w zasadzie zamieniłem na gry do nesa. Potem miałem dłuższy czas Gameboy Micro (pieruńsko genialna maszynka) ale również sprzedałem i zamieniłem na DS którego katuje obecnie.
Swoją drogą ostatnio na allegro była na sprzedanie "nagrywarka flash" do gameboya w cenie 150 złociszy. nikt nie kupił
Zapisane
FilipFx2
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 24



« Odpowiedz #165 : Października 30, 2010, 23:24:43 »

Dzisiejsze trafienie na pchlim targu, utargowałem do dychy  crazy
http://img443.imageshack.us/img443/1052/15456689.png


Zapisane
Obywatel J
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #166 : Lutego 24, 2011, 13:38:48 »

Podwójny odkop, bo nie dość, że stary (choć na forum rzadko ujawniający się) użytkownik powraca to i kilkumiesięczny temat wznawia (pomyślałem, że skoro ciągle jest na pierwszej stronie, a jego nazwa bardzo ogólna, to nie ma sensu zakładac podobnego).

W każdym razie stałem się posiadaczem GBA SP. Konsolka zaskoczyła mnie (jak oni zmieścili tam takiego Street Fightera Alpha 3...?), bo wsteczna kompatybilność to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie spotkała świat konsol. Teraz zastanawiam się nad Ez Flashem IV. Wie ktos, jak radzi sobie GBA z emulowaniem NES-a (nie mogę się doczekać Blue Marlina) i GBC/GB?
Zapisane
Pikselowy_Bohater
Gość
« Odpowiedz #167 : Lipca 04, 2011, 18:08:11 »

Ja chyba bardziej fan GB niż NESa, bo w GB to gram od zawsze i prawie co dziennie.

Posiadam GB classic, oraz GBA SP.
Do classica mam parę gier do GBA również, ale także posiadam EZ FLASHA IV.

Posiadam z kartów:
mario landa
mario landa 2
duck tales
32 in 1
tazmania
dr franken 2
burai fighter
jakiś tam box
charlie i fabryka czekolady
jakies pokemany
zelda link to the past
jakiś klon tetrisa

zgubiłem:
tetrisa
spidermana2

Ogólnie gram na EZ FLASH IV najwięcej bo mi sejwy nie ulecą nigdy. Gry chodzą idealnie.
Emulacja nesa idealna, ale rozdzielczość inna. Można włączyć na cały ekran ale wtedy trzeba ustawić autokamere, żeby trzymała się na środku postaci lub ręcznie L i R ustawiać.
Ogólnie gra się spoko i w nesa. Idealna emulacja konsoli sega game gear tak po za tym. Żadnych strat rozdzielczości gry chodzą idealnie. W nesa gram na tym bardzo często. Jeśli chodzi o dźwięk to ja nie mam zastrzeżeń brzmiał identycznie jak na nesie w gba. Zdarzy się może jakaś nesówka jedna na sto, która będzie mieć jakiś problem graficzny, ale po za tym to luks.

Emulator to tylko pocket nes do gb advance.






Mam kilka konsol ale nigdy nie miałem Game Boya aż pewnego dnia moja dziewczyna powiedziała że przyniosła mi z domu jakąs gre ale nie wie jaką.Co się okazało był to zwykły Classic z  Super Mario Landem  naughty nic mi nie pozostaje jak kupić kilka tytułów i trochę popykac.
A tak mi się zebrało crazy

Mario land to piękna gra. Od prawie 14 lat odkąd go mam myślę przeszedłem tę grę ponad 30 razy.

GB genialna maszynka. POlecam.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2011, 00:33:33 wysłane przez Pikselowy_Bohater » Zapisane
Baieros
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 95


« Odpowiedz #168 : Lipca 30, 2011, 19:19:35 »

Dostałem to cudeńko na komunie, nowiutkie fajniusie i tylko moje. Razem z sąsiadem graliśmy sobie po kabelku. Co prawda miałem tylko jedną grę na początek - Asterix i nie za bardzo mi się podobała, ale trzeba było grać Smile Później już w komisach można było coś ciekawego kupić więc nazbierało się na Super Mario land 2 6 coins za grubą kasę, ale gra mnie już wciągnęła na maska. Znałem mario z komputera więc nie mogło być pomyłki. Do dziś mój GB funkcjonuje, jego stan można uznać za raczej średni jednak tyle ile mi posłużył ile baterii się w nim wylało ile razy upadł.... Nie mógłbym teraz się go pozbyć mimo, że mam inne. GBC bardzo późno zakupiłem, żeby nie powiedzieć może rok temu Tongue nigdy wcześniej mi nie był potrzebny kolorowy ekran, w domu i tak gram na konsoli stacjonarnej, a raczej już nie jeżdżę pociągami i nie przesiaduje w kolejkach. Generalnie GB dla mnie obok ruskich jajeczek i tetris konsola legenda Smile
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #169 : Stycznia 16, 2014, 21:24:37 »

Pierwszego Game Boya nigdy nie miałem bo takie cudo swoje kosztowało. Za to posiadam (właściwie w spadku po starszym bracie) drugą konsolkę z rodziny Game Boy'ów a mianowicie Game Boy Color. Mój brat dostał to cudeńko niegdyś na święta. Obudowa w klasycznym fiolecie a w pakiecie Rayman Color. Na szczęście mój brat nie był bucem i mimo wszystko pozwalał mnie o pięć lat młodszemu "szczylowi" grać na jego konsolce. Cóż mogę powiedzieć... ten cholerny ciemny jak ponura noc listopadowa ekran. Pomijam fakt, że trzeba było trzymać konsolę pod odpowiednim kątem by cokolwiek było widać (właściwie wtedy każda przenośna konsola miała z tym problem), pomijam fakt, że gdy świeciło słońce mogłeś sobie darować grę... ale właśnie przez słabe podświetlenie po części dlatego dziś noszę na stałe parę dioptrii na każdym oku Cheesy Kształt konsolki (przynajmniej w moim przypadku) sprawiał, że po godzinie gry moje nadgarstki błagały o odpoczynek. Do pozytywów mogę zaliczyć wręcz niesamowitą żywotność baterii! Cudo śmigało jedynie na dwóch bateriach AA i to przez ładne kilkanaście godzin!

Moją ulubioną grą na GBC jaką posiadam jest WarioLand 3. Gra początkowo szokowała mnie faktem, że... nie da się tu zginąć! Gra to właściwie połączenie gry logicznej z platformówką. Musimy sami kombinować jakich zdolności potrzebujemy i jak dostać się do każdego klucza. Ale czy gra była łatwa o nie... bywała drastycznie frustrująca bo każda pomyłka wiązała się często z dość dużym backtrackingiem. Warto również zwrócić uwagę, że poziomy różniły się potworami oraz wyglądem w zależności czy odwiedzamy je w dzień czy w nocy. Grę na 100% ukończyłem już dobre kilka razy.... tylko po to by za każdym razem zobaczyć denny napis świadczący, że ukończyłem grę w 100% Tongue
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2014, 08:39:27 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Divies
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 40



« Odpowiedz #170 : Czerwca 21, 2014, 22:15:11 »

heh zastanawiam sie czy komukolwiek bedzie chcialo sie to czytac ale co tam. taki mały floodzik Cheesy

Mnie się chciało,
a jakby tego było mało -
to jeszcze mi się spodobało!

Yo, yo!  Wink
Zapisane

Divies
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 40



« Odpowiedz #171 : Czerwca 21, 2014, 23:30:35 »

Miałem kiedyś Colora - żółtego. Kupiłem nówkę wraz z grą Super Mario Bros de Luxe. Wspominam bardzo pozytywnie. Oprócz wspomnianej gry (SMBdL) dla której to zakupiłem GBC, najbardziej utkwiła mi w pamięci Mickey Mouse / Hugo! - To jedna i ta sama gra ale w dwóch wariantach (w pierwszym - głównym bohaterem jest sławna myszka, w drugim - sympatyczny troll). Akcja rozgrywa się w wielkim zamczysku. Jest zamotka z mnóstwem kluczy do wielu komnat! Taka prosta forma, a dała mi tyle radochy!
Myślałem o ponownym zakupie GB, ale wybrałem jego nowszą wersję, z dwoma ekranikami - DS!
Wychodzi taniej niż GB, bo ludzie są sentymentalni a do tego można popykać w nowsze tytuły!
Nintendo w powyższym przypadku powinno zostać przy nazwie Game Boy (jak Sony przy Walkman) i dodać jedynie Dual Screen! Ot! Marketing! Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2014, 23:33:34 wysłane przez Divies » Zapisane

mtmt
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #172 : Września 02, 2014, 01:28:15 »

niedawno pociągnęłem wszystkie (WSZYSTKIE!) gry na Game Boy'a Classic i Game Boy'a Color Smile
szukam perełek, chyba, że już ktoś z was wszystkie gry obczesał i wie, co z czym się je, niech napisze mi swoje rekomendacje Smile
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #173 : Września 02, 2014, 09:06:39 »

Samurai Kid na GBC. Przegenialna gra.
Zapisane

matizc
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #174 : Września 02, 2014, 09:54:17 »

no to ja wam powiem, że mam wszystkie game boy'e i to w oryginalnych boxach Wink

A perełkę jaką polecam to- pop Up.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #175 : Września 02, 2014, 10:38:52 »

Moja absolutnie pierwsza gra na GejBoja Color i która NIGDY mi się nie znudzi-Bomberman Pocket, mistrzostwo świata!! Do tego bardzo dobre jest Bomberman Quest tyle że co prawda to jest bardziej w stylu Legend of Zelda (nawet bardzo podobne) ale też kawał porządnej giery Wink . Można by dużo tego wymieniać jak chociażby Warioland 2 (prawdopodobnie najlepsza część z serii wg mnie), oczywiście SMB Deluxe, Donkey Kong Country, Zelda: Link's Awakening (MEGA gra) jak i trochę gier od Infogrames jak np. Smurfs' Nightmare albo Bugs & Lola Bunny- Operation Carrots. Podobnie jak z Pegazłomem, świetne tytuły można wymieniać latami Wink
Zapisane
mtmt
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #176 : Września 02, 2014, 15:09:52 »

ehh wszystko co wymieniliście ograłem na maxa Smile
ja za to polecam Cave Noire (gdzieś tam jest mini-artykuł na forum) - 5/5, klasyk i nie wiem co jeszcze napisać
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #177 : Listopada 29, 2014, 19:01:19 »

https://www.kickstarter.com/projects/507669971/hdmyboy-a-full-hd-power-up-for-your-game-boy-class

Nigdy nie myślałem, że ktoś na to wpadnie-szczególnie gdy mamy i mieliśmy już Super GB, Super GB2, Gameboy Playera, i parę innych rzeczy które te gry odpalają...
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #178 : Stycznia 03, 2015, 00:40:02 »

Nikt nie wspominal o GameBoy'owym Gimmicku czyli TRIP WORLD! Smile Ktos gral? Ehh szkoda, ze Sunsoft nie pokusil sie o wydanie tej gry na NES Smile PEREŁKA.
 
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OQoNZtwfqf8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=OQoNZtwfqf8</a>
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #179 : Stycznia 04, 2015, 02:34:28 »

Podobno na Wonderswana lepsza. Nie grałem.

Na NESa to jest nie do z portowania bez "kwadratyzacji" grafiki (patrząc po np. lesie). Tutaj mamy zaledwie kilka kolorów, jedną lub dwie palety.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2015, 02:37:19 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 19 zapytaniami.