Kwietnia 23, 2024, 13:34:52 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor W±tek: Batman  (Przeczytany 7618 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
siudym
Go¶ć
« : PaĽdziernika 19, 2006, 17:57:07 »

Temat został ostatnio skasowany więc go wznawiam. Batman jak to batman, znany przez wszystkich, więc co ja będę się rozpisywał... :wink2:
Przez wiele lat od tych trzech części na NES nikt nie był w stanie zrobić dobrej gry o Batmanie, prawie wszystkie nowe gry były totalnymi badziewiami.... dopiero od niedawna zmienił to nieco Batman Begins. Wg. mnie najlepszymi grami o nietoperzaku zawszy były dwie pierwsze części na NES, zwłaszcza genialny Return of the Joker.

BATMAN

BATMAN Return Of The Joker (Batman 2 / Dynamite Batman)


BATMAN RETURNS (Batman 3)
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 19, 2006, 17:57:37 wysłane przez siudym » Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 275


« Odpowiedz #1 : PaĽdziernika 20, 2006, 15:02:19 »

O!
nigdy nie gralem w 2 Cheesy
grafika jest bardzo ladna


dla mnie najlepsza gra (do tej pory chce kupic carta) jest batman returns;
co prawda gra jest dosc wtorna, ale mimo wszystko strasznie przyjemna siekanina z paroma etapami

grafika jest ladna, a animacja plynna
muzyka tez dobra

fajni bossowie
Zapisane
K@millo_DODGER
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 68



WWW
« Odpowiedz #2 : PaĽdziernika 23, 2006, 08:37:40 »

Kolega miał, i nie chciał pożyczyć :/
Ja za to miałem hacka gry Moster im my Pocket o tytule Batman Flesh Tongue
Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : PaĽdziernika 30, 2006, 08:56:03 »

Jako, że najdłużej grałem w część z numerkiem 1, to tylko o niej się wypowiem.
Pierwsze co przychodzi na myśl - za krótka! Zaraz potem - śliczna! A potem jeszcze grywalna i wciągająca. No dobra... jeszcze jedno - trudna! Pamiętam, jak zobaczyłem ją po raz pierwszy - powaliły mnie cutscentki i grafika. Muzyka też na najwyzszym poziomie (tyle, że wtedy nie zwracałem na to takiej uwagi jak teraz).
Gra jak pisałem jest dosyć trudna, więc mimo iż jest krótka, satysfakcja z przejścia jej i tak jest duża, ale... Nie zaszkodziłyby jeszcze dwa, czy trzy levele... : ) Trzeba zagrać.
Zapisane
Di_
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 64



WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwca 02, 2007, 18:48:11 »

Druga część zarówno graficznie jak i dźwiękowo prezentuje się bardzo dobrze. Bronie zostały rozwiązane w sposób bardzo ciekawy, przez co właśnie ta część jest moją ulubioną.

Batman Returns też był fajny, ale chyba zniechęcił mnie wysoki poziom trudności, choć przeszedłem ją kilka razy na konsoli. Na końcu można było kłapać dziobem pingwina ;]
Pamiętam jeszcze, że kiedyś po przejściu poziomu 3-1 miałem kod, który dawał niewrażliwość na ataki przeciwników.
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Czerwca 07, 2007, 00:39:51 »

Batman Return Of The Joker zrywa beret z glowy pod kazdym wzgledem... Wykonanie - grafika bardzo szczegolowa, postacie sa duzych rozmiarow, co jest rzadkoscia w 8-bitowych grach (typowe dopiero 16bit+). Kolorystyka - kurcze... wszystko tak pieknie zgrane, a to tylko 16 kolorow! Smile Niesamowite... Do tego muzyka pierwsza liga... Szkoda, ze Sunsoft nie zrobil kolejnego Batmana, pewnie bysmy szczeki zbierali z podlogi... Konami zrobilo co zrobilo, zle nie jest, ale czy to jakas rewelacja? Dla mnie nie... Wink


EDIT:
Sa trzy wersje tej samej gry Return Of The Joker (sa jeszcze wersje na GC oraz GBC, ale sa podobne tylko z nazwy).

NES:


SNES
 

MEGADRIVE / GENESIS:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2007, 23:59:40 wysłane przez siudym » Zapisane
nightking
Go¶ć
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 14, 2007, 17:15:22 »

Wypowiem się o pierwszej i o tej ze stajni KONAMI.

Jedynka wiadomo - mózg się lasuje na widok tak dopracowanej gierki. I ta muzyka... yummy. Oprawa audio jest boska  heh Graficznie całkiem przyzwoicie choć przyznam, że trochę mi wygląd leveli nie przypasował ale to chyba z racji tego, że nigdy z Batmanem -  filmem jako takim nie miałem do czynienia.

A to co zrobiło KONAMI to po prostu... No cóż zrobili to po swojemu i w swoim stylu. Ale teraz patrząc na to co KONAMI zrobiło z Batmanem zastanawiam się co SUNSOFT mógłby zrobić z TMNT  :sly: (Pierwsze 3 części mam na myśli)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2007, 17:16:01 wysłane przez nightking » Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 323



« Odpowiedz #7 : Sierpnia 14, 2007, 21:45:23 »

Osobiście grałem tylko w jednego batmana, zapewne tego z tych badziewiastych, ale mnie się podobał. Nie wiem jak się nazywał dokładnie dlatego byłbym wdzięczny za nazwę. Dało się grać chyba Robinem. W drugim etapie do pokonania był jakiś lodowy stwór z lodówki. Chodziło się potem po jakiś stołach itp. Ostatni boss był w telewizorku.

W inne batmany nie grałem, ale w jedynkę niedługo będę miał okazję zagrać.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 14, 2007, 22:11:59 »

hack Monster in My pocket eee nie pamiętam jak sie ziwe.
Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 14, 2007, 22:32:24 »

Batman Flash się zwał ten hack, po prostu...

edit: tiak, tiak, sam kiedyś szukałem tego romu... http://www.nesforum.e9.pl/index.php?showto...hl=batman+flash :]
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2007, 22:34:03 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #10 : Grudnia 28, 2007, 18:50:42 »

Taaak, też posiadałem Batmana Flasha na pegu i Batmana 1, ale go nieukończyłem.
Z dwójką i trójką zapoznałem się już na emu i te ostatnie ogydwie ukończyłem. druga i trzecia część piękne, ale 1 mnie nieprzypasiło. Nie mam zamiaru nawet przechodzić.
Muza w 2 jak na Sunsoft znakomita. Konami wiadomo robią to po swojemu i też dobrze im to wyszło.
Zastanawia mnie czemu Sunsoft nie zrobiło trójki tylko Konami. Może nie mieli już pomysłów a, że konami miało pomysł, to tak powstała trójczęściowa gra. Może i tak było?
Zapisane
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #11 : Grudnia 30, 2007, 23:14:32 »

Gdy załatwiłem sobie Carta z pierwsza częścią ów batman nie miał wyjścia, przesiedział dłuższy czas w slocie - gra swoją niezwykłą muzyką urzeka a w mojej opinii wysoki poziom trudności skutecznie mobilizuje do dalszej gry - to zdecydowanie nie jest tytuł który przechodzi się za pierwszym podejściem Smile Trzeba przyznać że grafika w tej pozycji zasługuje na uwagę - jest bardzo klimatyczna przy tym dość mroczna, a przede wszystkim dopracowana przez co w duecie z poziomem trudności tworzy wrażenie "dorosłej" gry Smile
Zapisane



MWK
Go¶ć
« Odpowiedz #12 : Stycznia 28, 2008, 11:44:56 »

WIEDZIAŁEM, ze to nie był sen ani przywidzenie tylko prawdziwa retro(in)spekcja z przeszłości - teraz znalazłem potwierdzenie na to, że ten cart istniał naprawde na Pegaza bo pamietam, że kiedyś miałem takiego z wypożyczalni :

Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Stycznia 28, 2008, 14:13:14 »

Na allegro byl taki sam kilka dni temu, a moze nawet jeszcze jest aukcja.
Zapisane
Mejs
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 196



« Odpowiedz #14 : Kwietnia 05, 2008, 12:35:32 »

Nabyłem jedynkę od Sunsoftu na NES i mam straszliwy problem z bossem w poziomie 3-4! Jest po prostu za mocny, nie da się mu zadać jakichś sensownych obrażeń bo on i tak zawsze zdąrzy zabić. Nienawidze go! Ogólnie gra jest doskonoała, ta grafika i muzyka miażdżą.
Zapisane
X-Tech
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Lipca 23, 2008, 21:03:13 »

Jedynka mnie poraziła. W zalewie gier ze składanek po odpaleniu tej gry byłem wręcz zaczarowany jej klimatem. Nie odrywałem się od pegazusa przez tydzień. Siedziałem i grałem w batmana, ale Jokera nie udało mi się pokonać. Twardy był z niego skurczybyk. Jak dla mnie najlepsza czę¶ć serii. Pozostałe do mnie nie przemówiły poza tytułami na Snesa - w zasadzie tylko jednym. Muzyka, Grafika - swojego czasu przyprawiały o gęsi± skórkę. Pamiętam, że zawsze próbowałem wyskoczyć w jaki¶ sposób batmanem poza planszę i zwiedzić GothamCity, ale się nie udało. Nie ma co ta gra powala klimatem potencjalne tytuły na nesa. W zasadzie żadna inna gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia.
Zapisane
MWK
Go¶ć
« Odpowiedz #16 : PaĽdziernika 07, 2008, 13:40:36 »

No i mam tego Batmana 1, który jest ¶wietny aczkolwiek wystepuje u mnie pewien problem i chciałem się poradzić czy to wina carta czy konsoli czy czego¶ zupełnie innego... konsoli raczej w±tpie gdyż stestowałem na 2 różnych szarakach Pegasusach i na 1 typu "wszystko w ptasim glucie" - efekt ten sam - ale o co chodzi :

Mianowicie, po wł±czeniu gry wszystko ¶wietnie działa natomiast cały czas co¶ w tle "bzyczy" i to do¶ć intensywnie bez względu na scene gry, plansze tytułow± czy nawet czarny obraz między ekranami. Nie jest to objaw niedostrojenia (używam eurozł±cza) ani czasami występuj±cego ch-tycznego dla pewnych gier powiedzmy "efektu szumu" - nic z tych rzeczy, sprawdziłem zasilanie, styki, PCB i wszystko wygl±da jak trzeba.



PCB jak widać jest przysporawe i jedyny "efekt" jaki zaobserwowałem to zmiana poziomu tego bziuczenia podczas wciskania "Reset" - może to sprawa zasilania na samym karcie?

Macie może jaki¶ pomysł albo (po)rade?
Dzięki i Pozdro!
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1083



« Odpowiedz #17 : PaĽdziernika 07, 2008, 16:16:41 »

Miałem podobny problem w paru cartach - na szaraku szumi± na klonach nie, prawdopodobnie zachodzi jakie¶ sprzężenie, co ciekawe identyczny dĽwięk jest przy przeci±żeniu zasilacza lub zbyt słabym zasilaczu/uszkodzeniu elektroniki.
Zapisane

gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #18 : PaĽdziernika 07, 2008, 16:34:55 »

Na moje oko producent tego karta popełnił bł±d, przy takiej ilo¶ci LS-ów niema ani jednego kondensatora.
Najlepiej wszystkie poza pal-em, wyposażyć we własny kondensator 103 lub 104. Proponuje dolutować od dołu do GND i +5V, dla każdego układu osobno. Trzeba pamiętać że te scalaki, same generuj± zakłócenia w zasilanie.

« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 07, 2008, 19:03:36 wysłane przez dic-sc7 » Zapisane
MWK
Go¶ć
« Odpowiedz #19 : PaĽdziernika 07, 2008, 18:31:15 »

Gigi - dziekuje za info. Przekazuje niniejszym cał± sprawe, cart oraz dalsze badania zajawkowiczowi Siudymowi, który zobowi±zał się rozkminić dokładnie temat i zdać Nam sprawę z przeprowadzonych eksperymentów :-)
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 18 zapytaniami.