Kwietnia 19, 2024, 08:51:05 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Kara śmierci W Polsce?  (Przeczytany 3241 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
Mati
Go¶ć
« : Sierpnia 04, 2006, 15:48:51 »

No właśnie. Ostatnio dużo otym słychać. Nie wiem jak wy, ale ja troszkę słyszałem. Czy jesteście zatym, żeby w Polsce naszym kochanym kraju pojawiła się ta kara? Myślę, że to dobre rozwiązanie dla morderców, gwałcicieli, itp. Niestety większość chodzi sobie po kraju bezkarnie. Co otym sądzicie?
Zapisane
piko102
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 18



« Odpowiedz #1 : Sierpnia 04, 2006, 16:04:27 »

Jak nie kara smierci to dozywocie,wypuszczają bandytów którzy ponownie mordują i gwałcą. Jakby stosowano kare smierci na kazdego,kto cos przeskrobał to nie było by już pół narodu.
Zapisane

Wybaczcie me niekonwencjonelne zachowanie
Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 04, 2006, 17:10:20 »

Dla mnie kara śmierci to w ogóle nie kara. Kara jakakolwiek ma ci pokazać, że robisz źle i wręcz zmotywować do bycia przykładnym obywatelem. Kary stosują również rodzice, gdy popełniamy błędy. Nasza psychika, usposobienie dopiero kształtują się, wten sposób chcą nam wręcz 'łopatologicznie' wytłumaczyć co jest dobre, a co złe.
Szczerze powiem, że byłbym za karą śmierci. O ile zarezerwowano by ją dla psycholi zabijających np. piłą mechaniczną, czy innych gwałcicieli.
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 04, 2006, 18:33:05 »

A co powiecie na tortury? Po czym wypuszczenie.

Albo śmierć w męczarniach? Bo szybka bezbolesna śmierć to nie kara.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 04, 2006, 18:40:39 »

Cytuj
A co powiecie na tortury? Po czym wypuszczenie.
[snapback]8275[/snapback]

Ci powiem że nawet dobre. Ale nie ma szans, choćby z racji na wizerunek zagraniczny (polacy barbarzyńcy... mogłoby być ostro). Tortury by na pewno działały, o ile by było wystarczająco okrutne. Słyszeliście o SAVAK'u? Tam jedną z tortur było wlewanie wrzątku do odbytu... Więcej nie przytocze, zbyt okrutne.
Śmierć nie jest karą. Jest do pozbycie sie jakiegoś recydywisty, który zawsze znajdzie jakąś okazje aby nabroić. A żeby jeszcze bolała? Bez przesady setezer, sama myśl 'jutro zostane stracony' to wielka tortura, ponadto taki psychol już nie nabroi, to po co go jeszcze męczyć?
Zapisane
żuro
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 04, 2006, 19:43:46 »

Set.... tortury...no bez przesady... dam Ci kilka okresów z historii ... gdzie stosowano tortury... 1921 - długo..(ZSRR), II wojna światowa.... Polska powojenna... czy Wy wiecie co znaczą tortury??.... gdy musisz siedzieć przez 8 godzin na odwróconym stołku.... i to nie jest śmieszne... albo gdy... stoisz 20 godzin w ciemnym pomieszczeniu przy temperaturze bliskiej 5 stopni C... to jak kobieta jest gwałcona metalową rurką... gdy Cię kopią w podbrzusze przez 3 godziny ... to są tortury.... tylko czy będąc ludźmi musimy stosować tortury... to nieludzkie... niestety... co do kary śmierci... różnie się o tym mówi... ja myślę że więcej powinno być kar dożywocia... bo zabijając człowieka... zabijamy też siebie... to ostatnia deska ... kiedy człowiek nie potrafi sobie poradzić z ogarniającym nas złem... ja myślę że RESOCJALIZACJA... ale umiejętna... z nowymi kadrami... i ostrzejsze wyroki... np. za gwałt dożywocie... inaczej w Polsce musielibyśmy zabić z 1000 obywateli rocznie... tylko czy warto... bo skoro Bóg dał życie... to napewno miał w tym cel...
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 04, 2006, 21:18:10 »

Mam lepszy przykład tortur - Chiny:

Koleś przez kilka dni siedzi przywiązany do krzesła, nad nim jest wiadro z małą dziurką i woda kapie mu na czoło - co kilka sekund. Po kilku godzinach to już nie będzie normalny człowiek.

Starożytny Rzym:

Zdzieranie skóry i solenie ran (koleś błaga o śmierć)

Irak:

Wkładanie drzazg pod paznokcie.


W resocjalizację nie wierzę, są przypadkie gdy dany złoczyńca robił coś z własnej woli, nie kierowany jakimś obłędem/jazdami w mózgu. Sądzicie, że resocjalizacja pomogłaby tygrysowi zjadającemu kurczaki??? Tak samo jest z niektórymi ludźmi Sad.

Dlaczego osoba która zabiła 40ludzi, zgotowała im śmierć w męczarniach itp. nie powinna otrzymać tego samego?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2006, 21:19:41 wysłane przez setezer » Zapisane

Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #7 : Sierpnia 04, 2006, 21:31:28 »

Żuro powiadasz więcej dożywocia? Tu się w 100 się z tobą zgodzę, ale to tylko marzenia. A tortury, dobry pomysł. Największe dla pedofili i gwałcicieli.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2006, 21:33:07 wysłane przez Mati » Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 04, 2006, 21:35:43 »

O torturach powinniśmy i na szczęście możemy zapomnieć. Te metody mocno odbiegają od człowieczeństwa i w krajach cywilizowanych nie mają prawa występować. Z miejsca wylecielibyśmy z UE... ; ) A jeśli chodzi o dożywotnie skazanie? Wg mnie faktycznie powinno się wprowadzać więcej takich przypadków...
Zapisane
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 04, 2006, 21:45:46 »

Ja jestem przeciwny karze śmierci, co innego dożywocie z tym się zgadzam ale nie takie że przestępce po jakims czasie wypuszczą za dobre sprawowanie :/

PS Do wszystkich co są za karą śmierci : czy wykonał byś wyrok ?
Zapisane



setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpnia 04, 2006, 22:07:51 »

Sądze, że tak.

40osób zabitych w męczarniach, dla takiej bestii nie ma litości - oczywiście niczego niewinnych ludzi: http://karne.pl/dozywocie.html  - w sumie to zwierze z możliwością mówienia i jakiegoś tam myślenia. A wściekłe psy się usypia.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 14:16:26 wysłane przez setezer » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 18 zapytaniami.