Marca 29, 2024, 00:26:24 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Cartridge Kontra Reszta ¶wiata  (Przeczytany 2827 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
DarQo
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« : PaĽdziernika 19, 2006, 11:49:49 »

Witam. Kartridż - no¶nik wielu kultowych konsol, co o nim my¶licie? Mam wielki sentyment do tych niewielkich pudełek, prawie że niezniszczalnych. Nie to co zwyczajne płyty CD/DVD. Carta można np. położyć gdziekolwiek, kurz i zabrudzenia mu nie straszne, dosyć łatwo można go piracić nie przerabiaj±c konsoli i oczywi¶cie prędko¶ć wczytywania się gier, niemal natychmiastowa! Smile Co ciekawe prodecenci bardziej wymagaj±cych gier które były ponad siły konsoli, umieszczali w nim dodatkowe chipy zwiększaj±ce moc do odpalenia gierki. Niestety, to co było dobre kiedy¶, teraz jest do niczego. Na szczę¶cie dla mnie carty s± i bed± cudem techniki. Tongue
Zapisane

p***ole metro wole retro
kokodin
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 135


« Odpowiedz #1 : PaĽdziernika 20, 2006, 00:42:28 »

nie rozumiem dlaczego carty miały by przestać istnieć w obecnym czasie nawet wiele nowych tytułów na nich wychodzi nawet nfs mw na ds-a Cheesy oczywiście nie mówimy tutaj już o cartach nesa czy gb bo obecne mają rozmiar nie porównywalnie wiekszy ale dopuki przenośne konsole będą produkowane carty nie zginą bo sa mniej problemotwórcze niż jakiekolwiek inne nośniki mniej żarłoczne na prąd (nawet czasem maja własny Cheesy ) no i nie niczczą sie w kieszeniach Cheesy

ktoś kto wymyślił kiedyś użycie taniej pamięci masowej jako nośnika gier był genialny można to zobaczyć na przykładach nesa famicoma ...gameboya i wielu innych które właśnie dzieki cartom które bez żadnych zabespieczeń można było wkładać do plecaków  kieczeni żucać nimi z okna lub po korytażu w szkole i którre nie mogły nie działać Cheesy konsole stały sie polularne obecne zmniejszone blaszaki do generowania przepięknej grafiki nie maja szans być tak niezawodne jedna ryska i po zabawie

dlatego uważam że carty pozostaną najlepszym nosnikiem gier jaki powstał do tej pory dopuki ktoś nie wymyśli nic bardziej pancernego i moze nawet nie będzie nikt sie już bawić w tworzenie nowych systemów cartowych ale oldscool ma swoje prawa i carty pozostana z nami na zawsze
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 20, 2006, 00:43:18 wysłane przez kokodin » Zapisane
sobek
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 95



« Odpowiedz #2 : PaĽdziernika 21, 2006, 16:55:56 »

Kartridże są hardcorowe Smile Dyski optyczne dosyć łatwo zniszczyć, a lasery w urządzeniach odtwarzających się zużywają. A popatrzcie tylko na takiego Gameboya z 89, nic go nie ruszy.
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #3 : PaĽdziernika 22, 2006, 10:32:42 »

I Nintendo przestanie wydawać gry na cartach, wszystko za kilka lat będzie na płytkach, ew. na "ładowanych" flashcard'ach - stoisko z grami: http://freeware.info.pl , wrzucasz kasę i możesz wgrać wybrany tytuł. Produkcja dyskietek o ogromnyach pojemnościach jest nieopłacalna.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 14:11:04 wysłane przez setezer » Zapisane

żuro
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : PaĽdziernika 22, 2006, 11:31:11 »

Cartridge vs. wszystkie optyki Cheesy
Mi, cartridge kojarzy się z .... hmmm... pewnym rytuałem grania, którego nie uświadczyłem już na konsolach nowszej generacji (czyt. lasero-zapier...czach). W cartach jest coś co ... przykuwa oko. Sam kształt, kolor etykieta to coś wyjątkowego, co teraz właśnie staje się ikoną kolekcjonerów.... a kolekcjonowanie CD??!! co to ma być....
Carty wymiatają i mimo, że odchodzą do lamusa, są najpiękniejszym elementem hardcorowych czasów grania.... Wink
Zapisane
BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : PaĽdziernika 22, 2006, 11:38:40 »

cart'y maja to "cos" - dusze...
Zapisane
K@millo_DODGER
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 68



WWW
« Odpowiedz #6 : PaĽdziernika 23, 2006, 08:43:23 »

Same Carty może są i dobre, ale pamietam, mając mojego 1-wszego Pegaza, zazdrościłem wukowi płyt... Później miałem nabyć N64, lecz dowiedziawszy się, iż tam tez carty występują, postawiłem na PSX'a.
Zapisane
BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #7 : PaĽdziernika 23, 2006, 17:27:00 »

Cytuj
Same Carty może są i dobre, ale pamietam, mając mojego 1-wszego Pegaza, zazdrościłem wukowi płyt...
[snapback]9199[/snapback]

nie ma czego zazdroscic, nie ma sie co oszukiwac - cd/dvd pojemne sa, ale co z tego,  jesli/gdy na powierzchni z danymi pojawi sie "wieksza" rysa - gra idzie sie j3bac ;]
Zapisane
K@millo_DODGER
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 68



WWW
« Odpowiedz #8 : PaĽdziernika 28, 2006, 23:02:48 »

Masz racje, dziś rodzaj nośnika mniej mnie obchodzi, a wtedy CD uwazałem za coś a-la nowa generacja Tongue
Zapisane
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopada 19, 2006, 20:45:05 »

Tak, macie racje karty oprócz tego, że są wytrzymalsze od cedeków ( choć nie ma się co oszukiwać zarówno karty jak i cedeki nie wytrzymają skrajnych temperatur ) to są o niebo ciekawsze pod kątem kolekcjonerstwa. No i z kartami związana jest jeszcze jedna sprawa - gdy odpalisz karta z którego uruchomieniem są problemy to nie ma bata - czeka cię długa sesja Smile
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2006, 20:58:41 wysłane przez lemonek1 » Zapisane



Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 18 zapytaniami.