Marca 28, 2024, 12:41:20 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor W±tek: nNation - all about nintendo and sega  (Przeczytany 13488 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« : PaĽdziernika 12, 2005, 18:15:00 »

Jako, że w tym dziale posty nie są naliczane to chyb mogę sobie pozwolić na taki temat. Jeżeli jednak Bojan lub Pierun macie inne zdanie to po prostu go usuńcie


Gdzieś tak na początku powstał serwis o GameCube. Początkowo o nazwie GCN site, potem jednak gdy wraz z Gogu postanowiliśmy przejść na status all about nintendo and sega nazwę zmieniliśmy na nNation - od Nintendo Nation, trochę przy tym dyskryminując Sege, ale cóż o sprzęcie tej firmy piszę tylko ja, kiedyś się pomyśli nad snNation Cheesy. W serwisie jak na razie są dwie osoby tj. Gogu założyciel i gościu od technicznych spraw oraz ja tzn. setezer, zajmuję się merytoryką - napisałem około 80% tesktów z nNation i ciągle piszę;). Poza tym jako alien wkroczył niejaki Vivovsky pisząc póki co jedną recenzję.

Na stronie jest Forum, na razie wogóle nie odwiedzane. Księga gości z póki co mała ilością wpisów, system komentarzy do newsów i każdego teksty, poza tym ankiety zmieniane co miesiąc - a być może kiedyś co 2 lub 1 tydzień. Mamy newsletter, oraz licznik Cheesy. Gdy piszę te słowa to liczba ludzie odwiedzających powinna dobić do 2800... Średnia to około 60 osób dziennie - całkiem nieźle. Na stronie na razie są:
-9 recenzji na GameCube
-1 recenzja na GameBoy Advance
-1 recenzja na GameBoy Classic/Color
-1 recenzja na SNESa
-4 recenzje na NESa
-1 recenzja na SMSa
PLUS:
-opis NESa
-opis SNESa
-opis GCN
-opis SMSa
-spora baza linków (ok. 30)
-kilkanaście kodów do gier na GCN
-5 innych tekstów tj. luźna publicystyka
-poradnik do Super Smash Bros. Melee

No na razie skromnie, ale jak możnabyło przeczytać w pewnym newsie niebawem pojawią się 3 recki na MegaDrive, kilka na NESa i jeden felieton oraz solucja Golden Axe Warrior! Rozwijmay się szybko i prężnie, zapraszam was serdecznie.


Temat ten, jest po to bym mógł was na bierząco informować co nowego na stronie. Tak, więc pojawiła się alpha ver. - 0.1 recki Chrono Trigger Smile. Do jutra na pewno skończę. Pozdrawiam!

Oto dowód, myślę, że wystarczający, co do naszej jakości;)

oraz


Zapisane

barman
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 67



WWW
« Odpowiedz #1 : PaĽdziernika 13, 2005, 15:19:16 »

Wszystko fajnie! Ale na forum to macie tłum Tongue
Zapisane

setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #2 : PaĽdziernika 13, 2005, 16:14:27 »

No niestety, walą drzwiami i oknami. Nie nadążam z czytaniem postów.

Na poważnie to kiedyś się rozbuja, czy forum emu nes na początku też szalało jak burza? (mówię o forum postawionym gdy serwis dopiero zaczynał). Tak btw: daj se siana Cheesy.
Zapisane

flclflcl
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 204



WWW
« Odpowiedz #3 : PaĽdziernika 13, 2005, 19:39:02 »

Stronka jest bardzo ciekawa mi sie podoba z tymi recenzjami bo troche sobie poczytalem o niekturych grach
Zapisane

Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #4 : PaĽdziernika 14, 2005, 13:36:31 »

Cytuj
No niestety, walą drzwiami i oknami. Nie nadążam z czytaniem postów.

Na poważnie to kiedyś się rozbuja, czy forum emu nes na początku też szalało jak burza? (mówię o forum postawionym gdy serwis dopiero zaczynał). Tak btw: daj se siana Cheesy.
[snapback]1112[/snapback]

Szalalo?! smiley Pamiętaj ze jak powstala strona to forum jeszcze nie bylo - zalożyłem je kilka miesięcy pozniej Smile Ale jednak bylo troche więcej ludziniz u ciebie, bo w OGÓLE ktos byl, i przynajmniej raz na tydzien ktos nowy sie pojawial -byli tacy ludzi jak ZnAl, czy siudym (skubaniec nie chciał sie zarejestrować i pisał jako gosć Smile)


Layout nie najgorszy, chociaż oprócz niebieskiego tła, to reszta taka biała...
Niestety, strona na lycosie - ach te glupie reklamy i bannery... Sad

A tak, w ogóle, to trzeba zrobic cos z tym tematem, moze dzis to zrobię Cheesy

EDIT: Done.
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 14, 2005, 14:40:18 wysłane przez Pierun » Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #5 : PaĽdziernika 14, 2005, 15:12:24 »

Hmm lycosowi już dziękujemy do pon. będzie nowy serw. Ciułamy na domene .pl to będzie wtedy www.nnation.pl - czad Cheesy.

Tło z niebieskiego zmienione na białe z logosami N i Sega. A z tym bywaniem na forum - cóż, co ja mogę zrobić? I nie ma co się licytować u kogo więcej było - bezsens Cheesy. Btw: layout to z jportalu.


Recka Chrono Trigger w 60% skończona - czytajcie Cheesy
Zapisane

setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #6 : PaĽdziernika 15, 2005, 10:44:31 »

Recenzja Chrono Trigger w 100% skończona! Takie info dla was Cheesy, dałem A-, czyli prawie maksimum - tyle dostał na razie tylko Metroid Prime oraz Super Mario Bros (marian to się w skali ocen nie zmieścił:D). Tymczasem biorę się za reckę Duck Tales 2 na... oczywiście, że NESa Cheesy. Darkwing Duck czyli gierka z tej samej stajni dostała B-, więc DT2 pewno też dam w tych okolicach - tymczasem was proszę o oeny jakie dalibyście przygodom Scrouge'a...

Stronka dorobiła się nowego tła - niebieskie, jak dla mnie lamerskie, ale to juz nie moja działka i noych ikonek. Z jajek yoshi na pady, ktory BTW: ja wygrzebałem - miodzio! ZAPRASZAM też na forum nasze, bo quiz graficzny jest Cheesy, (OD dawaj pytanie!)
Zapisane

setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #7 : PaĽdziernika 15, 2005, 16:59:15 »

Taaak! Fani NESa coś dla Was na NNation się pojawiło! A mianowicie recenzja megacrapa tj. Home Alone! Jupi! Ocena najniższa z możliwych, ale plusem Smile - F+, jednak dla muzyki i grywalności nie byłem tak litościwy 2x F!. Zapraszam

http://www.nnation.er.pl

btw: będe sobie tutaj tak dawał info o nowościach na stronie, mam nadzieję, że to nikomu nie wadzi
Zapisane

barman
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 67



WWW
« Odpowiedz #8 : PaĽdziernika 30, 2005, 22:10:01 »

Set gadałem juz z Gogu i z chęcia bym do Was dołączył tak na stałe Smile
Pisał bym recki i felietony na tematy NGC a jak cos okazyjnie kupie na allegro to i o innych platformach.
Zapisane

Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #9 : PaĽdziernika 30, 2005, 22:43:00 »

1. Set, link który podajesz i który masz w sygnaturce, jest zły.
2.Co To ma znaczyć? Dlaczego, jak najadę na button emu - nes, to wyświetla się w okienku napis "nintendo64"?
3.Mieliście zmieniać serwer, już tydzien temu... a tu widze dalej na lycosie Wink
4.Widzę, że to wasze forum nie ma większych szans - nie narzekacie na nadmiar postów Tongue a nie myślałeś, żeby to jakos połączyć z tym forum? W końcu tematyka jest podobna, najwyżej mozna dodac te klika działów DC, czy GBA-  i będziemy mieli takie ogólne  - oldschoolowe forum konsolowe Smile W ten sposób, gdyby poszerzyć tematykę forum, na pewno byłoby wiecej ludzi. W końcu gogu jest tutaj zarejestrowany. Tak nie będziecie sie cisnąć na lycosie. No chyba że wy uważacie inaczej.
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 30, 2005, 22:43:55 wysłane przez Pierun » Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #10 : PaĽdziernika 31, 2005, 09:51:47 »

Z ten button Emu-Nes gogu dostał w pysk, lada chwila będzie ok Cheesy. Z lycosa narazie nie wypełzamy, bo wirtual park ma problemy - spokojnie;). Link nie działa bo i domena er.pl nie działa :/. Zaraz poprawię.

Co do połączenia forum - dla mnie bomba Cheesy. Ale, ale... zmiana loga, jakoś "EMU-NES & NNATION FORUM" i podpis "All about video games" czy coś w tym stylu. Rozumiem, że wtedy to wy bylibyście stratni, bo z Nnation to zbyt dużo ludzi nie wejdzie, ale warunek nie do przeskoczenia.

Poza tym jak jest wielki dział NES, to następny pod nim POZOSTAŁE KONSOLE NINTENDO i działy SNES, GB/GBC, GBA, GC już bez podziału na gry czy sprzęt wszystko wtedy w jednej kupie Wink. I dalej dział SEGA, a w niej Master System/Game Gear, MegaDrive/Nomad (plus megacd, 32x, genesis), Saturn, Dreamcast. Następny duży dział to "RESZTA" czyli NEO GEO, PSX, PS2, PSP, Xbox, nexgeny, Atarynki, inne".

Dział "jeszcze więcej nesa" połączyć z ogólnie o nesie. A EMU-NES Site dać na samą góre i poddział "Opinie o stronach i forum" oraz ostatni dział kategoria nietematyczna to co jest tyle, że bez inne konsole, a można dodać coś "Dla ambitnych" a tam jakieś dyskusje na wyższym poziomie.

Byłoby na początku w tych działach strasznie pusto, ale z czasem by się pozapełniało i naprawdę konkretne forum może by wyszło??? Pierun można ponegocjować Cheesy.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #11 : PaĽdziernika 31, 2005, 10:32:56 »

To jest co najmniej zajebisty pomysł! Nnation i Emu-Nes na jednym forum, to brzmi co najmniej wspaniale. Niekoniecznie wyszlibyśmy stratnie - zawsze sie reklamujemy jakoś   Cheesy . Tak jak Set, napisze jak by to mogło wyglądać :
-nowe działy, to jest : Konsole Nintendo (oprócz NESa), konsole Segi, konsole Sony no i X-kloca można by gdzieś wcisnąć...
Idea zajebista, tylko trzeba to wszystko dobrze obmyślić, a 'i my i wy' na tym zyskamy  Cheesy .
Zapisane
BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #12 : PaĽdziernika 31, 2005, 10:41:58 »

pomysł dobry ...tylko ze mialem nadzieje ze to forum bedzie 'only NES/Famicom' i nie chce mieszac 'wszystkiego' razem ...zreszta zobaczcie slogan stronki i forum: "All About NES/Famicom/Pegasus" ...nic na siłe ...istnieje przeciez dzial 'Inne gry,komputery i konsole'
...ale to moja opinia

p.s. nie myslcie ze jestem jakos 'złowrogo' nastawiony do nNation Smile  co to, to nie ...ale ...nikt z miejsca nie bedzie mial wielgachnego forum ...pamietacie jak bylo z forum EMU-NES ?? ...biednie ...a teraz?  Smile  czas, czas i jeszcze raz czas
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 31, 2005, 10:52:54 wysłane przez BOJAN » Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #13 : PaĽdziernika 31, 2005, 10:59:23 »

No właśnie rozumiem Cie Bojan. Idea stworzenia największego forum o NESie i te sprawy. Jednak wydaję mi się, że za kilka miesięcy/lat forum się wypali i zwyczajnie zdechnie. Każda gierka zostanie już przegadana i koniec. Pomyśl, obgadaj z Pierunem i dziadem może coś się pomyśli.

EMU-NES site i NNation
-ogólne komentarze nt. EMU-NES, NNation i tego forum

NES/FAMICOM/PEGASUS
-Gry
-Sprzęt
-Wspomnienia
-Emulacja
-Szukam gry

POZOSTAŁE KONSOLE NINTENDO
-SNES
-N64
-GC
-GB/GBC
-GBA/SP/DualScreen
-Revolution
-Reszta

KONSOLE SEGA
-Master System/GameGear
-MegaDrive/Nomad
-Saturn
-Dreamcast
-Reszta

POZOSTAŁE KONSOLE
-Sony
-Microsoft
-SNK
-Atari
-Commodore
-Pozostałe

KATEGORIA NIETEMATYCZNA
-Kupię/Sprzedam/Zamienię
-Hyde Park
-Ciemny zakątek
-Dla ambitnych
-Regulamin forum oraz ogłoszenia

I tyle... strasznie dużo by tego wyszło. Niekótre działy można by połaczyć np. SATURN/DREAMCAST, czy N64/GameCube, albo wszystkie przenośne konsole N dać w jeden worek.
Zapisane

BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #14 : PaĽdziernika 31, 2005, 11:05:40 »

Cytuj
No właśnie rozumiem Cie Bojan. Idea stworzenia największego forum o NESie i te sprawy.
[snapback]1543[/snapback]

to bylo i jest moim priorytetem. tak wlasnie 'zakladalem' sobie ok. 3 lata temu podczas pierwszych rozwazan nad powstaniem EMU-NES SITE

swoje zdanie na ten temat juz wyrazilem.
Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #15 : PaĽdziernika 31, 2005, 11:49:42 »

Heh... A wiecie, że na początku myślałem, żeby nie pisać tego 4 punktu... No ale napisałem... Dziś do 11 nie miałem internetu. Wreszcie działa. Wchodzę  szybko na forum, a tu co? Wychodzi, że to jednak to nie był głupi pomysł Cheesy

No cóż, teraz nie wiem, co mam na to odpowiedzieć. Kiedy praiwe rok temu pisałem do Bojana w sprawie utworzenia forum, tez miałem na myśli tylko forum o Nesie/Famicomie/Pegasusie. Teraz ta tematyka miałaby sie poszerzyć... no i trochę dużo byłoby tych kategorii... I niby kto by w tym pisał... Musiałbym jeszcze przemyśleć ten mój pomył, a poza tym, Se, nie mozesz tak myśleć, że to forum kiedys zdechnie... W końcu chyba zawsze przyjdzie nowe pokolenie fanów starych konsol... No dobra kończę już, bo nie mam dziś czasu. Później coś napisze na ten temat. Smile
Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #16 : PaĽdziernika 31, 2005, 11:50:22 »

W summie teraz nad tym myśląc... Ja sie dołączyłem w te wakacje, akurat w kulminacyjnym momencie dla rozwoju strony. Nie jestem jeszcze z nią tak związany, ale właśnie - ta idea stworzenia największej w Polsce strony o NESie/Pegasusie i bycie odrębna stroną, rozwinięcie sie, dorównać emudreams ?! Tak, na pewno to nie raz był gdzieś głęboko w twórcach EMU-NES Site. O co chodzi ? Chodzi o to, że ja nie mam tak dużo tu do gadania. Zdanie także troche zmieniłem, co można wyczytać z tego postu.

Ostateczne zdanie należy do jednej, jedynej osoby : do Bojana. To on stworzył tą strone i wogóle, ple ple ple, już cisza  Cheesy
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #17 : PaĽdziernika 31, 2005, 13:02:31 »

Dobra rozumiem. Tylko pierun mi powiedz gdzie mogę znaleźć ten system Forum. Widziałem, że forum PsxExtreme jest na tej samej technologii no i podoba mi się Smile. A najlepiej to z grubsza obajśnij mi co i jak na GG. Zdaję sobie sprawę, że to może być płatne (forum, nie ty), ale... 9409211
Zapisane

flclflcl
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 204



WWW
« Odpowiedz #18 : PaĽdziernika 31, 2005, 14:25:59 »

Jak dlamnie to troche dziwne mial byc najwiekszy forum o NESe a tu chcecie zrobic z niego o wszystkich konsolach  smiley
Ciekawe kto bedzie pisal kazdy nie ma czasu tak duzo na forum a tu jak doida jeszcze inne konsole to bedzie wychodzic kilkansicie postow dziennie to jak ktos wpadnie po 3 dniach i zobaczy ze niewie na co odpisac to odechce mu sie pisac
Sumie to i tak odemnie nie zalezy co bedzie ale trzeba pierw przemyslec czy warto psuc takie fajne forum o nese
Zapisane

setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #19 : Listopada 04, 2005, 15:57:58 »

Subtopic o połączeniu for można zamknąc. Niestety nie do zrealizowania.

Tymaczasem niosę nowe informacje co w nNation piszczy. A niestety niewiele... Dodałem artykuł o Commodore 64, z dosyć dokładną historią modelu wraz z wyczerpującą specyfikacją. Warto przeczytać - można się sporo dowiedzieć o początkach domowych sprzętów "myślących". Napomknąłem o TRS 80, Apple, PET trochę o procku 6502 i inne ciekawe rzeczy Smile. Wchodźcie i czytajcie -tu-


No i żeby nie było za krótko, spis wszystkich artykułów i recek z nNation:
Recenzje
.GC Def Jam: Fight for New York
.GC Resident Evil
.GC Zapper!
.GC Super Smash Bros. Melee
.GC Mario Kart: Double Dash!!
.GC Medal of Honor: Frontline
.GC Metroid Prime
.GC The Legend of Zelda: The Wind Waker
.GBC The Legend of Zelda: Link's Awakening
.GBA Castlevania: Harmony of Dissonace
.SMS Golden Axe Warrior
.NES Home Alone
.NES Contra
.NES Super Mario Brothers
.NES DarkWing Duck
.NES Metroid
.SNES Chrono Trigger
Tipsy, kody
.GC Sega Soccer Slam
.GC Metroid Prime 2: Echoes
.GC Pikmin 2
.GC The Lord of The Rings: Return of The King
Sprzęt, akcesoria
.GC Specyfikacja
.NES Historia i specyfikacja
.SMS Historia i specyfikacja
.C64 Historia i specyfikacja
.SNES Historia i specyfikacja
Solucje
.GC Super Smash Bros. Melee
Inne artykuły
Another Harvest Moon
Game.slash
Spis gier na GameCube'a.
Muzyka Gracza - MegaDriver
Jak pisać recki?
Rodzaje graczy
Dziesiątka Najlepszych
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2005, 16:08:47 wysłane przez Setezer » Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 20 zapytaniami.