Marca 29, 2024, 07:36:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Nintendo 64 - Ostatnia Duża Konsola Na Karty  (Przeczytany 28448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siudym
Gość
« : Października 18, 2006, 14:50:41 »

Ktoœ z Was posiada lub posiadał tš wyjštkowš konsolę? Jeœli tak, to w jakie gry graliœcie, które ukończyliœcie? Jeœli nie, to w jakie tutyły koniecznie chcielibyœcie zagrać na N64?
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #1 : Października 18, 2006, 14:59:08 »

jedyny moj kontakt z n64 byl na gambleriadzie jakos w okolicy daty premiery tej konsoli. oprocz mario64 prezentowano tam gre pt. Knights. przyznac musze ze robila niezle wrazenie, chetnie zobaczylbym to jeszcze raz.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
sobek
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 95



« Odpowiedz #2 : Października 18, 2006, 17:28:52 »

Niestety N64 znam tylko jako emulator Sad Mimo to spędziłem mnóstwo czasu przy Super Smash Bros.
Pamiętam jak kiedyœ widziałem w telewizji reklamę N64. Ach, to były czasy Wink Mariana znałem tylko z pegazusa, więc gdy zobaczyłem wersję na N64 byłem w szoku.
Zapisane
DarQo
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #3 : Października 19, 2006, 12:30:47 »

Konsola moich marzeń! Smile Znana mi tylko z salonów gier. Grałem po trochu w: GoldenEye 007, Turok, Quake, Doom, Extreme G, Fighters Destiny, Killer Instinct, WCW vs. NWO i jeszcze parę innych. Nintendo wymyśliło świetny patent z fabrycznie wbudowanymi czterema wejściami na pady. Polecam każdemu N64. Smile
Zapisane

p***ole metro wole retro
siudym
Gość
« Odpowiedz #4 : Października 20, 2006, 15:53:03 »

To była moja pierwsza duża konsola! (chodzi o 3D, bo wczeœniej miałem snes'a,segi itd) Smile Miałem kupić PSX, ale jednak zdecydowałem się na N64. Ile ja kasy na gry wydawałem 70-200zł... a ile na wymianę....30zł za samš wymianę (często dopłacałem jeszcze nawet 50zł, bo jakaœ gra była lepsza). Najbradziej pamiętam dzień, w którym czekałem na listonosza z Zeldš OOT -  smiley Matko.... Albo gdy zamówiłem używanego GoldenEye za 150zł (nowy stał 220zł) i gdy otworzylem paczkę okazało się, że w tej cenie dostałem NOWY!! Nawet nie otwierany box w fabrycznej folii z Golden Eye... smiley To było coœ!  Smile
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2006, 15:56:39 wysłane przez siudym » Zapisane
BOJAN
Gość
« Odpowiedz #5 : Października 20, 2006, 22:58:21 »

heh... swego czasu tez posiadalem n64, a kupilem ja dla goldeneye - gierka byla mega miodna (i dalej zreszta taka jest). to co najbardziej denerwowalo to szybko zuzywajaca 'galka' w padzie ;/
Zapisane
sobek
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 95



« Odpowiedz #6 : Października 21, 2006, 16:51:30 »

Gałka to faktycznie słaby punkt konstrukcji. Kilka razy przymierzałem się do kupna tej konsoli, ale ciężko dostać niewyrobione pady.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #7 : Października 22, 2006, 16:45:12 »

- można kupić nowe. Od pewnego czasu sš na allegro, nie Nintendo, ale takie by kosztowały znacznie większe pienišdze.
Poza tym, analog można naprawić. Sposób naprawy opisał Gimiak na RetroAge (nie wiem czy sposób skuteczny, bo nie sprawdzałem).

Do zakupu N64 się przymierzałem od dawna. Zawsze jednak jest coœ innego do zakupu bšdŸ nie ma zestawu który by mi odpowiadał/ jak jest to jest za drogi (zwykła czarna jest brzydka, przynajmniej w otoczeniu kolorowych braci).

Kiedyœ kupię. Może będe miał okazję nabyć N64 jeszcze w tym roku. Wszak grałem na tej wspaniałej konsoli tylko dwa razy w życiu, co jest wielkš plamš na honorze.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #8 : Października 22, 2006, 17:29:20 »

poszukalem tej gry Nights co ja na gambleriadzie widzialem ladnych pare lat temu.. znalazlem wersje na saturna ale nie ma nigdzie wzmianki o tym ze gra zostala wydana na n64. a ja w nia gralem na n64, to byla pierwsza gra w ktora gralem przy uzyciu analogowej galki, pamietam to jak dzis. czy ktos mi moze powiedziec o co chodzi jakby?

no i nie pamietam tego fioletowego gostka, w grze sie sterowalo chlopcem z niebieskimi wlosami albo dziewczynka.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Mejs
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 196



« Odpowiedz #9 : Stycznia 07, 2007, 22:47:55 »

Wiem jedynie o Nights to że jest to gra na Saturna i jest to gra Segi, jak wiadomo Saturn konkurował z N64 i Psx były one równolegle na rynku i chyba niemożliwe jest aby Sega wypuœciła Nights na N64. No chance.

A co do konsoli to już kupiłem czekam aż przyjdzie. Zelda OOT mój starter  cheesy  Alez starter!
Zapisane
MaarioS
Gość
« Odpowiedz #10 : Marca 02, 2007, 21:17:12 »

A ja tš konsolę miałem od bardzo dawna Tongue . Gdzieœ od dzieciństwa. A moim starterem był bomberman 64 Tongue . Akurat ukończyłem WSZYSTKIE GRY które ja miałem, a miałem ich 7 + 1 pożyczona od kolegi mario 64. Akurat przeszedłem też idealnie całe od poczštku do końca wszystkie gwiazdki!!!! Po prostu chyba najlepsza gra na N64 którš POŻYCZYŁEM i niestety oddałem Sad  Sad . Jedynie ze swoich gier do końca nie przeszedłem jedynie jet force gemini smiley . Tego się chyba dalej do końca nie da przejœć huh !!!! Tam kiedy się zbiera częœci na statek. Ale tak wogóle genialna konsola!!! Akurat z jednš najpopularniejszych serii jest ZELDA, ale jej akurat nie miałem ale przeszedłem jednš częœć na kompie na emu Tongue .
Zapisane
gigi
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwietnia 19, 2008, 17:13:20 »

Jakis czs temu kupilem N64, niestety jest cos co mnie irytuje. Mianowicie grajac w SM64 po pewnym czasie(nie wiem od czego to zalezy) postac samoistnie porusza sie w jednym kierunku. Jedyne co moge zrobic to odlaczyc pad i podlaczyc ponownie. Podejrzewam pad choc nie jest wyeksploatowany(oryginalny Nintendo). Co prawda jest to moje drugie N64 ale wczesniej nie mialem takiego problemu. Ciekawe ze efekt pojawia sie tylko w grze Super Mario 64
Zapisane
Nintendomaniac
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 149



WWW
« Odpowiedz #12 : Kwietnia 20, 2008, 07:38:17 »

Cytuj
Jakis czs temu kupilem N64, niestety jest cos co mnie irytuje. Mianowicie grajac w SM64 po pewnym czasie(nie wiem od czego to zalezy) postac samoistnie porusza sie w jednym kierunku. Jedyne co moge zrobic to odlaczyc pad i podlaczyc ponownie. Podejrzewam pad choc nie jest wyeksploatowany(oryginalny Nintendo). Co prawda jest to moje drugie N64 ale wczesniej nie mialem takiego problemu. Ciekawe ze efekt pojawia sie tylko w grze Super Mario 64
[snapback]19173[/snapback]

Heh. Mam taki sam problem na ps2 z Hitmanem. Czasami mi się takie coœ robi. Wydaje mi się, że to wina pada.
Zapisane

Napisz na kartce 100x - "NIE BĘDĘ SPAMOWAŁ, BĘDĘ SIĘ STARAŁ PISAĆ SENSOWNIE"
gigi
Gość
« Odpowiedz #13 : Maja 11, 2008, 22:26:57 »

Musialem przeprowadzic drobna naprawe N64, przy okazji zrobilem zdjecie plyty glownej(kawalek porzadnej elektroniki)



Zapisane
Pablo1989
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #14 : Maja 15, 2008, 18:53:44 »

Miałem jš w tej wersji http://www.n64emu.com/img/history/n64pikachu.jpg Ale nie na własnosć bo to była kuzyna mojego kolegi, gierek też sporo, WWF No Mercy F1 Grand Prix II,  Revolt wszystkie Turoki , Pokemon Stadium 2 , Duke Nukeny 64 i Zero Hour, raaany coœ jak PSX tyle że na Cardy, i chyba w tym roku namówię mojego kolegę aby znów kuzyn przywiózoł na wakacje bo jeden z innych qumpli kupił Smash Brosa a konsolki nie ma, więc tego Carda dał mi Tongue.

A teraz grywam czasem na emu, w WWF No Mercy szkoda ze ten Wrestling na PC nie ukazał, oto zabawne reklamy tej gry.

http://pl.youtube.com/watch?v=1NBEkbaJDmQ Dla mnie ta najlepsza Smile
http://pl.youtube.com/watch?v=WsFWQlEKg0I&feature=related
Zapisane
œmigło .::.
Gość
« Odpowiedz #15 : Maja 17, 2008, 19:02:30 »

Do dziœ pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem...

http://youtube.com/watch?v=j1sQtdr-IBA

Swojš drogš Escape też był the best. Smile A tutaj preview konsoli:

http://youtube.com/watch?v=eKlbx5niBu8

I jeszcze bonusik:

http://dextrose.com/_forum/showthread.php?t=11158
Zapisane
Ludek
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



WWW
« Odpowiedz #16 : Maja 17, 2008, 21:01:51 »

N64 znam tylko z opowieœci i emulacji. Cenię tš konsolę strasznie za Super Smash Bros. gra cudna.... w końcu nie zawsze można skopać tyłek Pikachu za pomocš uroczej dziewoi imieniem Samus Wink Wielu ludzi zachwyca się Super Mario 64. Mi nie przypadło ono do gustu, zdecydowanie lepsze było SMW na SNES. Poza tym nie znam zbyt wielu gier na tš konsolkę (prócz jakiœ gier które współdzieliła z PSX typu Gex czy Rayman 2 (ciekawi mnie czemu Rayman 2 w wersji na N64 ma takie same poziomy jak na PC a wersja PSX ma ich mniej....)). Uważam także, że pad od N64 jest trochę "nieporęczny"
Zapisane

Pablo1989
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #17 : Maja 17, 2008, 23:43:16 »

Co do Pada też dla mnie był nieporęczny, tyle przycisków i czasem się myli, ech, przed kolegi kuzynem też grałem, w hipermarkecie HIT (dawna nazwa tesco), piersza gra to chyba Wipeout albo taka podobna, a druga nie znam nazwy ale był tam Donkey Kong Jr, i to były takie wyœcigi samolocików, właœnie w tym Wipeoucie dla mnie był nieporęczny.
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #18 : Maja 18, 2008, 13:08:59 »

Dla mnie to najlepszy pad w historii gier  Smile  Co do problemów z padami-sš na to metody nieinwazyjne (jak dobrze pamietam było coœ o tym napisane w maualu konsli), na resztę jest WD 40  Cheesy Dziwi mnie niemiłosiernie dlaczego jescze nie widziałem taniego flashcarta dla tej konsoli, tylko jakieœ eksperymenty, w dodatku drogie  smiley  A chciałoby się pograć, bo na sprzęcik mam tylko 4 gry (M64, Mario Kart64,OoT, Lego racers) Sad .
Zapisane
Morden
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #19 : Maja 19, 2008, 10:05:03 »

Stworzenie uniwersalnego flash carta dla N64 nie jest takie latwe. Kazdy cart to kawalek elektroniki ktory roznic sie moze od innych swoja konstrukcja. Uniwersalny flash cart musialby wspierac wszystkie mozliwe wersje cartowego hardware'u. Ze nie wspomne o roznych metodach zapisu stanu gry [EEPROM, SRAM, FlashRAM i karta pamieci wpinana / Controller Pak].

Istniejace urzadzenia odpalajace backup'y czesto wymagaja patchowania rom'ow poniewaz konstrukcja cartow ciagle sie zmieniala. Dodatkowo urzadzenia te tanie nie sa a gra moim zdaniem nie jest warta swieczki jesli nie jestesmy kolekcjonerami tego typu sprzetu lub nie mamy zaciecia developerskiego.

Ostatnio na Allegro jeden z Doctor'ow poszedl za lekko ponad trzy setki [Z64 / Mr Backup - Model uzywajacy dyskow ZIP]. Koles okreslil sprzet jako niesprawny. Niby wlaczyc bylo mozna, ale nic sie nie dzialo. Hehe. Z opisu wynikalo ze kolezka nie do konca wie co sprzedaje, ale wie ze warte jest to troche kasy. Moze faktycznie sprzet byl uszkodzony a moze koles po prostu nie wiedzial jak to uruchomic.

Kilku producentow flash cartow bralo sie za N64 ale na zapowiedziach projektu, doniesieniach o postepach ktorych nie bylo widac lub na oznajmieniu porazki zazwyczaj sie konczylo. Zreszta z NES'em jest podobnie. Aktualnie istnieje tylko jeden "uniwersalny" flash cart, ktory i tak nie obsluguje sporej ilosci mapper'ow [chcesz pograc w 400 in 1? Nie odpalisz. Mapper 221 nie jest obslugiwany. Tak dla przykladu]. Dodatkowo jest on cholernie drogi, jesli juz jest.

***

Co do samego Nintendo 64, konsole te zawsze uwazalem za swietna. Mimo swoich ograniczen, zarowno sprzetowych jak i ograniczen ktore niosl ze soba nosnik, Nintendo 64 pokazalo, ze z tego sprzetu wycisnac mozna wiele. Wyprodukowano szereg tytulow ktore byly swoistymi kamieniami milowymi na wszystkich frontach. Gameplay, grafika, dzwiek, projekt swiata. Ocarina of Time do dzis okreslana jest jako jedna z najlepszych gier jakie powstaly i pewnie szybko o niej nie zapomnimy.

Do panteonu tytulow ktore znaja wszyscy [Mario 64, Banjo Kazooie, Perfect Dark itd] dochodzily tez mniej znane produkcje japonskie. Importowac zaczelem wczesnie i to dzieki Japonii odkrylem uroczego olbrzyma Doshin'a, pogralem w Wonder Project J2 i postrzelalem w Bangai-O.

Nintendo 64 to bajecznie kolorowy swiat w ktorym do dzis odkrywam nowe, wczesniej nieznane mi tytuly [glownie z rynku japonskiego]. Mimo wielu lat na karku, konsola nadal potrafi cieszyc. Nadal gram z zona w Diddy Kong Racing czy Mario Party. Dobra rozrywka sie po prostu nie starzeje.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 18 zapytaniami.