Kwietnia 19, 2024, 16:01:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Nintendo 64 - Ostatnia Duża Konsola Na Karty  (Przeczytany 28661 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Banan
Gość
« Odpowiedz #40 : Stycznia 11, 2012, 13:52:03 »

Cytuj
Tylko czy ten Everdrive 64 działa poprawnie (?) to już inna kwestia. Co z save'owaniem? Trzy stówy i wielka niepewność
Na sto procent znajdziesz w sieci recenzje tego sprzętu, także możesz się zorientować. Poza tym, gość, który rzeczone sprzęcicho skonstruował to bardzo znana osobistość na devowej scenie, ma na swoim koncie flash carty do wielu innych systemów.

Poza tym, nie widzę jakiegoś większego problemu w graniu w Okarynę po angielsku.
Zapisane
Divies
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 40



« Odpowiedz #41 : Stycznia 11, 2012, 14:47:51 »

Cytuj
Poza tym, nie widzę jakiegoś większego problemu w graniu w Okarynę po angielsku.
Większego problemu też nie widzę, ale mniejsze się zdarzają.  Roll Eyes
Zapisane

Baieros
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 95


« Odpowiedz #42 : Stycznia 11, 2012, 15:08:09 »

Był to jak dobrze pamiętam World Cup 98 z całym białym labelem i tylko napisem. Bez słoneczek itd. Później drugi raz też coś takiego padło na allegro teraz sobie przypomniałem i było na forum retroage o tym gdzieś. Jednak zawsze istnieje ta niepewność, że label mógłbyś zdarty i ktoś sobie zrobił i nakleił inny....
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #43 : Stycznia 16, 2012, 21:35:24 »

Cytuj
Poza tym, nie widzę jakiegoś większego problemu w graniu w Okarynę po angielsku.
Większego problemu też nie widzę, ale mniejsze się zdarzają.  Roll Eyes
Osobiście sądzę że nawet warto by było nauczyć się dla paru gier japońskiego (za co jeszcze kiedyś będę się brał),
jednakże to tłumaczenie OoT'a o którym zapewne mówisz nie przypadło mi do gustu (zmienia wg. mnie klimat gry!), a nauczenie się angielskiego otworzy ci drzwi do wielu gier w które ot tak sobie po polszy nie pograsz. Wink

Co do pirackich kartów dla N64... Takowe można by postawić w kolekcji, bo faktycznie w całym mym żywocie takiego nie widziałem na oczy. A flasherów/linkerów był doctor v64, był napęd zip do n64, o everdrajwie nie słyszałem,
za to słyszałem o n64 myth od neoflash, słyszałem że bardzo dobra sprawa, jednakże równie droga.
Zapisane
Divies
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 40



« Odpowiedz #44 : Stycznia 16, 2012, 23:21:00 »

Cytuj
...a nauczenie się angielskiego otworzy ci drzwi do wielu gier w które ot tak sobie po polszy nie pograsz.
Znam angielski, jako-tako (brzmi japońsko  laugh ) - 70% na maturze  Wink ,
 jednak nawet dla polskiego profesora anglistyki, język ojczysty będzie zawsze tym naj...naturalniejszym.
Mnie przypadło do gustu owe tłumaczenie Okaryny (grałem na emu), ale posiadanie kartridża z polską wersją byłoby dodatkowo wielką frajdą dla mojej chrześnicy. Jestem ciekaw czy możliwy jest taki kart do zrobienia. Czy ktoś z Was spotkał się może z takim cudeńkiem?

PS. Neoflashe odpadają - brzydkie i kłopotliwe (jedno w drugie wchodzi jak... klocki jakieś naughty ).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 23:24:37 wysłane przez Divies » Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #45 : Stycznia 17, 2012, 15:59:12 »

Karta nie zrobisz, gdyż jak już wcześniej wspomniano, fundamentalnym problemem jest znalezienie podzespołów do budowy czegoś takiego, oraz programatora. Mówię to z wysuniętego doświadczenia-sam kiedyś o to pytałem Wink

<offtopic> Matura o niczym nie świadczy. Miałem 86% na rozszerzeniu pisząc o muzeum pierdzenia.</offtopic>

http://www.youtube.com/watch?v=JoO0Cif72vY Nie miałem pojęcia że istniała jakakolwiek demoscena w wypadku n64 O_O

http://www.youtube.com/watch?v=_JBdxcnyxeQ Pojawił się hack do Super Mario 64, ba, wręcz mod total-conversion.
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #46 : Stycznia 17, 2012, 17:15:18 »

Cytuj
http://www.youtube.com/watch?v=JoO0Cif72vY Nie miałem pojęcia że istniała jakakolwiek demoscena w wypadku n64 O_O
Duo, łap: http://www.youtube.com/watch?v=MByHz4gA_Yg&NR=1

A co do carthackingu w N64, to można by i takie coś zrobić, jak najbardziej. Zamówisz sobie w jakiejś fabryce już wypalonego maskroma z romem przetłumaczonym, przylutujesz i viola! Pytanie, czy gdzieś jeszcze takie podzespoły się produkuje. A inna sprawa jest taka, że raczej im by się nie opłacało jednej jedynej sztuki produkować dla jakiegoś Kowalskiego, a jeżeli nawet już by to zrobili, zażądają ceny z kosmosu.

Evedrive 64 to jedyne racjonalne i w miarę tanie rozwiązanie. Choć posiadanie tegoż flashcarta nie gwarantuje, że tłumaczenie będzie w stu procentach kompatybilne z prawdziwym sprzętem...


PS http://www.youtube.com/watch?v=XYGiLY_VHpA&feature=related Ile razy tym ciemnym ludziom powtarzać trzeba, że to coś nie ma nic wspólnego z FFVII i w demku występują postacie z części poprzedniej (Locke, Celes i Shadow)?!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 17:18:38 wysłane przez Banan » Zapisane
Divies
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 40



« Odpowiedz #47 : Stycznia 17, 2012, 21:41:37 »

Cytuj
...fundamentalnym problemem jest znalezienie podzespołów do budowy czegoś takiego, oraz programatora.
Cytuj
Zamówisz sobie w jakiejś fabryce już wypalonego maskroma z romem przetłumaczonym, przylutujesz i viola!
przestraszony Łooo jeeej! Dzięki za wyjaśnienia. Niewiele zrozumiałem, ale wystarczająco, by wybić to sobie ze łba  crazy
Cytuj
Matura o niczym nie świadczy.
Racja (co najwyżej o chęci podejścia do niej  Wink ). Nadmieniłem to tylko w kontekście tego, że ktoś mnie tu chciał posyłać do szkoły, tylko dlatego, że zwyczajnie chciałem zagrać w grę w języku polskim  Tongue  Wink

O.K. To ja w takim razie od innej strony:
Czy na konsoli Wii możliwe jest granie w spolszczone romy N64? Zawsze to konsola i TV, a nie zawieszający się komp. Czytałem coś o Virtual Console...

Dzięki za cierpliwość chłopaki! laugh
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2015, 01:08:21 wysłane przez Divies » Zapisane

Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #48 : Stycznia 17, 2012, 23:16:06 »

Nie, bo Virtual Console to official niny i możesz jedynie kupić gry na starsze konsolę, a nie ładować własne romy. A po przeróbce pewnie da się uruchomić jakiś emulator.
Zapisane
czeci
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 136



« Odpowiedz #49 : Stycznia 18, 2012, 05:13:03 »

Na Wii wystarczy Homebrew Chanel zainstalowac zeby uruchomic sobie emulator, nie trzeba nic przerabiac.
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #50 : Stycznia 18, 2012, 10:56:31 »

Ale jakby nie było jakaś forma przerabiania, tylko że to softmod. Analogicznie do SwapMagica czy Pandory w PSP.
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #51 : Lutego 19, 2012, 19:11:16 »

Zabrałem się dzisiaj za poszukiwania przynajmniej dumpa F-Zero X Expansion Kit. W necie widać video, słychać o odpaleniach dumpów, ale nie ma czegokolwiek. Wie ktoś może więcej w temacie?
Zapisane
Divies
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 40



« Odpowiedz #52 : Marca 04, 2012, 22:04:14 »

Wiem, że nie odkryłem Ameryki, ale dla mnie to...Eureka!
Mianowicie: Miałem bardzo wyrobioną już gałkę przy kontrolerze N64 a nie chciałem kupować nowego. Oryginalne pady często cierpią na tę samą dolegliwość co mój, a jakieś Hori wyglądają jak upośledzone i na dodatek ich cena to chyba jakiś dowcip.  laugh
Postanowiłem dokupić samą gałę i wtedy odkryłem tą:

Dla porównania oryginalna:

Nowa gałka jest zbudowana na zasadzie tej od Gamecube, ale stylowo jest identyczna jak oryginalna.
Katuję (testuję) ją już około miesiąca w Yoshi's Story (a to wymagająca dla gałki gra) i spisuje się rewelacyjnie! Kosztowała +/- 60 złotych z wysyłką ze Stanów. - Wiem, trochę drogo. Gdyby stara nie była w tak tragicznym stanie (w Yoshiego nie dało się grać) pewnie bym jej nie kupił. Cieszę się, że jednak była popsuta, bo inaczej nie odkryłbym tego rewelacyjnego komfortu sterowania! Warta jest tej ceny zdecydowanie! Zamierzam kupić jeszcze dwie - dla mojej chrześnicy, choć jej są w dość dobrym stanie (ale cóż przy tym teraz znaczy "dość dobry stan"?). Polecam! Zupełnie inna jakość, a przy tym, to wciąż oryginalny joypad - firmy Nintendo.  Wink

Więcej tutaj:
http://www.infiniteneslives.com/aux1.php
Kupiłem tu:
http://stores.ebay.pl/Video-Game-Museum
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 00:25:51 wysłane przez Divies » Zapisane

dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #53 : Maja 16, 2012, 00:29:18 »

Moje N64 uzbrojone w Bung V64.
Doktorek działa wyśmienicie i odpala niemal wszystko do 32MB.



Okazuje się że zabezpieczenie regionalne w N64 jest nieco bardziej zaawansowane niż myślałem.
Czy ktokolwiek odpalał gry z innego regionu poprzez przejściówki?
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #54 : Maja 16, 2012, 08:54:46 »


Szczerze, to bawienie się w przejściówki w wypadku n64 obecnie mija się z celem-często są droższe niż sam sprzęt.
W dodatku część z nich by działać musi mieć odpowiedni wspierany chip w środku (taki, jaki ma gra, którą chcesz odpalić),
co jeszcze utrudnia sprawę.
Polecam zaopatrzyć się w n64 ntsc, bo chyba doktorek nie jest pod pala wyłącznie? Wink
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #55 : Maja 16, 2012, 17:29:58 »

Mam dwie konsole N64, jedna jest w wersji ntsc, a druga normalnie pal.

W dodatku część z nich by działać musi mieć odpowiedni wspierany chip w środku (taki, jaki ma gra, którą chcesz odpalić), co jeszcze utrudnia sprawę.

Czy masz na myśli cic?
Kardridże N64 są dosyć proste i zawierają tylko rom z grą oraz układ  cic.
Oczywiście gry z save mają dodatkowo pamięci eeprom lub sram. 

Mój kardridż do bootowania wersji ntsc posiada chip NUS-6102.
Jak na razie znalazłem tylko kilka gier których nie mogę odpalić np. Banjo-Tooie NUS-6105
Jednak nawet na to jest sposób, wystarczy odpowiednim programem zmienić przypisany cic w pliku gry.
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #56 : Maja 17, 2012, 09:24:10 »

Tak, miałem na myśli cic, nie miałem pojęcia że jest progs do zmiany cic'a.
Banjo-Tooie nie miał przypadkiem 64MB? Takie gry też ci doktorek odpala?
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #57 : Maja 27, 2012, 12:47:50 »

Można zmienić cic za pomocą np. N64cicc, Motell, ale ja wybrałem inną metodę.
Mam zamiar wykorzystać oryginalne kardridże do bootowania i save.
Wystarczą cztery z możliwością przekładania cic-a.
Oprogramowanie pozostanie niezmienione. Ewentualnie mogę odpalać przetłumaczone itp.
Banjo Tooie ma akurat 32MB które spokojnie mogę uruchomić.

Jako ciekawostka sercem V64 jest UMC6561 czyli stary, poczciwy Pegasus IQ502 rev.2
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #58 : Maja 27, 2012, 13:20:57 »

Piękna machina:) Sam kiedyś myślałem na zakupem tego cudeńka, ale ceny pokroju 700 zeta mnie odstraszyły.

Podobno da radę na tym czymś odpalać płyty VCD. To prawda?

Sprawdzałeś może, czy działają na tym sprzęciwie polskie przetłumaczone Zeldy (Okaryna, Majora i Master Quest)? Pamiętam, że te translate'y były na prawdę profesjonalnie wykonane i one głównie mnie zachęcają do zakupu jakiegoś copiera do N64 (tudzież flashcarta).

Tak oto konsola Nintendo 64 powinna wyglądać od samego początku (chodzi mi tu od odtwarzacz CD, nie dodatkowy add-on na kompakty). Wink
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #59 : Maja 27, 2012, 14:33:25 »

700zł jeszcze nie tak źle, ja wydałem już więcej, a to jeszcze nie koniec.
Faktycznie odpala VCD, ale mam wrażenie, że to tylko opcja aby zakamuflować przeznaczenie sprzętu i sprzedać poza HKG. Druga ciekawa funkcja, odczyt każdego kardridża N64, nawet 64MB.
Jednak 64MB mogę zrzucić tylko bezpośrednio przez lpt(ogranicza 32MB DRAM).
Zeldy jeszcze nie sprawdzałem, aktualnie nie mam czym zabootować, a nie chce poświęcać mojego kardridża.
Na pewno sprawdzę okaryne(na dniach dojdzie reszta klamotów), sam jestem bardzo ciekawy i chcę zagrać po polsku. Majora musi zaczekać, niestety na razie nie mam expansion pack.

Co do ostatniego zdania, CD na pewno umożliwiło by wykorzystanie 100% potencjału tej konsoli.
Kardridże bardzo ograniczyły ten system. Gdyby nie te kardridże, to PSX został by zmieciony przez Nintendo.               
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.