Marca 29, 2024, 14:45:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Contra / Gryzor / Probotector  (Przeczytany 23903 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« : Września 20, 2006, 18:59:05 »

nie znalazlem tematu o tej serii, a jest pare rzeczy, ktore chcialbym wiedziec

Grałem i istniejš (na pegazusa):
contra (1) ze 168in1
contra 2 - zaczyna sie skaczac z helikoptera (nie wiem, czy istnieje w wersji gdzie nazwa to contra, czy tylko krzaczki i "2", przynajmniej takiego mam carta, ktory sie nazywa contra 24in1)
probotector 2 - contra 2 z robotami (pytanie: czy byl probotector 1 na pegazusa?)
contra force - wiadomo 4 ludziki do wyboru (szukam carta)



CO POZA TYM??
grałem w "miszmasz" contry (1); kolejnosc etapow byla taka sama, ale byl zmieniony rozklad kazdej planszy tzn. pierwszy etap byl zbudowany ze standardowych klockow z pierwszej planszy, ale zupelnie inaczej ustawionych; nastepnie byl poziom z pradem, ale nieco zmieniona grafika przeciwnikow i rozklad "dzialek", poziom 3 - waterfall tez byl przerobiony, nie pamietam jak bylo dalej - CZY ktos zna nazwe tej gry/ ma rom / ma carta z nia?

wiem ze sa 2 "pirackie" contry, zrobione przez chinczykow (?). niestety romy mam na drugim komputerze i nie pamietam dokladnych nazw sa to bodajze contra 7 i contra 9. gralem w jedna i jest koszmarnie trudna, i generalnie niedorobiona (za duzy poziom trudnosci, powtarzajace sie przeszkody)
nie zmienia to faktu, ze cart chetnie bym kupil Cheesy

co to jest super C i czy to wyszlo na pegazusa?

daaaaaaawno temu, gralem w contre (na oko byl to jakis pirat), w ktorej pierwszy etap mial bardzo niebieskie tło (przypomina nieco contre force?) i chyba za pomoca pauzy dawalo sie robic podwoje skoki; podejrzewam ze byla to jakas inna wersja contry; moze ktos cos wie?

generalnie, jakie sa jeszcze wersje, oprocz tych co wymienilem?
pewnie jest jeszcze kilkanascie pirackich

rzucajcie nazwami i linkami do romow Cheesy




----------------------------------------------------


czy jest jakis spis gier na NESa? mam ten pack z 10 000 romami, no ale to nie spis

gdzie jest centrum "mapperow" tzn. kto ustala numery, sposob emulacji? Siudym napisal, ze zdumpowanemu 168in1 przyznano numer 167. Gdzie? Kto? pewnie jakies forum?

inne takie: zapomnialem nazwy konta i hasla do strony glownej emu nes
hokej (swoja droga swietny) nazywa sie blades of steel, a nie blades of steal
poza tym, chyba jest tam minigierka ze statkiem kosmicznym
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 01:03:55 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #1 : Września 20, 2006, 20:11:47 »

nieskromnie rzucę tym: http://nes.e9.pl/readarticle.php?article_id=101

sporo tam braków, ale może czegoœ się dowiesz... ; )
Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #2 : Września 20, 2006, 21:51:10 »

super c to chyba contra 2 Oo!
Zapisane
balu
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



WWW
« Odpowiedz #3 : Października 12, 2006, 21:51:34 »

Hmm... ja jeszcze pamiętam że grałem w Contre 2 z fajnym hackiem, tzn. w menu na poczštku wybierało się broń i iloœć żyć, grało się w niej Darkwin Duckiem Smile Chęnie pociupałbym w tego roma...
Zapisane

Nie obcinaj włosów. Nigdy.
Daniel
Gość
« Odpowiedz #4 : Października 13, 2006, 19:18:06 »

Jest na tej stronce co podalem w pierwszym poscie
pod tytulem darkwing duck 2
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2006, 19:18:40 wysłane przez Daniel » Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwca 05, 2007, 21:19:46 »

Contra - Snow Field remix... Niesamowity! Smile
http://djpretzel.web.aplus.net/songs/Contr...ld_OC_ReMix.mp3
Zapisane
sobek
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 95



« Odpowiedz #6 : Czerwca 29, 2007, 17:58:00 »

Chyba jednak fake. Skoro nie ma nic o tym na gamefaqs... Zresztš grafika w nesie jest na tyle prosta, że nawet w paincie można z powodzeniem przerabiać obrazki.

Sam kiedyœ, majšc może 10 lat, przerobiłem dwa screeny pokemonów z gbc. W cišgu 5 minut powstał Fire Pinco i Light Ho-Oh Cheesy Potem, jakiœ rok póŸniej, przeglšdajšc forum o pokemonach natkšłem się na temat - "Fire Pinco - prawda czy fałsz". Dyskusja rozlazła się na kilka stron, a niektórze uparcie wierzyli w istnienie takiego dziwadła Cheesy

LOL:
http://pokemonpl.net/ho-oh-vt1034.htm?view=previous


Aha, pomyliłem się. Zrobiłem jeszcze Bad Houndooma Smile
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #7 : Czerwca 29, 2007, 18:33:23 »

Cytuj
Zresztš grafika w nesie jest na tyle prosta, że nawet w paincie można z powodzeniem przerabiać obrazki.
od samych poczatkow grafike do gier tworzylo sie wlasnie w ten sposob, pixel po pixelu. dotyczy to wszystkich gier 8 bitowych, prawie wszystkich 16bitowych i wielu innych. glownym (praktycznie jedynym) narzedziem wykorzystywanym do tego celu jest ekwiwalent pencil toola z painta. w paincie mozna tworzyc cuda.

co do tematu, oczywiscie ze to sciema.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 313


« Odpowiedz #8 : Lipca 05, 2007, 14:50:16 »

A w jakiej wersji po ukończeniu gry na ekranie pojawia się obraz, na którym helikopter stoi na ziemi?

W wersji ze 168-in-1 tego nie ma, po rozwaleniu serca obraz płynnie zanika i helikopter już leci.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipca 05, 2007, 15:40:33 »

Gryzor. Na 168 in 1 jest zwykła Contra (nie biorę pod uwage 'trainerów', dzięki którym zaczynamy z innego miejsca, z inna broniš itd].
Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #10 : Października 17, 2007, 22:43:56 »

Heh dopiero dzisiaj się dowidziałem że można w Gryzorze włšczyć SOUND TEST heh

Czyni się to poprzez wciœniecie jednoczeœnie A+B+START na ekranie tytułowym Smile
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #11 : Października 18, 2007, 14:35:11 »

Cytuj
Heh dopiero dzisiaj się dowidziałem że można w Gryzorze włšczyć SOUND TEST heh

Czyni się to poprzez wciœniecie jednoczeœnie A+B+START na ekranie tytułowym Smile
[snapback]15984[/snapback]

O kurczę. Ot, się okazało, że czegoœ nie spolszczyliœmy:) Jak wykminiłeœ ten Sound Test??Tongue
Zapisane
adamminator
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #12 : Sierpnia 30, 2008, 17:39:20 »

zna ktos z was jakiegos hacka albo uklad klawiszy ktory daje nam 99 zyc ? ja znam ale tylko na 30 a ze 30 zyciami nie przejde calej contry.Wiem ze 168 in 1 ma 99 ale nie dziala na mp4.
Zapisane
Ludek
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 30, 2008, 19:07:53 »

Nie ma takiego... zostaje Game Genie... Konami Code daje tylko i wyłącznie 30 żyć.... to i tak wystarczająco dużo.

Co do hacka... nie spotkałem się z takim...
Zapisane

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpnia 30, 2008, 20:23:11 »

zna ktos z was jakiegos hacka albo uklad klawiszy ktory daje nam 99 zyc ? ja znam ale tylko na 30 a ze 30 zyciami nie przejde calej contry.Wiem ze 168 in 1 ma 99 ale nie dziala na mp4.

Troche programowania i sam dalbys rade.
Zapisane
adamminator
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #15 : Sierpnia 30, 2008, 21:57:47 »

ja sie nieznam na programowaniu.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #16 : Sierpnia 31, 2008, 00:11:15 »

Nie trzeba się znać. Wink

Masz jakieś 380 wartości do sprawdzenia. Za którymś razem się trafi na właściwą.  Huh? //mam oczywiście na myśli wpisanie zamiast 30, 99.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #17 : Sierpnia 31, 2008, 10:39:36 »

Nie trzeba się znać. Wink

Masz jakieś 380 wartości do sprawdzenia. Za którymś razem się trafi na właściwą.  Huh? //mam oczywiście na myśli wpisanie zamiast 30, 99.

Moduł Cheats. Namierzasz adres odpowiedzialny za ilosc żyć. Debugger w dłoń. Breakpoint na zapisie pod ten adres (żeby namierzyć gdzie i kiedy się zapisują 3 życia na początku), a potem podmiana w romie:)
Zapisane
adamminator
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #18 : Sierpnia 31, 2008, 12:02:43 »

i tak trudne.Potrzebny do tego jest jakis program ?
Zapisane
Ludek
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



WWW
« Odpowiedz #19 : Sierpnia 31, 2008, 12:27:11 »

FCEU może to zrobić... (lub Nestopia... nie pamiętam... dawno nie widziałem ich Windowsowych wersji)...
Tak czy siak przydał by się jakiś mały poradnik jak takie coś zrobić Wink
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 19 zapytaniami.